wmaraci reklam

Kondenser Mikrofon Nasıl Çalıştırılır?

14 Mesajlar 16.301 Okunma
wmaraci reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu bm800 mikrofon almaya karar verdim ve şuan elimde. Fakat bunu bilgisayara bağlayınca ses alamıyorum. Öğrendim ki bunlar 48 volt ile çalışırmış. Tabi laptop da yeterli değil bu iş için. Ses kartı al diyorlar ama bakıyorum ses kartlarının da harici bir kaynağı yok. Yanibu alet 48 volt istiyorsa buna bir güç verilmesi gerekli. Usb ses kartları da çalıştırmaz. Bu aleti en ucuz nasıl çalıştırabilirim acaba ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

abdakgl abdakgl YouTube Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)

Mikrofon ve yanında gelen kablo bu ise, ve kullananlar bu kabloyu kullanarak çalıştırıyorsa bu mikrofon kondenser değildir. Benim bildiğim kadarıyla BM-800 kondenser bir mikrofon değil sadece kondenser görünümlü. Kondenser mikrofonlar genellikle tuzlu olur ve yanında kablo gelmez ve bu resimdeki tip kablolar ile çalışmazlar XLR dediğimiz kablo kondenser mikrofonları çalıştırır. Size tavsiyem masaüstü bir bilgisayarda mikrofonu denemeniz büyük ihtimal ile çalışacaktır. Laptoplar'ın üzerindeki mik girişi genelde mikrofonları çalıştırmıyor eski bilgisayarımda çalıştırmıyordu yani. Masaüstü bir bilgisayarda deneyip dönüş yaparsanız yardımcı olmaya çalışırım.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
abdakgl ustam aynen böyle geldi bu alet. 10 tane tanıtım videosu izledim hiç birinde ara eleman görmedim direk pc ye takıyorlar. Hatta iki tan videoda adamlar akıllı telefonla ses kayıt yapıyorlar. Şimdi ben masaüstünde kayıt yapmicam. Mikrofonu denemek amaçlı bir masaüstüne takarım ama laptopta kayıt yapacağım. Ufak bir ses kartı işimi görür mü acaba ?

• Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

abdakgl ustam aynen böyle geldi bu alet. 10 tane tanıtım videosu izledim hiç birinde ara eleman görmedim direk pc ye takıyorlar. Hatta iki tan videoda adamlar akıllı telefonla ses kayıt yapıyorlar. Şimdi ben masaüstünde kayıt yapmicam. Mikrofonu denemek amaçlı bir masaüstüne takarım ama laptopta kayıt yapacağım. Ufak bir ses kartı işimi görür mü acaba ?

Hocam masaüstünde deneyin dememin sebebi mikrofonu test etmek eğer çalışırsa dediğim gibi laptoplarda ki sorun sizi vurmuştur araya ufak ses kartı işinizi görebilir. ayrıca Y Splitter diye bir kablo var oda işinizi görebilir ama ilk olarak mikrofonun çalışıp çalışmadığını anlamak gerekir.

wmaraci

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam gündüz bir masaüstünde denemiştim de ses alamamıştım. Vakit dardı pek de inceleyemedim. Yarın tekrar bakıcam. Fakat bu ürün kondenser mi değil mi nasıl emin olacağız ki ? Ya gerçekten konderse ve illa mikserle çalışıyorsa :) Kutunun üstünde ve amozonda falan her yerde kondenser diyor çunku

• Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)

Ustam gündüz bir masaüstünde denemiştim de ses alamamıştım. Vakit dardı pek de inceleyemedim. Yarın tekrar bakıcam. Fakat bu ürün kondenser mi değil mi nasıl emin olacağız ki ? Ya gerçekten konderse ve illa mikserle çalışıyorsa :) Kutunun üstünde ve amozonda falan her yerde kondenser diyor çunku

Hocam kondenser mikrofon çivi jack ile bile çalışmaz iken sizce 3,5mm jack göndermeleri alın bu çalıştırır demeleri ne kadar mantıklı. Ayrıca 48V olmadan kesinlikle çalışmıyorlar ben mikrofon ile 3-4 gün uğraştım sorun kabloda çıktı 3 pin olması lazım ama benim kabloyu 2 pinli göndermişlerdi. Net olarak nasıl anlaşılır pek bir fikrim yok o kadar ama benim fikrim o mikrofonun kondenser olması çok zor

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
https://www.youtube.com/watch?v=BHgRLkjeZvc videoda sanırım bir power var.

https://www.youtube.com/watch?v=oHU2d0nFzjE

• Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)

https://www.youtube.com/watch?v=wUQmzChB5xg Hocam burada ki arkadaşlar gibi yapabilirsiniz usb ses kartı

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Bir çocuk da şunu yapmış.
https://www.youtube.com/watch?v=mHqb_UhzMmk
Bakıyorum hocam sizin yolladıgınıza

• Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)

Bir çocuk da şunu yapmış.
https://www.youtube.com/watch?v=mHqb_UhzMmk
Bakıyorum hocam sizin yolladıgınıza

Evet hocam benim söylediğim yani attığım videoda bu şekilde sizin attığınız videoyu dikkatli izlerseniz kondenser olmadığını anlarsınız normal otururken sesi almakta zorlanıyor önünden çektiğinde ise hiç ses almıyor. Benim mikrofonum odanın her yerinden azda olsa -15 db civarında alıyor biraz yüksek sesle konuşunca daha iyi alıyor ama gördügünüz gibi videoda yanında olmasına rağmen hiç ses almıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al