freelance iş ilanları

AdSense Genel Bilgi

4 Mesajlar 822 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

eleaf eleaf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Mrb arkadaşlar, daha önce AdSense tecrübem hiç olmadı bu yüzden tecrübeli arkadaşlar birkaç soruma açıklık getirebilirlermi ?

[B]1-
Aşağıdaki site için başvuru yaptım (bir sayfasında yapım aşamasında diye açıklama vardı) beta site olarak başvuru kabul etmiyoruz dediler. Halbuki ben web sitem içerisindeki blog için reklam almak istiyorum sadece. Temayı komple sıfırdan tasarladım hiç bir beta sayfa da bırakmadım bu seferde yetersiz içerik dediler. [/B]
Soru : Ben AdSense başvurumda belirttiğim link sitenin ana dizini, acaba blog ana sayfasının linkini mi yollamalıyım?

[B]2- Web sayfasını yayınlayalı yaklaşık 10 gün oldu. Şuan Google istatistiklerine göre "Site ziyaret sayısı 97, sayfa görüntülenme sayısı 837, tekil ziyaretçi sayısı 34"[/B]
Soru: Neye göre para gelecek :D şimdi bir kişi blogumdaki yazıyı okumaya geldi, ondan görüntüleme miktarını kazandık diyelim. Sonra bu ziyaretçi kalktı başka bir yazıya tıkladı ve onuda incelemeye başladı. Şimdi biz tek bir görüntülememi yoksa iki farklı sayfa okuduğu için iki görüntülenme miktarımı mı kazanıyoruz. ziyaterçi bazlımı yoksa sayfa görüntülenme bazlımı para kazanıyoruz? (Aşırı Kapitalist bir soru oldu :( )

[B]3- AdSense başvurumuz onaylandı sonraki süreç ne olacak ?[/B]
Soru: Sadece bir reklammı verecekler, yoksa bizmi karar verecez. Görüyorum bir sayfada 3 adet Google reklamı olan siteler var. Hit'e mi bağlı Google'mu biz mi karar veriyoruz buna ?

[B]4- Reklam ölçüleri.[/B]
Soru: Ben biraz pimpirikliyim :D sadeliği düzeni seviyorum. Elbet sabit reklam ölçüleri var. Bunları istediğimiz gibi istediğimiz alanamı yerleştiriyoruz yoksa bunada mı Google karar veriyor.

[B]5- Rakamlar.[/B]
Soru: Dediğim gibi bu konuda hiç tecrübem yok. Araştırma yapıncada net bir bilgi bulamıyoruz. Şuan mevcut reklam alan arkadaşlardan biri ücretlendirme nasıl ne kadar dır neye göre oluyor gibi bilgi verirse sevinirim. Mesela 1000 sayfa gösterimine ne kadar kazanılıyor, bugunun rakamlarıyla.

Çok soru soru sordum biliyorum, tek ben değil bu konuda sıkıntısı olabilecek tüm arkdaşlar net bilgilere ulaşsın istiyorum.

Site: www.yaprakgrafiktasarim.com

wmaraci
reklam

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
1- Anadizin yolladıysanız yeterli blog url'si yolladıysanız yine birşey fark etmez

2- Ziyaretçilerin reklama tıklaması ile para hesabına geçer ne kadar kazanacağın ise ziyaretçinin reklama girip ne yaptığı mesala senin sitenden deki reklamdan bir teknoloji markete girip 1.000 TL alışveriş yaparsa en az 1-2$ kazanırsın aynı ziyaretçi 2-3 kere reklama tıklarsa olmaz sadece 1 i sayılır.

3-Sen sitene istediğin kadar reklam koyabilirsin ama tabi bununda bir kuralı var google her sayfada en fazla 3 reklam öneriyor.Risk alırsan 5 tanede koyarsın ama google canı sıkılırsa seni banlar .)Hitle felan bir alakası yok bu işin

4-İstediğin ölçüyü kendin seçip ayarlıyorsun.

5- Benim bildiğim kadarı ile google gösterime para vermiyor tık başı para veriyor bende böyleydi yani 3.000'e yakın sayfa gösteriminden yanlış hatırlamıyorsam 50 küsürlü bir tık almıştım 9$ vermişti google.

Kafana takılan başka birşey :)

eleaf eleaf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler Emrecany
Görüntülenme reklamı google da yoksa örneğin; blog yazıları içerisinde ki download linklerine reklam linki dahil etsek google bunun farkına hemen varırmı. Kişi konuyla alakalı indirme bağlantılarına tıkladığında reklam siteleride açılsa gibi.

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)

eleaf adlı üyeden alıntı

Teşekkürler Emrecany
Görüntülenme reklamı google da yoksa örneğin; blog yazıları içerisinde ki download linklerine reklam linki dahil etsek google bunun farkına hemen varırmı. Kişi konuyla alakalı indirme bağlantılarına tıkladığında reklam siteleride açılsa gibi.

Önemli değil
Hiç denemedim görmedim , bilmiyorum google buna nasıl tepki verir denenebilir

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al