wmaraci reklam

Adsense Telif | Kısmi Alıntı İçerik ve Reklam Gösterimi

5 Mesajlar 918 Okunma
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba;

5 Arkadaş ile oluşturduğumuz bir biyoloji sitemizde Adsense reklam gösterimi yapmaktayız. Her ders içerikli sitede olduğu gibi sitenin bir kısmında telif hakkı içeren materyalleri yayınlamak istiyoruz, indirilebilir şekilde; başkasına ait olarak.

Benim sorum şu; sitenin bu kısmında adsense reklamları kullanmazsak (Farklı Wordpress ve Joomla kurulumlarını farklı alt dizinlerde yapıyoruz) kural ihlaline yine de girmiş olur mu?

Mesela xx.com/dersnotlari şeklinde olan kısımda adsense yayınlamayacağız ve telifli materyaller bulunacak, ancak sitenin diğer kısmı özgün içerik olacak; tüm xx.com ve bağlı bulunan diğer alt dizinler Adsense yayını yapacak şekilde düzenlemek istiyoruz.

Bu Google amca tarafından kural ihlali olarak görülür mü, yoksa sitenin o kısmına reklam gösterimi yapmaz isek sorun olmaz mı dersiniz?

Not: W*rez veya ad*lt içerik planlanmıyor, sadece ders notu için konuştum :)
Görüşlerinizi bekliyorum.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

MehmetAliATLI MehmetAliATLI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 759
  • Beğeniler 161 / 84
  • Ticaret 9, (%100)
Sorun olacağını sanmıyorum.

🔒 http://mcmyazilim.com

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Google tarafından yönlendirilen trafikte bu telif içeren kısımda bir yığılma olacağını düşünüyoruz zamanla, bu yüzden net bir şekilde öğrenmemiz gerekiyor malesef; subdomain veya farklı bir siteye yönlendirme olsaydı sorun olmazdı. Ancak aynı site içerisinde alt dizinler ile yaptığımız için engel teşkil edebilir düşüncesindeyiz. Henüz başlamadık ancak planlarımız içerisinde yer alıyor, ona göre ilerleyeceğiz; domain'i riske etmek istiyoruz :(

soneryakamoz1 soneryakamoz1 XRC Bireysel Hizmetler Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam adsense gösterilen sayfanın içeriği adsense yayın kurallarına girer. Adsense gösterilmeyen sayfanın içeriğine ilişkin bir yayın yoktur.
Hatta adsense sitelerle ilgili reklam bildirimlerinde de ilgili sayfadan reklamların çekilmesini ya da sayfadaki içeriğin düzeltilmesini önerir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Hocam teşekkür ederim, sonuçta ben kodlarını ekleyip gösterime sokmadığım sürece istemediğim yazılarımda veya sayfalarımda aynı domainde olsa bile reklamlar gösterilmeyecektir. Yine de ayrı URL kanalları ile birlikte farklı dizinleri ayırmayı deneyip kontrollü işlem yapmaya özen gösterirsem sanırım daha iyi olacaktır.

Aynı domain içerisinde böyle bir risk var mı net olarak öğrenmeye çalışıyorum ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al