wmaraci reklam

Adsense Vergi Ödemesi ⚠

17 Mesajlar 2.177 Okunma
wmaraci reklam

Hypnoz Hypnoz Tulpar Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba dostlar, 

Adsense para kazanması açık, banka hesabımıza onaylı. Ancak şöyle bir durum var, vergi mükellefi açmak için hiç vergi dairesine gitmedim. Direkt şahıs şirketi vergi bilgilerini Adsense "Ödeme Bilgileri" bölümünden, vergi kimlik no, açık adres vs. bunları girdim. Ödeme yattığında bunun için sorun yaşar mıyız? 

Mesaj 2 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Hypnoz (09.07.2022 18:56)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

ResatTurksoy ResatTurksoy TURAN Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web, SEO, Reklam
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 209 / 209
  • Ticaret 41, (%100)

Hypnoz adlı üyeden alıntı

Merhaba dostlar, 

Adsense para kazanması açık, banka hesabımıza onaylı. Ancak şöyle bir durum var, vergi mükellefi açmak için hiç vergi dairesine gitmedim. Direkt şahıs şirketi vergi bilgilerini Adsense "Ödeme Bilgileri" bölümünden, vergi kimlik no, açık adres vs. bunları girdim. Ödeme yattığında bunun için sorun yaşar mıyız? 

Şahıs şirketi demek zaten vergi mükellefi demektir. Şahıs firmanız varsa vergi kimlik no, yoksa TC kimlik no ile de kaydolabilir, aldığınız paralar için vergi dairesine giderek vergi beyanında bulunmanız gerek. Yapmazsanız, belirli süre sonra maliyeden denetleme yapıldığında (belirli aralıklarla banka hesap hareketleri denetleniyor) vergi usulsüzlüğü ve kaçakçılığı ile büyük cezalar alırsınız.

İyi Bayramlar

EkipNetwork Hypnoz

kişi bu mesajı beğendi.

https://backlinknetwork.com.tr

• Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

ReşatTürksoy adlı üyeden alıntı

Şahıs şirketi demek zaten vergi mükellefi demektir. Şahıs firmanız varsa vergi kimlik no, yoksa TC kimlik no ile de kaydolabilir, aldığınız paralar için vergi dairesine giderek vergi beyanında bulunmanız gerek. Yapmazsanız, belirli süre sonra maliyeden denetleme yapıldığında (belirli aralıklarla banka hesap hareketleri denetleniyor) vergi usulsüzlüğü ve kaçakçılığı ile büyük cezalar alırsınız.

İyi Bayramlar

Değerli Cevabınız için teşekkürler. İyi bayramlar dilerim...

Yani demek istediğim şu, bir şahıs şirketimiz var, E-Ticaret kategorisi ve WEB kategorisi barındırıyor. Adsense Ödeme Bilgilerine "vergi kimlik no" eklesek bile banka hesabına yatan bu paralar için tekrardan vergi dairesine gidip beyanda mı bulunmak gerekiyor? Muhasebeci bunun icin fatura kesmeye gerek yok vs. demişti kafamız karıştı :) Bu WEB Adsense olayı için devlet artik tam çözüm getirse iyi olacak insanlar mağdur oluyor...

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Hypnoz (09.07.2022 19:32)

• Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 209 / 209
  • Ticaret 41, (%100)

Cevabınız için teşekkürler. Yani demek istediğim şu, bir şahıs şirketimiz var, E-Ticaret kategorisi ve WEB kategorisi barındırıyor. Adsense Ödeme Bilgilerine "vergi kimlik no" eklesek bile banka hesabına yatan bu paralar için tekrardan vergi dairesine gidip beyanda mı bulunmak gerekiyor? Muhasebeci bunun icin fatura kesmeye gerek yok vs. demişti kafamız karıştı :) Bu WEB Adsense olayı için devlet artik tam çözüm getirse iyi olacak insanlar mağdur oluyor...

Tamamdır. Şimdi daha net anladım sorunuzu.

Adsense gelirleri için bankadan hesap açtırmanız gerekiyor. Devlet bankalarından hesap açarken özellikle google dan para geleceğini bildirmeniz gerekiyor. Bu hesaba gelen paradan vergi otomatik düşülür. Bununla ilgili kanun da çıktı ve yürürlüktedir.

Hypnoz webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Adsense gelirleri için bankadan hesap açtırmanız gerekiyor. Devlet bankalarından hesap açarken özellikle google dan para geleceğini bildirmeniz gerekiyor. Bu hesaba gelen paradan vergi otomatik düşülür. Bununla ilgili kanun da çıktı ve yürürlüktedir.

teşekkürler.. 

o zaman sadece direkt google için ziraat vs. gibi bankalara gidip google'dan gelir geleceğini belirtip hesap açtırıp tekrar adsense iban ekleyip onaylanmasini bekleyeceğiz? 

• Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 209 / 209
  • Ticaret 41, (%100)

teşekkürler.. 

o zaman sadece direkt google için ziraat vs. gibi bankalara gidip google'dan gelir geleceğini belirtip hesap açtırıp tekrar adsense iban ekleyip onaylanmasini bekleyeceğiz? 

Evet, doğrudur. Yapmanız gereken budur.

webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

webUXdigital webUXdigital Tanıtım Yazısı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Şahıs şirketi açmak yine de şart, değil mi?

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Mustafa Kemal Atatürk

• Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 209 / 209
  • Ticaret 41, (%100)

Çanakkale adlı üyeden alıntı

Şahıs şirketi açmak yine de şart, değil mi?

Hayır, şahıs şirketi açmak şartı yok. TC kimlik no ile vergi ödemesi yapabilirsiniz.

webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

webUXdigital webUXdigital Tanıtım Yazısı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2021
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Çok teşekkürler, kusura bakmayın tekrar soruyor gibi oldum ama, Adsense'de biriken paramı cekebilmek icin sahis sirketi acmak yerine, devlet bankasina gidip hesap actiracagim ve Google'dan odeme alacagimi soyleyecegim degil mi?

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Mustafa Kemal Atatürk

• Üyelik 30.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 209 / 209
  • Ticaret 41, (%100)

Çanakkale adlı üyeden alıntı

Çok teşekkürler, kusura bakmayın tekrar soruyor gibi oldum ama, Adsense'de biriken paramı cekebilmek icin sahis sirketi acmak yerine, devlet bankasina gidip hesap actiracagim ve Google'dan odeme alacagimi soyleyecegim degil mi?

Merhaba. Evet, doğrudur. Kamu bankalarından Google ödemeleri için hesap açmanız gerekli. Ardından, açmış olduğunuz hesabı google adsense panelinize ekleyeceksiniz. Bu kadar. Artık ödemeler bu hesaba gelecek, vergiler de otomatik düşülecek. Düşülecek vergi oranı %15 dir. Bu oran, yıllık kazanç tutarınızın 880 bin TL yi geçmesi durumunda değişecektir.

webUXdigital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al