Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 02:36
Avatar Seçilmemiş
SeceAVM SeceAVM şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 17 Şubat 2019
Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: E Ticaret
Ad, Soyad:
Mesajlar: 169
Beğeniler: 41 / 31
Ticaret: 1, 100%
Merhaba arkadaşlar e ticaret ile uğraşıyorum n11.com a gerek kendi ürünlerim gerek dropshipping ürünleri mevcut bir tane toptancidan excel ile ürün yüklüyorum ve gelen siparişi ürün ismiyle birlikte toptanciya atıyorum o kargoluyor gönderiyor klasik dropshipping mantığı yani.
Bu ürünlerin içinde yapışkanlı GS armalı Zippo çakmak varmış bütün takımların vardı geçen ay ilk defa GS nin kini sattım. Alan kişi GS avukatı sanırım aynı ürünün kargo çıktısını vs kargo gelişini paket açılışını falan video ya çekmişler ve suç duyurusunda bukunmuslar.

Dün polisler geldi ifadeni almak için büroya geçeceğiz dediler . Gittim dosyayı açıkladılar verdiler baktım dosyada supheliyle uzlasilamadi diye bı ifadede vardı ama beni ne arayan oldu ne kaldır diyen bendr anlattım işte ifade de falanca kişiden exel alıp siteye yüklüyorum ürünlerin orijinalliği ile alakalı bir bilgim yok ürüne kesinlikle temasim falan yok diye anlattım .bu şekilde ifadeye geçti . Sonra ne olacak dedim büyük ihtimal para isticekler anlasamazsaniz dava acicaklar savcı ceza verecek erteleyecek 5 sene içinde başka vukuat olmaması şartıyla falan dediler.
Avukat amcama sordum ifadeyi güzel vermişsin dedi bı dava daha açacaklar falan dedi duruma bakacağız dedi .
Acaba başına böyle bir şey gelen oldu mu badka bir firma tarafından falan işleyiş ne olacak ?


Edit ; geçen ay uzlaşmacı aradı 10 bin TL istediklerini söyledi ben de avukat ile görüşüp döneceğimi ilettim avukat ile konuştum benim ifademde aldığım yerin adresini kişinin telefonunu falan vermiştim durumu izah ettim avukat ona bulastilarsa senden sadece para isteyecekler dedi uzlasmiyiyorum dememi istedi bakalim herhangi bi dönüş vs olmadı . Bekliyorum.
(12.08.2019)

Edit; evet arkadaşlar bu olayın güncelliğini aktarmak için konuya ekliyorum gelişmeleri.
Uzlaştırmacıya kabul etmediğini söyledikten sonra bugün Adalet bakanlığından mesaj geldi e devlete baktığımda dava açılmış gözüküyor . Dava tarihi 12. Ayin 9unda birde mesaja eklenmiş gelmediğinin takdirde zorla getirileceksiniz diye sanki adam doğradım memlekette teröristler cirit atıyor katiller cirit atıyor bizim yaptığımız devede pire ama göze battı. Gelişmelerden haber vermeye devam edeceğim (17.9.2019)
Konu SeceAVM tarafından (17 Eylül 2019, 15:17 ) değiştirilmiştir.