wmaraci reklam

Adsense Maximum kazanç sağlamanın sırrı!

7 Mesajlar 1.131 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, daha önce adsense hakkındaki "kişisel görüşümü" yazmıştım. Reklam gösterimlerinde TBM de ve dolayısıyla kazançlarda anahtar kelimelerden daha çok "ziyaretçi kalitesi"nin önemli olduğu kanısındayım. Bunu bir kaç kez tecrübe ettim ama elimde yeterli veri yok. Bu gibi karmaşık sistemlerde yoğun ve derin analizler yapmak lazım. Tabi bunun için oturmuş - ziyaretçisi bol olan bir site ve risk alma gerekiyor. Çok ziyaretçi alan bir sistem olmadığı için detaylı bir test yapamadım ama mantıksal olarak ve Google adsense yapısını incelediğimde bu olasılığın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

Google'ın her konuda kullanıcıları izlediğini, verileri topladığını ve en önemlisi insanları puanladığını biliyoruz. Bu doğrultuda anahtar kelimelerden ziyade kullanıcı kalitesi (Google puanları) yüksek olan ziyaretçilerin daha çok kazandırdığını düşünüyorum. Tabiki anahtar kelimelerin etkisi de yadsınamaz ama gelecekte bu etkinin minimuma ineceği kanaatindeyim.

Evet zaten biliyoruz diyenler çıkabilir ama bu konuyu bir çok defa bir çok forumda açtım ve çoğunluk katı bir şekilde karşı çıkmıştı bu görüşe. Tabiki kimse veri sunmadı, biz bu zamana kadar bu şekilde gördük şeklinde bir düşünme yöntemi vardı. Aslında benim öne sürdüğüm olay da, aksi de kesin değil. Sadece adsense algoritmasına göre bir mantık yürüttüm ve elimden geldiği kadar minik testler yaptım ve sonucun bu şekilde olabileceği ihtimali zihnimde kuvvetlendi.

Yani şunu söylemeye çalışıyorum. Site konunuz, makale içeriğiniz ne olursa olsun, doğru bir yapılandırma yapıldığı sürece kaliteli kullanıcılarla çok kazanabilirsiniz. (Kişisel görüşüm olduğunu tekrar etmek istiyorum). Tabi burada altın kural kaliteli kitle edinmekte.

Eğer bu düşüncem 'doğruysa' artık "tbm si yüksek kelime" diye bir şey kalmayabilir. Doğru kitle ile bütün içeriklerde en yüksek gelir düzeyine ulaşılabilir.

Bu düşüncem hâlâ beta aşamasında 🙂. Yönteme ve mantığına girmek istemiyorum şuan, daha önce paylaşmıştım defalarca. Ama dikkat çekmek istediğim nokta "anahtar kelime değil, kaliteli kullanıcı" Sizin görüşlerinizi de bekliyorum
birsevda j700 Wonder

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)
kaliteli içerik, kaliteli site bunlar bilinen şeyler fakat anahtar kelime aranma hacmi ve bu anahtar kelimede kullanılan ads reklamları da önemli bir etken. sizin anlattığınız tek başına bir etken olamaz. yanlış demiyorum doğruluk payı vardır ama daha birçok etken var.

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)
kaliteli kullanıcı denmiş ama kullanıcının kalitesi ne alaka site içeriğin kaliteliyse kullanıcı zaten kalır o sitede

kaliteli-kalitesiz ziyaretçi nedir ki neye göre belirlenir yani kriterleri nedir

not: işbu mesaj 19 makaleden 7 günlük 50 TL kazanan yayımlayıcı tarafından yazılmıştır

wmandro wmandro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Sen farklı taktikler keşfettin belki ama benim taktiklerim daha sağlam :laugh: Benim sırrımı anlatmam bile saatler sürer ama çok sağlam yapıyorum ben de bu işi. Toplam 7 web sitem var web site sayısını 20 hatta 30 a çıkarıcam. Aylık gelir 60 bin tl ye kadar çıkarmak mümkün bu işte ama 5 yıllık bir çalışma şart

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
@wmandro ben 10 yıldır düzenli bir işte çalışıyorum ama 100 tl dahi birikmiş param yok. Hatta 40 bin tl borcum var. 5 Yıl çalışıp aylık 60 bin tl'ye dünden razıyım :)

http://www.ilgikolik.com

kresendo kresendo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 56 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Ortalama oturum süresi artıp, hemen çıkma oranı düşmesiyle gelirimde artış oldu. Kaliteli ziyaretçiden kasıt bu sanırım.

wmandro wmandro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
bende de çok taktik var

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al