wmaraci reklam

Adsense Alamayanlar İçeri!

9 Mesajlar 2.498 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Lerigo Lerigo i see online people Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 10 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Gece uyku tutmayınca forumlarda dolaşıyordum,çok yararlı bir konu olduğunu düşündüğüm konuyu sizlerle de paylaşmak istedim ; özellikle adsense alamayan arkadaşlar için.

Konu ***.net üzerinden alınmıştır.
Yazar ; JoEn 'e teşekkürler :)

Adsense hesap sahibi olmak, bir şeyler kazanabilmek ve kazandıkların için birgün hesap sorulabilmesi gibi ihtimaller burada hemen her gün tartışılıyor. Bende özellikle vergi konusu için araştırmalar yaptım. Sizinle Paylaşmak istiyorum.

Ayrıca aynı Türkçe site için kabul edilmeyen Türkiye başvurusundan sonra, Amerika başvurusu yaptım ve ilk başvuruda kabul edildi. Ardından anlattığım şekilde o hesabın pin ve banka bilgilerini doğrulatıp ilk ödemeyi aldım. Size de Dolar olarak kazanan ve Türkiye'den ödemelerinizi alabileceğiniz, vergiye tabi olmayacağınız bu yöntemi anlatıyorum.

Hem az hem de çok kazananın kullanabileceği bu sistemle bizzat ödeme aldıktan sonra sizinle adım adım paylaşıyorum.

1. Adım

Öncelikle Payoneer'de (bu linkten üye olursanız hesabınıza ilk 100 dolarlık yüklemede 25 dolar kazanıyorsunuz) bir hesap açıyoruz. Burada bize ödemeleri kart ile mi yoksa banka hesabımıza mı çekeceğimizi soruyor. Kartı seçmelisiniz çünkü banka hesabınıza gelen para vergiye takılabilir.

Payoneer sizden kimlik bilgisi vs. için doğrulama isteyip hemen ardından bir banka kartı basarak, Türkiyedeki atmlerden para çekebileceğiniz kartınızı size postayla gönderiyor. Açtığınız Amerika adresli Adsense hesabında sizden Amerika'daki bir bankanın hesap numarasını isteyecek. Payoneer'in sizin için oluşturduğu First Century Bank hesabını kullanabilecek ve ödemelerinizi alabileceksiniz. Ödemelerinizi TEB ve İş Bankası ATM'lerinden Dolar olarak ufak komisyonlarla (%1-3) çekebiliyorsunuz.

2. Adım

Hesabımızın pin doğrulaması için Amerika'da bir adrese sahip olmamız gerekiyor. İşte bu doğrulamayı USAMAIL sitesi sayesinde yapacağız. Bu siteye üye olmak 9$. Paypal ile ödeyebiliyorsunuz. Bu siteye üye olduğunuzda size New York'ta bir adres tahsis ediyor. Bu adresi Adsense hesabınıza girerek pininizin bu adrese gönderilmesini isteyeceksiniz. Pin adrese ulaştığında sizden 2$ belge tarama ücreti isteyecekler ve pininizi tarayıp pdf olarak gönderecekler.

Böylece hem Amerikan Adsense hesabınız oldu, hem Dolar olarak kazanıyorsunuz, hem de Amerikan bankasındaki paranızı ATM'den herhangi bir kimlik bilgisi vermeden çektiğiniz için vergiye tabii olmuyorsunuz.

- Payoneer hesabınıza yatan paradan %1 komisyon alıyor. Ayrıca ATM'den para çekme işlem başı 3,5 dolar civarında ücret alıyor. Yine TEB ATM'leri de %1-2 civarında bir komisyon alıyor.

- Ben 450 dolar çekerek, 15 dolar civarında bir komisyon ödemesi yapmış oldum.

- Burada paylaşmak için ödeme alana kadar bekledim. Bu aşamalarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

- Verdiğim linklerle üye olarak hem bana teşekkür etmiş olursunuz, hem de hesabınıza ilk 100 dolar üstü para girişinde 25$ kazanırsınız.

- Atladığım yerler ve daha detaylı bilgi için soru sorabilirsiniz.

Edit: Amerikanın vergi için peşlerine düşeceğinden çekinen arkadaşlar, bu tip bir uygulamayı vergi konusunda rahat Dubai, İrlanda gibi ülkeler üzerinden de yapabilirsiniz.

wmaraci
reklam

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuyu dün incelemiştim baya. Aklıma takılan bir nokta var, bu yöntem Türkiye için vergi sistemini devre dışı bırakıyor sanırım ama Amerika sürekli para akışı olan bir hesabı incelemeye almaz mı? Amerikan vergileri için Türkiyede işlem yapılamaz belki ama oldu ki Amerika'ya gitmek istedik vize başvurusunda vs karşımıza çıkmayacak mı bu para akışı?
FahriCanUsta

kişi bu mesajı beğendi.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel ve mantıklı bir düşünce :)

• Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 10 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam çok can alıcı yerden vurdun be Addison123 :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Lerigo eşşeği sağlam kazığa bağlamak lazım. Adsense'den vergisiz para alıcaz diye Amerika'nın kapısını kapatmanın anlamı yok :D

• Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 10 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
Sizde Amerika'ya gitmeyi verin canım :D Güzelim Türkiye dururken demezler mi adama nereye gidiyorsun ? :) Addison123

• Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Lerigo Bilişim sektörünün kalbi Amerika'da atıyor :D

• Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 10 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
Addison123 Yazının son kısmında Dubai,İrlanda ülkeleri üzerinden de yapabilirsiniz diyor yazar :) Dubai'ye gitmeyin :D
qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

ustat ustat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)
Adamsın Addison123 :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al