wmaraci reklam

10. Kez Başvuruyorum - Site, Google politikalarıyla uyumlu değil

13 Mesajlar 2.488 Okunma
smmexpress

kaptanblack kaptanblack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Biliyorum aynı başlıktan 50 tane var forumda. 2 Haftadır forumda okumadığım mesaj kalmadı bununla ilgili o yüzden lütfen hemen saldırmayın :) Benim göremediğim ne gibi bi sorun var da google sitemi kabul etmiyor anlamış değilim. O yüzden buradan bir yardım almak istedim...

2 hafta önce Adsense'e başvurmaya başladım. Her gün başvuruyorum (tabi her başvurumdan önce kendimce eksikleri gideriyorum öyle başvuruyorum) akşam üzeri 17:00 - 19:00 arası mail geliyor: "Site, Google politikalarıyla uyumlu değil"

Yaptıklarım:

1. Sitem erkek sitesi olduğu için kadın erkek ilişkileri ağırlıklı, +18 sayılabilecek fotoğraflar vs vardı. Hepsini sildim.

2. İçinde s*x, c*ns*llik, alk*l ve sgra kullanımının yanlış olduğunu belirten yazılar hatta hastalıklarla ilgili olan bir kelime (p*n*s) ne varsa tek tek düzenledim yazılarımı. Düzelmeyecek gibi olanları direkt olarak sildim ve webmaster yönetici aracından urlleri kaldırdırttım. İçerisinde bir iki defa bu tarz kelimeler geçen yazıları düzenledim ve google gibi getir aracı ile yeniden indexlettim. (Fakat tam anlamıyla hepsi yeniden indexlenmedi, bekliyorum)

3. Gizlilik politikası (adsense kullanan bir siteden örnek alarak), kullanım koşulları, iletişim ve hakkımızda sayfalarını tek tek yeniden düzenledim.

4. Başka bir sitemi bu siteme yönlendirmiştim. 3 gün önce kaldırdım. (sadece organik hit olması açısından)

5. Her gün temizlik yapıyorum sitemde, tüm görselleri ve indexleri yeniden gözden geçiyorum. Açık saçık sayılmayacak (adsensein dediği gibi aile ortamında görüntülenebilecek resimler) resimleri bile kontrol edip gerekirse değiştiriyorum.

6. Adsense'in gönderdiği maildeki her bir yazıyı tek tek okudum ve sitemin tüm durumlardan geçtiğini düşünüyorum.

Sitenin genel durumu:

Yaşı: 6 aylık domain, son 1.5 aydır aktif bir şekilde içerik giriliyor.
Hit: En az 750
Kaynak: %60 organik, %24 yönlendirme, geri kalan direkt girişler. (30k lık ve 10k lık hite sahip olan iki sitede bannerım var)

Not 1: Hep aynı mail adresi ile başvurdum (domainim@gmail.com şeklinde) dün gece info@domainim.com ile başvurdum yarım saat içinde cevap geldi fakat yine kabul edilmedi.

Not 2: Geçen gün alınan daha google.com'a bile girilmemiş bi laptoptan bile denedim (ip adresleri vs farklı) yine aynı cevap

Gelen mailin içeriğini herkes biliyor fakat tekrar okumak isteyenler için ekliyorum:

Sayın Kullanıcımız,

Google AdSense'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik, ancak maalesef şu an için AdSense başvurunuzu kabul edemiyoruz.

Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.

Sorunlar:
- Site, Google politikalarıyla uyumlu değil

---------------------

Daha fazla ayrıntı:
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikalarına (http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?answer=48182,https://support.google.com/adsense/bin/topic.py?topic=1271507) veya Web Yöneticisi Kalite yönergelerine (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769) uygun olmadığından şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize, zengin ve anlamlı içerik sağlayan, organik trafik alan ve kullanıcılara iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak tanıyan siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

İpuçları:
Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:
- Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
- Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
Siteniz ayrıca, anlaşılır bir yapı ve gezinme sistemi aracılığıyla iyi bir kullanıcı deneyimi de sunmalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

Olumlu bir kullanıcı deneyimini nasıl sunabileceğiniz konusunda daha fazla yardım için lütfen Web Yöneticisi Kalite yönergelerini inceleyin.

Siz gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra başvurunuzu yeniden incelemekten mutluluk duyarız.

---------------------

Daha fazla ayrıntı ve başvurularla ilgili ipuçları için http://www.google.com/adsense/support/as/bin/answer.py?answer=75109 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için lütfen http://www.google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresini ve şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.

