wmaraci reklam

ADSENSE'DE NASIL KAZANIRILIR? 10 yıllık tecrübe

35 Mesajlar 5.428 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kesinnet kesinnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek bilgi işlem, WEB, haberci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 64 / 73
  • Ticaret 14, (%93)
Değerli forum üyeleri kardeşlerim,
Yaklaşık 14 yıldır web sitelerle haşır neşir durumdayım.
10 yıldan fazladır da adsense hesabına sahibim.

Şimdi gelelim konuya;
Herkesin amacı verdiği çabaya karşılık bir şeyler kazanabilmek, çok çok azı bu işi hobi olarak yapıyordur.
Kazanç olarak da en iyi yolun Adsense olduğunu sanırım rahatıkla söyleyebiliriz. Bunun dışında yine google reklamlarını da pazarlayan gruplar var, ben denedim kazançları çok düşük olmakla birlikte adsenseyide bariz şekilde düşürdüklerini gözlemledim.

Peki Adsense den para kazanılır mı?
Zaten kazanmasak şimdi hiç birimiz burada olmazdık.

NASIL KAZANACAĞIZ, NELER YAPMAK LAZIM

1- Öncelikle hangi konuda olursa olsun, mutlaka temiz bir site. Yani sağdan-soldan, copy past, yan gel yat Osman tipi değil, çalışacağız. Uğraş verecezki karşılığnı alabilelim. Bu işi de en iyi tartan, değerlendiren, takdir eden sadece GOOGLE'dir.
2- Asla Google yi kandıramazsınız, milyar dolarlık bütçesiyle, dünyanın en büyük ilk 5 şirketinden biri bu şirketin yazılım mühendisleri kadar sanırım bu işleri daha iyi bilemeyiz. O nedenle hile, hurda yok, temiz bir site istiyoruz.
3- Peki temiz site yaptık başka neler yapacağız, bundan sonrası deneme yanılma ve tecrübe ile reklamlardan daha nasıl çok kazanırız, bunu sürekli takip edeceğiz.
4- Reklam yerleşimi, bu konuda sitenizde sürekli hangi reklamın daha çok getiri yaptığını, hangisini işe yaramaz olduğunu bunları sürekli değerlendireceğiz.

Örneğin ben neredeyse her gece 23.30 24.00 arası reklam gelirlerini değerlendiriyorum. genel anlamda, bu saatler dışında reklamlara dokunmayın hatta mümkünse adsense sayfasına dahi girmeyin. Bırakın o gün az kazanın gece 23.30 sonrasını bekleyin.

5- Kategori olarak en az kazanan grupta olmamıza rağmen 10 yılda çok iyi bir gelir elde ettiğimi söyleyebilirim. Ve bu geliri her yıl ikiye katlayamıyorsanız bence en büyük hata sitenizin reklam optimizasyonlarının yetersizliğidir.

6- Kesinlikle sayfanızda bulunan içeriğin boyutunda daha çok reklam olmasın. Adam 2-3 yeni içerik giriyor, her tarafı reklama boğmuş. Google bundan asla hoşlanmaz. Çok içerik girebiliyorsan site içerik boyutunun yarısını değişik yerlerde adsenseye ayırabilirsin.

7- Yaptığım değerlendirmede, büyük reklam tiplerini her zaman çok iyi gelir getirdiği, bunun dışında sitenin dikey boyunu 10 olarak düşünün, 3 veya 4. kısımdan sonra koyduğun reklamlar boştur. Genelde en tepe değil, sitede en üstte bulunan yeni içeriklerin hemen altından başlamalısın. Sağ taraf üst kısım mutlaka reklam koy, detay kısımlarında yine yeni içeriğin hemen altına, sonra detay biter bitmez bir tane daha reklam koy. yine sağ detayın hizasında bir reklam daha koy. Ama mutlaka yeni içerikler devamlı girilmelidir. Yat uzan para kazan yok.

8- Reklamları mutlaka her yer için ayrı ayrı isimlendir, örneğin 300x250 sağ üst1, 650x300 detay alt 2, veya 970x250 ana sayfa en üst vs. vs. her bölümün reklamı ayrı olsun. Reklam yazım Renklendirmesinde bunu sitenize uydurarak çok değişik renkleri denyerek en iyi sonucu bulabilirsin.

9- Kendi reklamlarına asla tıklama, başka kimselere de tıklatma, hileye hurdaya kaçma. Bir şeyler yap mutlaka kazanacaksın. 10 yıl sonunda aylık çok iyi bir gelir oluştu. Bunları hiç bir şey bilmeden sadece deneme yanılma metodları ve özellikle WM aracı sitesi, *** sitesi (nedense bu siteye 10 defa müracaat ettim beni üyeliğe bir türlü almadılar) bu siteleri çok iyi takip et, güvendiğin bilen kardeşlerimiz var. Onların yazılarını takip ediyorum. Herkesin dediğini değil, güvenebileceğin aklına yatan, araştırarak bulduğun şeyleri dene, korkma..

