wmaraci reklam

Abd adsense vergi hakkında

17 Mesajlar 2.753 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MuhammedArslan MuhammedArslan Msa Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 136 / 276
  • Ticaret 11, (%100)
kullanmiyorum fakat hesabim var. vergi istemiyor, odemelerde payoneer ile alinabiliyor.
ponpey

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ponpey ponpey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi ben amerika hesabını iptal edemiyorum da ve yeni ingiltere hesabı açmam gerek nasıl olacak bir bilginiz var mı?

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
SerkanALAZ

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)

editörüm adlı üyeden alıntı

Takipteyim. Benimde ilgimi çekti konu.

teknotekyes adlı üyeden alıntı

Takipte yim ve Türkçe içerik mi paylasiyosun

editörüm adlı üyeden alıntı

Abd de açılmış hesapta parayı alma şansı var ve bunu yapan tanıdıklarım da var. Payyoner ile paranızı çekme imkanınız bulunuyor fakat yıllık ücret vermeniz gerekiyor.

Sorularınıza cevap veririm yalnız şunu da göz önünde bulundurun, ben 2 yıl önceki tecrübelerime dayanarak cevaplayacağım.

ABD hesapların onaylanma süreçlerinin olumlu sonuçlandırılmasıyla ilgide bir hayli artıyor. Olayın içerisine girdiğinde ise karşına çıkan vergi, ödeme, pin onaylama gibi sorunlar üzebiliyor. Eskiden 3 pin isteminden sonra kimlik ile onaylatma gibi bir durumunuz vardı. Şimdi ise öyle bir seçenek bulunmuyor. ( Yaklaşık 6 ay önce bir hesabım vardı, bu hesapta yaklaşık 5-6 defa pin isteminde bulundum gelmedi. En son reklamlar durduruldu.) Eğer ABD'de yaşayan bir tanıdığınız var ve pin onaylatma işlemini yapabilirseniz gerisi kolay iştir.

Vergi olayına gelelim, W8 Formu karşınıza çıkacak ve sizden doldurulması gereken yerlerin doğru biçimde eklenmesi istenilecek, burada en çok sıkıntılı yer SSN kodu alanı, tıpkı sgk numaranız gibi bir kod isteniyor. Bende vardı ama sanırım PC'de kayboldu bulamıyorum.

Vergi olayını doldurduğunuzda yaklaşık olarak 25 dolar gibi bir rakam vergiye gider, sadece kesintiler bu kadarla sınırlı kalmaz. AdSense, TR bankalarına direkt olarak para yatırmaz, bu yüzden alternatif olarak Payoneer hesabına ve kartına ihtiyacınız olacak. Payoneer kartın yıllık hesap işletim ücreti 30 dolar bazında bir şey, ek olarak çekim esnasında kesintiler uygulanıyor %7 miydi neydi hatırlamıyorum. Döviz olarak yattığı için birde bozum yapıyorsun, bozum esnasında da yine kesinti oluyor.

Payoneer kart ile İş bankası, Teb ve yanlış hatırlamıyorsam ing bank atmlerinden çekim yapabiliyorsun.

Açıkça söylemem gerekirse; 2 yıl öncesinde AdSense'den aylık 4-6 Bin TL arası bir şey kazanıyordum ve kesintiler pek göze gelmiyordu. Sizler 100 doları anca toparlaya biliyorsanız bence ABD hesaplarından uzak durun ki sonra küfürbaz olmayın :)

Not: Bildiklerim bu kadar ile sınırlı
AdSenseisi editorum

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 15.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam çok sağolun verdiğiniz bilgilerden dolayı.

ipadiphone ipadiphone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 212 / 50
  • Ticaret 1, (%100)
ponpey bu konu hakkında son durum nedir pm atarsanız ve yontem söylerseniz sevinirim

• Üyelik 15.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam abd pin aldıktan sonra vergileri w8 vergisini dolduruyorsunuz. Bu vergi formu onaylanana kadar 2-3 kere ödeme alıyorsunuz. Daha sonra tekrar vergi girmeniz isteniyor tekrar aynısını giriyorsunuz ve ödemeler otomatik veriliyor. 2. Vergi verdikten sonra google anlıyor ve ban. Ama şans belki gözünden kaçar. O da sizin şansınıza kalmış.
ipadiphone

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al