Tekil Mesaj gösterimi
  #12  
Okunmamış 14 Ağustos 2019, 02:24
baydogan Adlı Üyenin Avatarı
baydogan baydogan şuan çevrimdışıdır.
En iyi çay Beta Tea'dir.
 
Üyelik Tarihi: 04 Mayıs 2015
Cinsiyet: Erkek
Meslek: bla bla
Konum: Mersin
Ad, Soyad:
Mesajlar: 295
Beğeniler: 66 / 54
Ticaret: 15, 100%
Alıntı:
farukkarahan Adlı Üyeden Alıntı
Change.org da para kazanamıyoruz diye kampanya başlatan belki ilk olabilirsiniz.

Google bu, bu işler tekelinde isterse Türkiye den bu işi tamamen kaldırabilir ki bu uzak bir ihtimal de değil.

Google yetkilileri reklam verenler bir araya gelirse dinleyebilir. Reklam alanları umursamazlar.

Yaptığınız güzel ve doğru olabilir ama emperyalizm dünyaya hakim unutmayınız.
Para kazanamamaktan daha iyi bir sebep yok aslında.
Google Adsense eğer benim sitelerimde gösterilen reklamlardan pay alıyorsa neden reklam gösterilmediğini açıklamak zorunda. Ben Adsense'in çalışanı değil, ortağıyım. Eğer onlarla ortaklığım bozulursa Media, Yandex Partner ve daha birçok alternatife yönelebilirim.

Bence işe kendimizi hakir görmemekle başlamamız gerekiyor. Ben bu sitelerle belki kiramı, faturamı ödüyorum, belki o sitede çalışanlara ödeme yapıyorum; yani ortada birbirine bağlı bir çark sistemi var. Ben para kazanamazsam para harcayamam demektir. Para harcamazsam satın almadığım ürünleri üreten markalar reklam yapamaz demektir.

Eğer bu durumdan etkilenen tek kişi ben olsaydım benim para kazanamıyor olmam sadece ben ve yakın çevrem için sorun olurdu. Ama kampanyada da görebileceğiniz üzere bu durumdan etkilenen "yüzlerce" kişi var.

Zaten uzun zamandır Adsense Türkiye'nin Türkçe sitelere verdiği TBM'lerden gına geldi. İşin açığı Yandex Partner ve Media başvurularımı yaptım, bazı sitelerim onay almaya başladı. Adsense trafik kalitesi kontrolü sonucunda ben ve benim gibi bu durumdan etkilenenler ile çalışmamaya karar verirse bizler de alternatiflere yöneliriz.

Ha, şuanda Adsense'in altyapısına ve ödemelerine alternatif tek bir adres var, o da Media. Umuyorum ki bu alternatifler daha da artar ki Google kendini tekel zannederek site sahiplerini hor görmemeyi öğrenir.

Emperyalizmden ziyade biat kültürünün hakim olduğu "bir dünyada" yaşıyoruz. Elinde gücü bulunduran kişi veya kurum o şekilde karar verdiyse o şekilde olacak. Web büyük bir sektör, milyarlarca, hatta trilyonlarca liralık bir sektör. Kendimi nimetten saymak gibi olmasın ama benim yaptığım şey sanayileşen dünyada sendika kurmaya çalışan birinin yaptığının ilk adımı. Bizler burada çalışıyorsak birleşmeliyiz. Ama işin komik tarafı halen Google Topluluk'ta "reklamlar gösterilmiyor" diye konu açılırken kampanyaya sadece 10 kişinin imza atmış olması. Acınası bir durum ama emperyalizme karşı omuz omuza!
Konu baydogan tarafından (14 Ağustos 2019, 05:32 ) değiştirilmiştir.