wmaraci reklam

Adsense sahte tıklamaları nasıl engelleriz

9 Mesajlar 1.905 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CineArsiv CineArsiv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Soru şu : kötü niyetli kişilerin adsense hesabını kapattırmak amacı ile çok sayıda tıklama yapmasını nasıl engelleriz bunun için elinde çalışan bir kod olan varsa paylaşsın lütfen.

wmaraci
reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Hocam engelleme diye bir şey yok. Eğer kendi tıklamalarından engellemek istiyorsan Google Publisher Tools veya AdBlock kullan. Diğer türlü çok sayıda geçersiz tıklama aldığını sezinlersen Google'ye geçersiz tıklama bildirimi yap: https://support.google.com/adsense/contact/invalid_clicks_contact

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Hocam engelleme diye bir şey yok. Eğer kendi tıklamalarından engellemek istiyorsan Google Publisher Tools veya AdBlock kullan. Diğer türlü çok sayıda geçersiz tıklama aldığını sezinlersen Google'ye geçersiz tıklama bildirimi yap: https://support.google.com/adsense/contact/invalid_clicks_contact

Google Publisher Tools = beğenmediğin reklamları filtrelemek için
AdBlock = buda sitelerde reklam görmek istemeyen kullanıcılar için

Benim dediğim olay mesala ben senin sitene girip ya bu adamın adsense hesabını bi kapatırıyim dediğimde sen beni nasıl durdurursun?

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Öyle bir şansın yok hocam. Yapabileceğin tek şey böyle bir durum olduğunu farkettiğinde https://support.google.com/adsense/contact/invalid_clicks_contact adresine bir sorun hissettiğini bildirmek. Diğer türlü Google sahte tıklamaları hesaplayabiliyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

Öyle bir şansın yok hocam. Yapabileceğin tek şey böyle bir durum olduğunu farkettiğinde https://support.google.com/adsense/contact/invalid_clicks_contact adresine bir sorun hissettiğini bildirmek. Diğer türlü Google sahte tıklamaları hesaplayabiliyor.

Yok hocam adsense sadece hesapları kapatmak için bu gibi şeyleri bahane olarak kullanıyor aslında bu tip tıklamaları tespit edip geçersiz sayabilir ama yapmıyor isteyen istediğinin hesabını kapattırabiliyor bunu engellemek için mesala sitedeki reklamlardan birine tıkladıktan sonra o tıklamayı tespit edip o ziyaretçiye başka reklam göstermemek lazım.

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Öyle bir program olduğunu zannetmiyorum, olsa bile Adsense yanlış anlayabilir... Tek yapabileceğin ilginç bir durum farkettiğinde verdiğim linkten bunu Google'ye bildirmek. Ben kendi reklamıma tıklamıştım bir kere. Adamlara attığımda gereksiz şeylere dönüş yapmayız, dönüş yapmazsak sorun yok yazmışlar. Tıklamayı saymışlar + 30 kuruş para gelmiş (TBM'lerim yüksek). Yani Google o kadar da kötü değil :).

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

Öyle bir program olduğunu zannetmiyorum, olsa bile Adsense yanlış anlayabilir...

aynen hocam sorunda bu adsense herşeyi yanlış anlıyor ama buna bir çözüm bulmak lazım o yüzden belki bir bilen vardır diye bu konuyu açtım bakalım belki yardımcı olabilecek biri çıkar.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Bence birşey yapmana gerek yok google onları zaten biliyor önce sahte tıklama ile gelir yükselsede sonradan hesaplanıyor

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Bence birşey yapmana gerek yok google onları zaten biliyor önce sahte tıklama ile gelir yükselsede sonradan hesaplanıyor

Evet olması gereken şey google ın herşeyi bilmesi ama herşeyi bilen google adsense click bomp a çare bulamıyor ve kolayına kaçıp insanların hesabını kapatıyor hatta kapatmakla kalmayıp birde insanları suçluyor madem sen google sın bunada bir çözüm bulacaksın diyincede cevap vermiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al