wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense ya sen beni öldür ya ben seni

44 Mesajlar 5.129 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

FurkanY adlı üyeden alıntı

bende gösterime bile 00,5 falan veriyor . bazen tık başına 95 kuruş veriyor. sizinki bayağı kötüymüş. düşük verince insan soğuyor gerçekten.

Aynen gördüm kötüsünü ama böylesini ilk defa gördüm. Bugün durumlar vahim olacak heralde genel olarak.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
reklam

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Nasıl oluyor çözemiyorum vallahi ya.

Hocam nacizane bir sorum olacak, söz konusu siteyi hangi amaçla açtınız, keyif aldığınız veya ilgi alanınıza giren bir konu muydu? "ben bu konuyla ilgili içerik üretirim" mi dediniz... yoksa adsense alayım reklam yayıncısı olup para kazanayım m? diye düşündünüz...

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
5 sene ben de bilim sitesi yönettim, reklam teklifleri berbat. Yerinizde olsam direk sektör değiştiririm. Eğer bilim sitesi açacağım, vazgeçmem diyorsanız; İngilizce olarak yayın yapabilirsiniz.

BegeniApp BegeniApp Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 54 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
Jözbzöxjöznzöznzşzn
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

aries adlı üyeden alıntı

Hocam nacizane bir sorum olacak, söz konusu siteyi hangi amaçla açtınız, keyif aldığınız veya ilgi alanınıza giren bir konu muydu? "ben bu konuyla ilgili içerik üretirim" mi dediniz... yoksa adsense alayım reklam yayıncısı olup para kazanayım m? diye düşündünüz...

Hocam zevk aldığım için açtım. Hatta ilk 1 sene para kazanma hedefim yoktu. İlk 3 sende de masraflarını çıkartsın yavaş yavaş yerine otursun amacındayım.

Çünkü konularımın çoğu 5 yıl sonra da kullanılacak konular. 5 yıl sonra da bir öğrenci ya da merak eden birisi girip konu alıp çıkabileceği şeylerle var.

BEnim sıkıntım asıl şu. Sosyal medya ile başladım siteye 1000 kişilik sayfam vardı etkileşim süperdi. Gaza geldikçe reklam çıkıp 11 bin kişiye çıkardım sayfayı şimdi kimse girmiyor oradan mesela. Ama organiğim her geçen gün artmaya başladı son güncellemeyle birlikte.

Ben organik arttıkça gelecekte her konumdan ziyaretçi alacağım. Amacım bu.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

5 sene ben de bilim sitesi yönettim, reklam teklifleri berbat. Yerinizde olsam direk sektör değiştiririm. Eğer bilim sitesi açacağım, vazgeçmem diyorsanız; İngilizce olarak yayın yapabilirsiniz.

Sektör değiştirmeyi düşünmüyorum üğstad. Zevk alarak yapıyorum işimi. Sadece bu memleket bilime yönelene kadar 3-5 sene buralarda olayım hazır olayım derdindeyim. Sende anlarsın zaten bir konu yazarsın 5 yıl o konu hala aynıdır. Güncellemen yeterlidir. Kalıcı oluyor konularımız.

İngilizce siteyide yeni açtım dediğin gibi. Şimdi makaleler çevrilmeye başlandı 10 konuyla giriş yaptık. Yakında onuda yaymaya başlayacağım.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

BegeniApp adlı üyeden alıntı

Jözbzöxjöznzöznzşzn

Gülme sen :)

İmza!!! Get Closer!

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
eğer yaptığınız iş kaliteliyse, patreon hesabı açmayı deneyin. reklam gelirleri ile yürüyecek bir alan değil.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Inchredible adlı üyeden alıntı

eğer yaptığınız iş kaliteliyse, patreon hesabı açmayı deneyin. reklam gelirleri ile yürüyecek bir alan değil.

Aslında benim sektörümde bu işi bu şekilde yapan insanlar çok. Ama onların durumları şu şekilde araştırmaları üniversite üzerinden yapıp yayınlıyorlar. Hatta bazıları buna güvenerek dergi dahil çıkartıyor.

Ben bu denli bir araştırma yapamayacağım için adsense üzerinden yürüyeceğim. Aslında biraz daha site oturursa bir drone alma planımız var.

Takipçilerimizden farklı şehirlerden araştırmalar için atölyelerini ücretsiz kullanmamız için teklifler geliyor ama biz oralara gidemiyoruz malesef :) malum Türkiye şartları maddiyat ve zamansızlık bazı şeyleri engelliyor.

İmza!!! Get Closer!

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Hocam zevk aldığım için açtım. Hatta ilk 1 sene para kazanma hedefim yoktu. İlk 3 sende de masraflarını çıkartsın yavaş yavaş yerine otursun amacındayım.

Çünkü konularımın çoğu 5 yıl sonra da kullanılacak konular. 5 yıl sonra da bir öğrenci ya da merak eden birisi girip konu alıp çıkabileceği şeylerle var.

BEnim sıkıntım asıl şu. Sosyal medya ile başladım siteye 1000 kişilik sayfam vardı etkileşim süperdi. Gaza geldikçe reklam çıkıp 11 bin kişiye çıkardım sayfayı şimdi kimse girmiyor oradan mesela. Ama organiğim her geçen gün artmaya başladı son güncellemeyle birlikte.

Ben organik arttıkça gelecekte her konumdan ziyaretçi alacağım. Amacım bu.

Hocam amacınıza giden yolda size başarılar diliyorum... Şayet gerçekten keyif aldığınız için açtığınız bir site ise bu şekilde devam edin derim, ülkemizde maalesef ciddi bir ekip kurmadan veya büyük paralar harcamadan internet (özellikle adsense) üzerinden para kazanmak çok zor...

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al