lostyazilim

Adsense Detaylı Anlatım

26 Mesajlar 4.552 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

erkantoper erkantoper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 13 / 10
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba sevgili dostlar bugün sizlere bir çok website sahibinin kıvrandığı aslında çok büyülü bir şey zannettiği google adsense alma konusundan bahsedeceğim . Öncelikle kendi anlatımımla size şu adsenseyi bir anlatayım istiyorum :

Konu uzun olduğu için size şimdiden konunun içeriğinde bulunan başlıklardan bahsedeyim ki kafanızda fikir oluşsun. Umarım Yazımı beğenirsiniz. Yorumlarınızı eksik etmeyin şimdiden teşekkürler .

• Adsense Nedir?

• Adsense Nasıl Kayıt Olunur?

• Adsense Neye Göre Onaylıyor?

• Adsense Alma Taktikleri

• Adsense Onaylandıktan Sonrası

• Adsense Reklamı Ne Zaman Gözükür?

• Adsense Pini Ne Zaman Gelir?

• Adsense TBM Nedir?

• Adsense BGBG Nedir?

Adsense Nedir?

Adsense, google'ın açıklamasıyla "Çevrim içi içeriklerden para kazanma"sistemi . Bizim tabirimizle de reklam sistemi

Adsense içerik (youtube video,internet sitesi, mobil uygulama vs.) sahipleri ile reklam verenleri buluşturan bu sistemde . Hem içerik sahipleri para kazanıyor hem de reklam verenlere reklamlarını bir çok yerde gösterme fırsatı sunuyor . Google bunu yaparken kendine sadece %32 lik bir pay alıyor . Yani örnek vermem gerekirse reklam veren reklam için 1 tl ayırıyorsa google 32 kuruşunu alıyor 68 kuruşunu yayıncılara dağıtıyor .

Adsense Nasıl Kayıt Olunur?

Adsense kayıt olmak artık eskisi kadar kolay değil çünkü bir çok yayıncı var ve google aralarından eleme yaparak seçim yapıyor.

Üye olmadan önce kendinize 18+ bir mail açmanız gerek .Genç arkadaşlar kendi adlarını kullanıp yaşlarını yükseltmeyi denemesinler işe yarar fakat ileride büyük sıkıntı çıkarır . Şimdiden bir velisinin bilgileri ile kayıt olmasında fayda var .Google adsense bunu kabul ediyor .

Adsense kayıt formu için : https://www.google.com/adsense/start/

Tabi şimdi formu doldurduk evet dedik geçtik ettik fakat kabul süreci o kadar kolay değil ve biraz uzun .

İsterseniz hemen onuda anlatayım :

Adsense Neye Göre Onaylıyor?

Google aslında çoğu zaman kullanıcı odaklı bir şirket olsa da bu konumda reklam verenleri dinliyor ve onlara göre hareket ediyor diyebiliriz . Çünkü reklam verenler olmasa bu iş yürümez .Bunu siz empati yaparak düşünün kendinizi site sahibi olarak değilde reklam veren yerine koyarak düşünün zaten bir çok şeyi aşmış ve olayı anlamış olacaksınız .

Siteniz asla ve asla şey sitesi olmayacak . (Nasıl şey demeyin siz anladınız )

Bunun yanında aslında şey diyerek geçiştirmek gibi olsun istemiyorum şöyle söyleyeyim yasal olmayan bir konuda içerik paylaşan hiç bir site alınmaz . Örnek seven bir milletiz hemen vereyim : Film izleme sitesi , mp3 indirme sitesi , film indirme sitesi yani sanatçıların korsan korsan diye üzerinde durdukları tarzda siteler yasal değildir . Bu yüzden bu tarz siteler kabul görmez . Tabi birde sizinde bildiğiniz üzere diğer yasal olmayan konular .

Eğer bu dediklerime benzer bir site olup adsense reklamı paylaşmış ise siteyi şikayet edebilirsiniz reklam hakkı alınacaktır .

"ee hani alınmıyordu ?" dediğinizi duydum tamam sakin Bu tarz olaylar genelde adam adsense hesabını temiz bir site ile alıp yani onayı temiz site ile geçirtip yasal olmayan siteyi de sonradan ekliyor reklam paylaşıyor ki çok da dayanmaz zaten .

Hadi diyelim siteniz yasallıktan ölecek şekilde tertemiz ama iş burada bitmiyor .

Sitenizde yeterli sayıda içerik bulunacak .

Sitenizde başka reklam firmalarının reklamları (en azından kayıt sürecinde) olmayacak .

Sitenizin açılma sorunları olmayacak yani ulaşılabilir olacak .

Hızlı bir altyapısı olacak yani öyle 5 dakikada açılan sitelerden olmayacak.

Normal şartlarda bunlar yeterlidir .

Adsense Alma Taktikleri

Bu kısım sanalfaresine.com 'a özel "!" ile önemlerini belli etmek istedim.

Başvuru yapmadan önce belirli günlere yayılmış şöyle güzel makaleler girin sitenize (özgün ve uzun olsun).(!!!!!)

Sitenizde içerik sıkıntısı olmasın .(!!!)

Sitenizin sosyal medya hesaplarını açın .(!!)

Sitenizden hesaplara , hesaplardan sitenize bağlantılar verin.(!!)

Google amca sever google plus'a ve youtube'a önem verin .(!!!)

Sallamasyon olmasın yani gerekirse eklenti kurun otomatik paylaşım yapın sosyal medyada .(!)

Sitenizde google servisleri kullanın bunlar (!!!!) ;

Google analytics kodunu sitenize yerleştirin .(!!)

