wmaraci reklam

Adsense Dinamik sayfalarda reklam göstermiyor

4 Mesajlar 576 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ibrahimsen ibrahimsen WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 26 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Instagram profil fotoğrafı büyütme sitemin url yapısını dinamik şekilde oluşturdum. Bir kullanıcı herhangi bir Instagram hesabının kullanıcı adını arattırdığında şu url altında sonuç gösteriliyor:
https://site.com/fullsize/kullanici_adi

Anlayacağınız üzere buradaki kullanici_adi parametresi her Instagram hesabı için değişiyor. Bir yıla yakındır web sitemde adsense aktif fakat sadece Google'da indexlenen sayfalarda reklam gösterimi yapılıyor. Yeni bir kullanıcı aratıldığında o sayfa ilk defa çağrıldığı ve Google'da indexlenmediği için kullanıcıya reklam gösterilmiyor. Instagram profil fotoğrafı hizmeti veren bazı siteler de aynı mantıkla çalışmasına rağmen onlarda reklam gösterimi her sayfada oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dinamik sayfa yapısını GET metodu ile değil de POST ile yapsam sorun düzelir mi?
Örneğin https://site.com/fullsize/kullanici_adi yerine her farklı kullanıcının sonucunu POST metodu ile sadece https://site.com/fullsize sayfasında göstersem sorun düzelir mi?

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Merhabalar,

Evet dinamik sayfa yapısını site.com/fullsize sayfasında gösterirseniz sorun düzelir. Bir süredir adsense taranmamış sayfalarda birkaç sayfa gösteriminden sonra reklam yayımlıyor.

Aynı anda 2 tane web sitesi açtım tamamen aynı tema, dil aynı ve içerikler benzer. Bir tanesini TR adsense ekledim ötekini avusturya adsense üzerinden. Avusturyadan eklediğim sitenin 250k tüm sayfalarında direkt reklamlar görünürken TR adsense eklediğim sitede aynı bahsettiğiniz gibi 150k sayfada sadece daha önceden giriş yapılmış sayfalarda gösterim yapıyor.

Yazım biraz karışık olmuş ben de pek anlayamadım yazdıktan sonra ama öğlen yemek sonrası beynim uyuşmuş kusura bakmayın :)
ibrahimsen

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahimsen ibrahimsen WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 26 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
impjix estağfurullah hocam anladığım kadarıyla Avusturya'daki sitenizde POST metodu kullanıyorsunuz. Peki GET motedu kullandığımız sitelerde bunu çözmenin bir yolu yok mudur. Çünkü her aranan profili veritabanına kaydederek Google'da indexlenmesini sağlıyorum.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Yok hocam o sitede bildiğin hepsi birbirinden farklı url fakat google tüm siteye index alsın almasın her sayfada yerleştirdiğim tüm reklamları gösteriyor. Türkiye adsense’e bağlı sitemde ise aynı sizinki gibi farklı url olunca birkaç girişten sonra gösteriyor.
Ciddi gelir kaybına yol açıyor.
ibrahimsen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al