wmaraci reklam

2 Aşamalı Onayı Aldım Ama AdSense Reklamları Görüntülenmiyor

7 Mesajlar 771 Okunma
smmexpress

Lotrer Lotrer Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hosting Satış Yetkilisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi sitemde 2 aşamalı AdSense onayını aldım. Onayı alır almaz siteme reklamları WordPress AdSense eklentisi ile yerleştirdim. Reklamlara önizleme yaptığımda reklamların önizlemesi görünüyor ancak sitemde görünmüyor. Hatta öyle ki araştırmalarıma göre en fazla 15 dakikada görünür hale gelen reklam 3 günden fazla bir süredir "Yeni" durumunda. "Etkin" bile olmuyor yani anlayacağınız. Nedenlerini araştırdım genelde domain bandan dolayı olduğunu öğrendim ve domain ban testleri yaptım ünlü sitelerde ve WMaracı'nda. Yani domainim banlı değil. Bir de bazıları reklamlara tıklamaktan kaynaklı olarak politikalarla uyumsuzluk olabileceğinden bahsetmiş ancak ben reklamları şimdiye kadar hiç görüntüleyemedim ve AdSense panelinde herhangi bir politika ihlalim olmadığı yazıyor. Olsa 2. onayı alamazdım zaten. Neyse soruya gelecek olursak bu bilgiler ışığında bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Yapacağınız bir durum yok hocam, suan gerektiği gibi yapilandirmalari yapmışsınız. Adsense kodlarını sitenize doğru şekilde yerlestirdiyseniz bekleyin reklam yayımı 1 dakika da sürebilir, 1 ay da sürebilir. Aceleci davranmayin, sitenize vermiş olduğunuz değere devam edin adsense reklamlarınin yayımlanması incelemeler sonucunda görünür. Bu nasıl mi oluyor?

1. Bot; Sitenizin politika gereği uyum sağlayıp sağlamadiginı belirler ve sonuç gösterir.
2. Bot; Sitenizin reklam verenlere yarar sağlayıp sağlamadiginın analizini yapar ve sonuç gösterir.
3. Bot; Sitenizde reklama teşvik var mı gibi özelliklere bakar ve onay süreci gelir.

Yani şuan bulunduğunuz durum kötü değil :) sadece biraz sabır :)
Lotrer

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler ben o zaman beklemeye devam edeyim bakalım. Aslında sorun yok da yerler boş olduğu için tasarım hoş durmuyor.

aykutvrl aykutvrl Üzgün Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 745
  • Beğeniler 334 / 194
  • Ticaret 1, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

Yapacağınız bir durum yok hocam, suan gerektiği gibi yapilandirmalari yapmışsınız. Adsense kodlarını sitenize doğru şekilde yerlestirdiyseniz bekleyin reklam yayımı 1 dakika da sürebilir, 1 ay da sürebilir. Aceleci davranmayin, sitenize vermiş olduğunuz değere devam edin adsense reklamlarınin yayımlanması incelemeler sonucunda görünür. Bu nasıl mi oluyor?

1. Bot; Sitenizin politika gereği uyum sağlayıp sağlamadiginı belirler ve sonuç gösterir.
2. Bot; Sitenizin reklam verenlere yarar sağlayıp sağlamadiginın analizini yapar ve sonuç gösterir.
3. Bot; Sitenizde reklama teşvik var mı gibi özelliklere bakar ve onay süreci gelir.

Hocam benim adsense hesabım bayadır var.Yeni 25 gündür yayın hayatına geçirdiğim sitem günlük 50 ile 100 arası oda az makale paylaştım şimdiye kadar
Adsenseye bağlı youtube hesabım var ordan para geliyor.ve adsense hesabım onaylı ama reklam göstermiyor.

wmaraci
wmaraci

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

aykutvrl adlı üyeden alıntı

Hocam benim adsense hesabım bayadır var.Yeni 25 gündür yayın hayatına geçirdiğim sitem günlük 50 ile 100 arası oda az makale paylaştım şimdiye kadar
Adsenseye bağlı youtube hesabım var ordan para geliyor.ve adsense hesabım onaylı ama reklam göstermiyor.

Youtube'dan hiç anlamıyorum :) Eğer sadece site ile ilgili bir sorunun varsa ve elinde mail, bilgi, bildirim varsa gönder İnceler fikrimi söylerim ama dedigim gibi youtube ile iliskilendirilmis adsense hesabını aynı zamanda web sitesinde yayınlamayı hiç denemedim çünkü benim hiç bir zaman Youtube'a ilişkili adsensem olmadı :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

aykutvrl aykutvrl Üzgün Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 745
  • Beğeniler 334 / 194
  • Ticaret 1, (%100)

Youtube'dan hiç anlamıyorum :) Eğer sadece site ile ilgili bir sorunun varsa ve elinde mail, bilgi, bildirim varsa gönder İnceler fikrimi söylerim ama dedigim gibi youtube ile iliskilendirilmis adsense hesabını aynı zamanda web sitesinde yayınlamayı hiç denemedim çünkü benim hiç bir zaman Youtube'a ilişkili adsensem olmadı :)

Hocam ben hiç red ve ya onay maili almadım sadece 10 bin gösterim geldi sınırsız reklam oda 5-6 ay evvel.

Sağolun Hocam

• Üyelik 16.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Ha bu arada ben 2. onay aşamasında 3 kez red aldım 4.'de onaylandı. Onunla ilgili de sunucuların yenilenmesinin 48 saat alabileceğini okumuştum. Benimki yaklaşık 72 saat olmasına rağmen belki onun da etkisi olabilir değil mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al