wmaraci reklam

Adsense onayı için sitede bulunan fotoğraflar

10 Mesajlar 722 Okunma
wmaraci reklam

aylakadamali aylakadamali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhaba,

1 yıl önce gezi ve seyahat önerileri üzerine kendi tecrübelerimi aktarmaya çalıştığım bir site kurdum. Sitenin ismi : www.aylakadamali.com

Sitemde kendi gezdiğim yerler haricinde Menüde Listeler kategorisinde görebileceğiniz üzere Dünyanın En Kalabalık Ülkeleri vb. konular var. En çok trafik aldığım yazılar da bunlar. Yakın zamanda adsense için başvurmayı düşünüyorum.

Sizden ricam sitemde başvuru yapmadan önce dikkatinizi çeken adsense uyumsuz olarak nitelendirebileceğiniz herhangi bir şeyin olup olmadığınıza bakmanız. (Hakkında ve gizlilik politikası sayfasını hazrlıyorum)

İkinci sorum ise Lİsteler kategorisindeki çoğu yazımda genelde internetten bulduğum kaynağı örneğin milliyet.com.tr veya vikipedi gibi siteler olan fotoğraflar kullanmıştım. Adsense onayına engel olur mu bu durum?

Fotoların altına-- Foto: vikipedi.org, milliyet.com.tr vb. şeklinde yazsam adsense kaynak belirtmiş olarak değerlendirip onay verir mi?

Bu konudaki öneriniz nedir?

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Tamamen sıfırdan internetten okuduğum kadarı ile kurdum siteyi. Siz tecrübeli arkadaşların yönlendirmesine gerçekten çok ihtiyacım var.

Sağolun.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

FurkanKok FurkanKok Sabır, sabır Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 3, (%100)
Sitede ssl sertifikanız varmı
Ankanew aylakadamali

kişi bu mesajı beğendi.

Engin1709 Engin1709 Öneri Ajandam Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
bence başvuru için geç bile kalmışsın, ne siteler onay alıyor. eğer yazıların özgünse fotoğrafların çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum ben. ancak arkadaşın da dediği gibi ssl kurup başvurman daha iyi olur. eğer red alırsan tekrar başvurabiliyosun sorunu görüp düzeltip başvurursun. son olarak sitene girince herhangi bi logo görmedim büyük eksik olmazsa olmaz bir şey onu da halletmeni öneririm. kolay gelsin şimdiden
aylakadamali

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.oneriajandam.com/

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

dontlike16 adlı üyeden alıntı

Sitede ssl sertifikanız varmı

SSL sertifikasını alalı 2 ay oluyor ancak kurmadım. Bir türlü başına geçip de halledemedim. Dediğim gibi bütün herşeyi sıfır bilgi ile baştan sona araştırarak yapmaya çalışıyorum. Bu da zaman alıyor. SSL sertifikası adsense onayı için olumlu bir gösterge anladığım kadarıyla bunun için sordunuz?

wmaraci

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Engin1709 adlı üyeden alıntı

bence başvuru için geç bile kalmışsın, ne siteler onay alıyor. eğer yazıların özgünse fotoğrafların çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum ben. ancak arkadaşın da dediği gibi ssl kurup başvurman daha iyi olur. eğer red alırsan tekrar başvurabiliyosun sorunu görüp düzeltip başvurursun. son olarak sitene girince herhangi bi logo görmedim büyük eksik olmazsa olmaz bir şey onu da halletmeni öneririm. kolay gelsin şimdiden

Çok teşekkür ederim öneriniz için. Dediğiniz gibi SSL sertifikasını kurayım önce sonra başvurayım. Peki sizce fotoların altına kaynak belirtmeden mi başvurayım. Yoksa önce düzeltip sonra mı başvurayım? Adsense red gereçkesinde ayrıntıya yer veriyor mu? Örneğin telif hakkı olan fotoğraflar kullanıldığından red olmuştur gibi bişey söylüyor mu?

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Engin1709 adlı üyeden alıntı

herhangi bi logo görmedim büyük eksik olmazsa olmaz bir şey onu da halletmeni öneririm. kolay gelsin şimdiden

peki logo yaratabileceğim bir site var mı bildiğiniz? Daha önce baktım tatmin edici bir yer göremedim. Logo yapmak istiyorum ancak içime sinmiyor hazır şeyler.

Engin1709 Engin1709 Öneri Ajandam Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
ayrıntı vermiyor ama sorunu belirtiyor ordan da anlarsın zaten. önce düzelt sonra başvur bence. logo için ben online logo maker kullanıyorum onu tavsiye edebilirm

https://www.oneriajandam.com/

Cll Cll Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 16 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam resimlerin için link vermek yerine en basit paint veya fotosizer gibi bir proğlamla ile açarak boyutlarında biraz oynama yapabilirsin, ikinci olarak Watermark RELOADED gibi bir eklenti kullanarak yada bilgisayarda düzenleyerek, resimlerinizin üzerine site ismin veya site logonu yazdırabilirsin. Seo açısından ve sitenin tanınması için çok büyük yardımı olacaktır. Ayrıca fotoların isminde türkçe karakter kullanmayın. Son olarak panelden yüklediğiniz fotoların açıklama vs bölümlerini boş bırakmayın. Her hangi link eklemenize gerek yok. Adsense onayı açısından bir sorun teşkil etmez.

Fotolar konusunda tek problem ileride siteniz çok yüksek yerlere gelirse bazı foolar için telif hakkı iddia edip size dava açabilen kişiler çıkabilir. Daha fazla sorunuz varsa imzamdaki siteden 7/24 sorularınızı sorabilirsin.

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bankacı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim cevabınız için. Link vermekten kastınız fotonun altyazısına örneğin Foto kaynak: vikipedi.org şeklinde yazmak mı?
bu şekilde kaynak belirtmeden adsense onayına gitsem sorun teşkil etmez mi ilk aşamada?

Watermark Reloaded öneriniz için çok teşekkür ederim. Başka bir konu başlığında tam da sormak istediğim şeydi.

Cll Cll Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 16 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

aylakadamali adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim cevabınız için. Link vermekten kastınız fotonun altyazısına örneğin Foto kaynak: vikipedi.org şeklinde yazmak mı?
bu şekilde kaynak belirtmeden adsense onayına gitsem sorun teşkil etmez mi ilk aşamada?

Watermark Reloaded öneriniz için çok teşekkür ederim. Başka bir konu başlığında tam da sormak istediğim şeydi.

foto üzerine link eklemenize gerek yok hocam dediğim işlemler sonucunda google resminizi özgün olarak anımsayacak ve adsense başvurunuzda bir sıkıntı çıkmayacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al