AdSense ölçütlerinin tam listesi için şu adresleri ziyaret edebilirsiniz:
http://www.google.com/adsense/support/as/bin/answer.py?answer=48182
http://www.google.com/adsense/localized-terms

Daha fazla bilgi edinmek için https://www.google.com/adsense/support/as/ adresinden Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya http://www.google.com/support/forum/p/AdSense adresine giderek yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu'nda arama yapabilirsiniz. Tartışmalara Google AdSense temsilcileri de katılır.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

wmaraci
reklam

Turgut YAZICI Turgut YAZICI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hepimiz aynı sorundan yakınıyoruz.

www.tamirciciragi.org

batii batii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 167 / 67
  • Ticaret 47, (%100)
bende 3 defa başvurdum yetersiz içerik ve google politikalarıyla uyumlu değil dedi (1800 içerik vardı oysa) Ama en son başvurduğuma henüz hiç bir cevap gelmedi 23 gün oldu. bu sefer neden hiç cevap gelmedi merak ediyorum. adsense hesabına girmeye çalışınca henüz onaylanmamış hesap diyor

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Google, Adsense konusunda son zamanlarda çok saçmalamaya başladı.
kaptanblack

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AnadoluPC AnadoluPC www.anadolupc.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Paraları bitti herhalde. Ama bi taraftan haklılar. Reklam gelirleri olmayan bir ülkeye ileri düzey destek vermelerini beklememeniz lazım.
kaptanblack

kişi bu mesajı beğendi.

anadolupc.com "toptan ikinci el bilgisayar satış"

doktor doktor Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 12 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar, ben şöyle bir baktım sitenize. Aslında gayet güzel bir site yapmışsınız. Ama şu şekilde düşünürseniz google'ın neden onaylamadığını anlarsınız. Google bazı siteleri adsense yayınlaması için kabul etmediği gibi ( Örneğin sizin siteniz ) Bazı reklamverenleri de kabul etmiyor. Yani yine örnek olarak cinsel içerikli reklamlar gibi.

Yani bence google'in sizin sitenizde yayınlayabileceği bir reklam ürünü yok. Kanımca gerekçesi budur. Farklı reklam gelirlerini deneyin bence. Adsense'den daha iyi getiriyi kendi imkanlarınızla yaratabilirsiniz. Örneğin erkek gömlek markaları ile görüşebilirsiniz. Mail ya da telefon ile ulaşıp reklamlarını yayınlayabilirsiniz. Erkek parfümü vs. ilanları için aktif pazarlama yapın derim.
kaptanblack

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

doktor adlı üyeden alıntı

Selamlar, ben şöyle bir baktım sitenize. Aslında gayet güzel bir site yapmışsınız. Ama şu şekilde düşünürseniz google'ın neden onaylamadığını anlarsınız. Google bazı siteleri adsense yayınlaması için kabul etmediği gibi ( Örneğin sizin siteniz ) Bazı reklamverenleri de kabul etmiyor. Yani yine örnek olarak cinsel içerikli reklamlar gibi.

Yani bence google'in sizin sitenizde yayınlayabileceği bir reklam ürünü yok. Kanımca gerekçesi budur. Farklı reklam gelirlerini deneyin bence. Adsense'den daha iyi getiriyi kendi imkanlarınızla yaratabilirsiniz. Örneğin erkek gömlek markaları ile görüşebilirsiniz. Mail ya da telefon ile ulaşıp reklamlarını yayınlayabilirsiniz. Erkek parfümü vs. ilanları için aktif pazarlama yapın derim.

Hocam yorumunuz için çok teşekkürler.

Sitede daha önce başka bir erkek alan adıyla açmış olduğum ve 2 sene içerisinde 5 editör tarafından yazılan yazılar var. 2 sene açıktı bu site anlaşmazlık sonucu siteyi kapattık ve db yi alıp başka bir domainle yazılarını yayınlamama izin verdiler. Yani eski domainde de aynı içerik vardı ve en az 1,5 sene boyunca adsense yayını yaptık. Aynı içerik hemen hemen..

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
1 adet kopya içerik gördüm gibi ama ?.. yazarkafedeydi sanırım

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

• Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

Valkyrie adlı üyeden alıntı

1 adet kopya içerik gördüm gibi ama ?.. yazarkafedeydi sanırım

Kopya içerik illaki var hocam :) editörlere o kadar söylememe rağmen yapıldı defalarca. Örnek urlyi gönderir misin hocam?

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
şurayı gösteriyor ama ; http://www.yazarkafe.com/icerik/342895/yasam_insan/ en-saglikli-uyku-pozisyonu-hangisi.htm

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al