10- 50 tane site alıp uğraşma, bir tane olsun sağlam olsun, ben belki 100 lerce site elime geldi geçti, hepsini hayatımdan çıkardım. Zaten zamanımızda buna yetmiyor,, onu bırak tek siteye bile zaman yetmiyor. bütün odaklamayı tek siteye verdik. Sonuç mükemmel.

ASLA VAZGEÇME MUTLAKA KAZANACAKSIN

11- Her ay ayın 21 i olur olmaz merkez bankasından çok daha sağlam bir şekilde ödemelerin tıkır tıkır hesabına gelir .GOOGLE IRELAND hesabınıza şu kadar yatırdı lütfen kontrole din diye mailini 1 gün öncesi mutlaka alırsın.

Bana göre TÜRKİYE'NİN EN WM sitesi burası. 50 yaşına merdiven dayamış, 14 yıllık bir tecrübe ve buradaki bir çoğunun abisi olarak (Benden büyüklerde belki vardır) burada bazı tecrübelerimi sizinle paylaştım. Umarım işinize yarar. Başka yerlere çok gitmiyorum. eskiden burada en az 3-4 saat geçirirdim, şimdi zamanım çok yok o nedenle hafta 1-2 gelip inceliyorum.. Kazanamassam asla bu işleri 1 dk dahi yapmam. Her şeyin bir bedeli olmalı DEĞİL Mİ?

herkese sevgi, saygılarımı gönderiyorum..
Optimus SerkanERGUN steel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam daha fazla paylaşım bekliyoruz :)
kesinnet

kişi bu mesajı beğendi.

tinasufd tinasufd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Lisans Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
eline sağlık hocam, faydalı bir yazı olmuş.
kesinnet

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
*** üyeliğiniz hala yok mu merak ettim :))
kesinnet

kişi bu mesajı beğendi.

I Love Yandex Money
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 64 / 73
  • Ticaret 14, (%93)
@cthax değerli kardeşim burada herkes bir aile gibi. Arada bir çok az da olsa hırsız, **************lar da karşımıza çıksada (Geçmişte çok fazla sitem varken, burada yazmaya değer görmediğim bir kaybım oldu, ikisinide erimeden savcılığa vererek dava açtım) yine de burayı çok seviyorum. İnşallah bundan sonra çok daha paylaşım yapıp tecrübelerimi siznle paylaşmak istiyorum.

Raxmw Raxmw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimcilik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 11 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkürler Hocam Kullanıcılar İçin Yararlı Olmuş.
kesinnet

kişi bu mesajı beğendi.

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
@kesinnet Abi bende sana *** üyeliği için pm atmıştım ama :D
kesinnet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 64 / 73
  • Ticaret 14, (%93)
@Makalepaneli değerli kardeşim maalesef *** a 10 defa müracaat ettim adamlar tek bir cevap verme zahmetinde dahi bulunuyorlar, neredeyse tüm kimlik bilgilerimizi gönderdik adamlar alıyorlar, ama dönüş yok. bir ara bayramda kabul ettiler sonra bayramni sonu Tekrar üyeliklere toptan son verdiler. Bende artık yoruldum artık müracaat etmicem. WMaracı bana yetiyor, çok gerekirse *** a araştırma ve okuma olararak üyeliksiz olarak gidip okuyabiliyorum. Gerek kalmadı, bende istemiyorum. Sanırım zamanında bazı **************klar olmuş onlarda kendilerince haklılar almıyorlar artık.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Aynen bende 10 yildir sitelerle ugrasiyorum *** uyeligim yok. 1 sefer istekte bulundum cevap dahi gelmedi bende uzerine varmadim. *** forumunun benim icin hicbir onemi yok wmaracini cok eskiden bilirim eskiden hep uye olmadan bilgileri okurdum sonradan uye oldum ve burada olmaktan memnunum. Guzel bir adsense paylasimi olmus tesekkurler.
kesinnet

kişi bu mesajı beğendi.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2760
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Güzel bir yazı bende diyorum her zaman 10 site ile uğraşana kadar 1 site uğraş ama devamlı uğraş ne kadar emek verirsen o kadar çok kazanırsın emek vermeden bişey olmuyor bir süre sonra zaten kendini telefi edicektir site sitenize 2 sene verin bu iki senede sitenize iyi bakın devamlı güncel tutun size geri dönüşü çok iyi olucaktır birden bire bişey kazanamazsınız birden yüklenirsen siteye benim gibi takla atarsın :) Değişik yöntemler deneyin keşfedin illaki zarar edersiniz bir süre ama bu zararlar size bilgi ve tecrübe olarak geri dönüş yapar mutlaka benim bir sözüm var (söz benim değil) azimle sıçan taşı delermiş vaz geçersen kazanamazsın. Pes etme çalış çabala elbet karşılığını alırsın.
kesinnet 1SMHMedya Sardox

kişi bu mesajı beğendi.

seditio.com.tr - dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 25 tl bakiye hediye
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al