yusufgulsecen adlı üyeden alıntı

minimum i5 işletim sistemi 8gb ram olmalı bence, marka olarak ekonomik bir şey olsun istiyorsanız asus, yok eğer iyi olsun derseniz monster okulu da bitirtir, iş hayatında da kullanır. hayırlı olsun bu arada

joyned adlı üyeden alıntı

SSD, 1050 Ti ekran kartı vb... 8 Ram, 3.0 GHZ. Min bu şekilde öneriyorum tabi yeni nesilde hızlar farklı olduğu için hiç bilgim yok o yüzden bilgi edinmelisiniz 2 GHZ falan yeni nesil hızları nasıl bilmiyorum...

AZRaeLeM adlı üyeden alıntı

Büyük ekran, hem oyun oynasın hem tasarım yapsın. 2 yıl galiba okulu. Okulu bitirir iş hayatına devam eder. 5-6 binede bilgisayar bulunur fakat bir tasarımcı olarak konuşmak gerekirse sinir hastası olmaması için bilgisayarı iyi olsun. Tam bir şey çiziyorsun bir bakmışsın bilgisayar donmuş. Veya bir video editlemişsin kayıt alacaksın.. bir bakıyorsun bilgisayar bıraktığın yerde yok :D İmkanları varsa almışken iyisi olsun.

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V20-1.html

Öncelikle cevaplar için teşekkürler.

İ5 , 8 gb ram ekran kartı da en az 2 gb olmalı, en az 7. nesil olmalı hız da en az 2 ghz olmalı sanırım. Harddiskler zaten 1 tb oluyor genelde ama bazı modellerde 128 ssd koymuşlar.