Google Webmaster Tools kullanın .(!!!!!)

ALTIN KURAL (Bunu yazmayı düşünüyordum fakat unutmuşum 14.08 tarihinde ekledim) : Mutlaka ama mutlaka sitenizde , İLETİŞİM ve HAKKIMIZDA sayfası bulunsun (!!!!!!!!!)
(Yapabiliyorsanız da gizlilik politkamız ve haklar vs. ekleyin)

Yani bu adsense alma taktiklerini şöyle özetleyebilirim : Kaleyi (google'ı) içten fethedin .

Google'ın gözüne girmeye çalışın yani bi nevi . Her şeyden önemlisi asıl taktik ve vereceğim son taktik :

Parayı ön planda tutarak ilerleyerek bu işi severek,insanlara yardımcı olma amaçlı yapın , ondan sonrası zaten ne adsenseler ne reklamlar ne paralar gelecek .(SABIR)

Adsense Onaylandıktan Sonrası
Google adsense onaylandıysa önce bi benden size kocaman bir hayırlı olsun Adsense paneline girin ve oradan reklamlar kısmından sitenize uygun reklam alanı kodu alıp yerleştirin.

Adsense Reklamı Ne Zaman Gözükür?

Reklamlar sitenizdeki içerik ile uyumlu geleceği için ve ayrıca siteyi ziyaret eden kişinin geçmiş gezilimlerine göre geleceği için biraz süre alabilir fakat bu uzun sürmez en geç 2 saat .

Adsense Pini Ne Zaman Gelir?

Pin eşiğine hesabınızda 20 tl olunca ulaşmış olursunuz ve google sizden buradan sonrası için bir onaylama ister. Hemen korkmayın "yeter yav daha ne onaylayacak" demeyin bu sadece google ın emin olma kısmı ve işi resmiliğe dökme çabası . Bu pin sizin belirttiğiniz adrese bir zarf şeklinde içinde kısa bir kod yazılı halde evinize geliyor .Pek bir havası yok sadece üzerinde GOOGLE yazıyor buda komşularınıza falan hava atmanıza yarayabilir aslında Pin 2-4 hafta arasında size ulaşıyor merak etmeyin gelir bu yüzden doğru adres verdiğinize emin ol ayrıca başkasının alma ihtimalini ortadan kaldırın yani kalkıpta biri yırtmasın .Gerekli önemleri alın .

Adsense Paypal İle Ödeme Yapıyor Mu ?

Hayır yapmıyor. Sadece banka hesapları ile çalışıyorlar .

Adsense BGBG Nedir?

Bin Görüntülenme Başına Gelir olarak açabileceğimiz bu kavram sitenizdeki reklam biriminin her 1000 görüntülenme de alacağı tahmini kazançtır .

Adsense TBM Nedir ?

Tıklama Başına Maliyet olarak açılır ve sitenizdeki reklam birimine her tıklandığında alacağınız ücretdir.

Makeleye lütfen yorum yapmayı unutmayın

KAYNAKLAR:
https://productforums.google.com/forum/#!forum/adsense-tr
http://www.sanalfaresi.com/google-adsense-detayli-anlatim/
narinhosting candmrzn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KeremEr KeremEr keremer.com.tr E-Mail Onaysız
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
erkantoper

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 13 / 10
  • Ticaret 8, (%100)

Kerem Er adlı üyeden alıntı

4 Gündür sitemde adsensein reklam kodu yer almasına rağmen görüntülenmiyor. adsensei 2 sene önce açmıştım şimdi kullanıyorum onaylı olmadığına dair bir yazıda yok sebep ne olabilir?

sitenizin responsive olmasını istiyor yeni bir mobil uyumlu temaya geçin

• Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

wmaraci
wmaraci

championur22 championur22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 44 / 63
  • Ticaret 20, (%100)
Abinin kendisi çok iyi birisidir. Her türlü yardımda bulunmaya çalışıyor sağolsun abiye teşekkür ederim.
erkantoper

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 13 / 10
  • Ticaret 8, (%100)

responsivein adsense için şart olduğuna eminmisiniz?

ben direk uyarıya odaklandım kusuruma bakmayın çıkış saatlerine denk gelince kafa iyice doluyor . sizden ricam özelen bana ayarlar sayfanızın ssini atar mısınız https://www.google.com/adsense/app?hl=en&sourceid=aso&marketing=true&noaccount=false#main/accountInformation
KeremEr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

MertTpz MertTpz merttopuz.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 94 / 93
  • Ticaret 23, (%100)
Paylaşımınız için çok teşekkür ederim bende bir kez daha okuyarak bilgilerimi tazelemiş oldum :) Zaman ayırarak paylaştığınız bu güzel ve faydalı içeriklerinizde görsellere daha fazla yer verirseniz daha çok kişinin dikkatini çeker düşüncesindeyim.

Hayırlı günler

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)

4 Gündür sitemde adsensein reklam kodu yer almasına rağmen görüntülenmiyor. adsensei 2 sene önce açmıştım şimdi kullanıyorum onaylı olmadığına dair bir yazıda yok sebep ne olabilir?

Bu uyarıyı bende alıyorum ama benim sitemde mobil cihazlarla alakalı konu veya indirme olmadığından sorun yaşamadım. Mobil veya tabletler hakkında hiç bir yayınım yok, gelenlerde yanlış geldiklerini anlayıp hemen çıkıyorlar zaten :) Adsense siteme 5 yıldır sorunsuz ödeme yapıyor.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.

• Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al