Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 02:36
Avatar Seçilmemiş
SeceAVM SeceAVM şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 17 Şubat 2019
Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: E Ticaret
Ad, Soyad:
Mesajlar: 285
Beğeniler: 58 / 40
Ticaret: 1, 100%
DROPSHİPPİNG PİŞMANLIKTIR


Merhaba arkadaşlar e ticaret ile uğraşıyorum n11.com a gerek kendi ürünlerim gerek dropshipping ürünleri mevcut bir tane toptancidan excel ile ürün yüklüyorum ve gelen siparişi ürün ismiyle birlikte toptanciya atıyorum o kargoluyor gönderiyor klasik dropshipping mantığı yani.
Bu ürünlerin içinde yapışkanlı GS armalı Zippo çakmak varmış bütün takımların vardı geçen ay ilk defa GS nin kini sattım. Alan kişi GS avukatı sanırım aynı ürünün kargo çıktısını vs kargo gelişini paket açılışını falan video ya çekmişler ve suç duyurusunda bukunmuslar.

Dün polisler geldi ifadeni almak için büroya geçeceğiz dediler . Gittim dosyayı açıkladılar verdiler baktım dosyada supheliyle uzlasilamadi diye bı ifadede vardı ama beni ne arayan oldu ne kaldır diyen bendr anlattım işte ifade de falanca kişiden exel alıp siteye yüklüyorum ürünlerin orijinalliği ile alakalı bir bilgim yok ürüne kesinlikle temasim falan yok diye anlattım .bu şekilde ifadeye geçti . Sonra ne olacak dedim büyük ihtimal para isticekler anlasamazsaniz dava acicaklar savcı ceza verecek erteleyecek 5 sene içinde başka vukuat olmaması şartıyla falan dediler.
Avukat amcama sordum ifadeyi güzel vermişsin dedi bı dava daha açacaklar falan dedi duruma bakacağız dedi .
Acaba başına böyle bir şey gelen oldu mu badka bir firma tarafından falan işleyiş ne olacak ?


Edit ; geçen ay uzlaşmacı aradı 10 bin TL istediklerini söyledi ben de avukat ile görüşüp döneceğimi ilettim avukat ile konuştum benim ifademde aldığım yerin adresini kişinin telefonunu falan vermiştim durumu izah ettim avukat ona bulastilarsa senden sadece para isteyecekler dedi uzlasmiyiyorum dememi istedi bakalim herhangi bi dönüş vs olmadı . Bekliyorum.
(12.08.2019)

Edit; evet arkadaşlar bu olayın güncelliğini aktarmak için konuya ekliyorum gelişmeleri.
Uzlaştırmacıya kabul etmediğini söyledikten sonra bugün Adalet bakanlığından mesaj geldi e devlete baktığımda dava açılmış gözüküyor . Dava tarihi 12. Ayin 23ünde birde mesaja eklenmiş gelmediğinin takdirde zorla getirileceksiniz diye sanki adam doğradım memlekette teröristler cirit atıyor katiller cirit atıyor bizim yaptığımız devede pire ama göze battı. Gelişmelerden haber vermeye devam edeceğim (17.9.2019)

Edit;

Öncelikle duruşma toplamda 7 dakika falan sürdü sanırım . Hakim hakkindkai suçlama için ne diyeceksin dedi ; bende emniyette verdiğim ifadeyi tekrarlıyorum ek olarak sizede anlatmak isterim dedim ürünü excel ile bana ulastirdigini excel dosyasında yaklaşık 3000 ürün var dedim bunları tek tek girmem nerden baksanız 2 3 ayı alır dedim ama n11 in yaptığı sistem sayesinde dosyayı seçip yüklemem 5 dakika sürüyor dedim . Denetim konusunda da n11 in gelistirdigi sistem mevcut (elimde n11 in yasaklayın kapattığı ürün mailleri vardı avukatım söz aldı) avukat a çıktıları verdim kendisi de şu şekilde anlatti. N11 çukur logolu yüzük vardı engell3nio satışa kapatıldı kapatma nedeni çukur amblemi ayyapim şirketine ait olduğu için satılamaz bir diğer örneğimiz ise Lamborghini logolu çakmak satışını yapamazsınız falan filan firmanın teklifi altında diye bir diğer örnek içinde Apple geçmemesine rağmen başka bir marka airpods kulaklık vardı içinde airpod kelimesi geçiyor diye satışını yapamazsınız diğeri engelledi bu şekilde 3 4 tane daha vardı binaların denetiminin zaten n11 tarafından yapılıyor ve yapıldığını düşündüğümüz için satışa devam edip kontrol etme gereği duymadık diye ifade verdik sözü tekrar ben aldım ürünü aldığım kişinin ismini sordu ifadede oda vardı bu kim dedi dedim ürünleri aldığım kişi peki elinde varmi bundan aldığına dair fatura evrak yada herhangi birşey ben de dedim kendisi zaten zaten inkar etmiyir bugün babası ameliyat olacak diye gelemedi kendisi de beyan ediyor edecek bir sonraki duruşma olursa diye kabul ediyor yani ürünün sana gelmediğini kendisi tedraik edip kargoladigini evet dedim tamam ozaman dedi Mart 16 da onuda bir dinleyelim dedi .
Uzun lafın kısası mahkeme Mart ayına kaldi

(23.12.2019)YORUMLARDAKİ YANLIŞ VERİLEN CEVAPLARA İSTİNADEN BUNU YAZIYORUM BEN ADAMLAR NİYE HAKLARINI ARIYOR DİYE SORMUYORUM %100 HAKLILAR BENİM LOGOMADA BİRİ İŞ KOYSA AYNISINI BENDE YAPARDIM ANCAK HEM ELİME GEÇMEYEN BİR ÜRÜN YÜZÜNDEN İÇİNDE ÖYLE BİR ÜRÜN OLUP OLMADIĞINI DA BİLMİYORUM BUNUN SAVUNMASINI YAPIYORUM BEN HEMDE
BURADA VEYA GOOGLE DA ARAŞTIRANLARIN BAŞINA GELECEKLER MUTLAKA ARAŞTIRMA YAPACAKLAR ÖNCEDEN NE OLACAĞINI VE BU DURUMDA HANGİ ADIMLARLA KARŞILAŞACAĞINI BELİRTMEK İÇİN YAZIYORUM
Konu SeceAVM tarafından (24 Aralık 2019, 00:19 ) değiştirilmiştir.
kochost smmfull