wmaraci reklam

Adsense Reklam Yerleşimi İçin Öneriler Bekliyorum

5 Mesajlar 1.098 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gokce042 gokce042 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 30, (%100)
Adsense Reklam Yerleşimi mi Nasıl Düzeltirim

Genel T.O oranım %0,49

Bugün Bu Saat;
Tekil Ziyaretçi:1772
Sayfa Görüntüleme :5300
Adsense Sayfa Görüntülenme:2271
Tıklama:12
Sayfa T.O:%0,53
TBM:0,14
Tahmini Kazanç:1,71

site adı:http://www.netelma.com

önerilerinizi bekliyorum
Malcolm X

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
sayfa görüntüleme 5k iken adsense sayfa gösterimi neden bunun yarısı kadar sorusunun cevabı: kategori ve menülerde reklam gösteriminiz yok!
to neden düşük sorusunun cevabı: sayfanın sonunda reklam yok, başında 2 tane var, ortada "sağda bir tane reklam" var. şöyle denemenizi öneriyorum, 1 hafta deneyip karşılaştırma yapabilirsiniz. başta bir reklam, ortada "solda" bir reklam ve sonda bir reklam.
tbm nizi normal karşılıyorumç sayfa/ziyaret oranınız da 3 gibi, bu da başarılı..

ayrıca foto galerilerde de reklam farklı bir yerde.

bunların yanında mobil ve tablet için temanız uygun fakat reklamlarınızdan sadece 1 tane görebildim. adsense reklamlarınızı mobilden bakarak tekrar şekillendirmeniz gerekebilir.
gokce042

kişi bu mesajı beğendi.

Elimden Geliyor

• Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 30, (%100)
Bu iş deneme yanılma zaten hocam değerli fikir ve görüşleriniz için teşekkür ederim..Kategori ziyareti de varmış :D Analytics den hiç dikkat etmemişim.Bazen insan önündeki veriyi tahlil edemiyor göremiyor ya hani...Deniyecem...Bu arada tema daki resim çok mu büyük..Onun etkisi olur mu temada sadeleşmeye gitmelimiyim..

Ek Olarak:

Malcolm X adlı üyeden alıntı

sayfa görüntüleme 5k iken adsense sayfa gösterimi neden bunun yarısı kadar sorusunun cevabı: kategori ve menülerde reklam gösteriminiz yok!
to neden düşük sorusunun cevabı: sayfanın sonunda reklam yok, başında 2 tane var, ortada "sağda bir tane reklam" var. şöyle denemenizi öneriyorum, 1 hafta deneyip karşılaştırma yapabilirsiniz. başta bir reklam, ortada "solda" bir reklam ve sonda bir reklam.
tbm nizi normal karşılıyorumç sayfa/ziyaret oranınız da 3 gibi, bu da başarılı..

ayrıca foto galerilerde de reklam farklı bir yerde.

bunların yanında mobil ve tablet için temanız uygun fakat reklamlarınızdan sadece 1 tane görebildim. adsense reklamlarınızı mobilden bakarak tekrar şekillendirmeniz gerekebilir.

google ın mobil 486*60 ı var mı mobilde sadece 300*250 ve 336*280 boyutları gözüküyor.Ben mobilden 2 reklam görüyorum..Yada 486*60 yerine mobil 320*50 yi mi koysam..

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
başka arkadaşlar da yorumda bulunurlar da, bence temada bir problem yok, analytics'den tablet ve mobil oranınıza bakın, yüksekse reklamları mobile göre de dizayn etmelisiniz. mobile uyumlu bir temanız var zaten, gayet başarılı. responsive diyorlar yanlış hatırlamıyorsam bu tür temalara.
reklamınızın gözükmediği alan kalmasın, arşiv, menüler, kategoriler, arama sonuçları sayfası ve anasayfa.
reklamlar da "tekil yazı" sayfasında yazıyı çerçevelesin diye düşünüyorum. başı,ortası ve sonu derken bunu kastettim. her bir reklam birimine bir özel kanal ekleyerek, hangi reklam biriminin çok kazandırdığını öğrenebilir, ona göre hareket edebilirsiniz.

az önce bir reklamınızı, fotoğraf zannetmişim, biraz karışmış kusura bakmayın. ama yazının sonuna bir reklam koyma düşüncemin hala arkasındayım :)

Ek Olarak: 19 ağustostan bu yana nasıl durumlar, bir gelişme var mı?

Elimden Geliyor
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 30, (%100)
Şu anda düzeldi üstad çok teşekkür ederim.T.o oranı % 1 ve üstüne çıktı. Reklam altı onuda deneyeceğim hocam..adsense 3 reklam kuralı var ya Temanın sağı boş kalmasın istedim..Birde toplam % 1 i geçince ihtiyaç duymadım. Tekrar teşekkür ederim bazen bakıp göremiyoruz... :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al