Apple Dizüstü pc de Adobe Premiere programını kullanıyorum ve şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum !! Adobe premiere kesmek düzenlemek için video import ediyorum ve video 1 saatlik facebook canlı yayın ile yapılmış video sürükleyeme başladığımda 4. 5. dakıkadan itibaren kendi içinde video önden ses arkadan veya tam tersi oluyor. Kontrol ettim videonun unlink yaparak düzen yaptım olmadı her videoda yapmıyor bunu bazı videolara youtube canlı yayın ile yapılmış videolar ile değilde facebook canlı yayın ile çekilmiş videolar yapıyor...Bir arkadaş şöyle dedi..

merhabalar. Muhtemelen codec sıkıntısı yaşıyorsunuz. Yani videoda aslında ses video uyumsuzluğu yok ama premiere programına attığınızda kayma meydana geliyor. Bu aslında bilgisayarınızdaki codec eksikliğinden kaynaklı. Öncelikle bilgisayarınıza mutlaka quicktime player kurun (veya kuruluysa güncelleyin). Bunun dışında sorun devam ederse k-lite mega codec pack var. Bunu da inidirp kurarsanız eksik codecler yüklenmiş olacaktır. Bir deneyin.

Lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl yol alayım ?