wmaraci reklam

Adsense Reklam Dengesi Hakkında Yardım

13 Mesajlar 2.972 Okunma
smmexpress

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Sitemizde ne kadar reklam gösterileceğini ayarliyoruz sanırım. Mesela %60 goster dersek en iyi reklamları gösteriyor. Bizim yuzdelik payimizdaki. Çok saçma oldu ama ben böyle yorumladım :)

wmaraci
reklam

secret1071 secret1071 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 50 / 58
  • Ticaret 43, (%100)
Arkadaşlar reklam dengesini şöyle özetlemek istiyorum. Bende yeni kullanmaya başladım. Reklam dengesini oransal olarak aşağı çektiğimizde (örnek: % 50 çektik ) 0,05 yerine 0,10 kazanıyoruz. Fakat bu sefer reklam görünürlüğü azalıyor. 500 tık yerine bu sefer 200 tık alıyorsunuz. Çünkü kaliteli reklam gözüksün dediğiniz için; sitenizde çoğu zaman reklam çıkmıyor.

Reklam dengesini ülke bazlı yaparlarsa süper olur. Azarbeycandan 100 tıka 1-1,5 veriyorken. Reklam dengesini % 40 lara çektiğimde tbm 0,01 den bir anda 0,12 lere çıktı. Gün boyu bu ortalama değişmedi.

Sonuç olarak; ABD, İngiltere, Almanya, vb çok iyi tbm veren ülkelerden hitiniz yoksa kullanmak mantıklı. Fakat tbm'si yüksek ülkelerden hitiniz varsa kullanmak zararlı.

dosi1991 dosi1991 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 35 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım. Bugün sabah baktığımda reklam dengesinin benimde adsense ime geldiğini gördüm fakat '' bir sorun var mühendislerimiz bu konuyu en kısa zamanda çözecektir '' gibi bir yazı çıkıyor. En azından Reklam Dengesi butonu çıkmış durumda buda iyi bir gelişme :) :) :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al