wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense'ye katılmak istiyorum

7 Mesajlar 687 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Herkese iyi günler arkadaşlar.

Benim bir sorunum var ve bununla uğraşıyorum. Aslında tam olarak bir sorun değil.

Yaklaşık olarak 4 senedir makale yazıyorum ve makale yazımının tüm inceliklerini bilirim. Fakat daha önce hiç kendi sitem için yapmadım bunu. Ben bir site açmak ve hergün düzenli olarak makale girişi yapmak ve bunun üzerinden belli bir zaman sonra adsense ile para kazanmak istiyorum.

İlk olarak ne sitesi açıcağım konusunda kararsız kaldım. Haber mi açmalıyım Blog mu? Günlük kaç yazı girmeliyim? Adsense dışında bu siteden para kazanabilir miyim? Blog açacaksam hangi kategoride olmalı? Ne tavsiye ederseniz? Nasıl yapmalıyım?

Yardımlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

BurakDemir BurakDemir Mechanical Eng. Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Adwords keyword planner aracılığıyla hangi sektörün ne kadar kazandıracağını görebilirsiniz. Rekabetin fazla olduğu sektörde TBM 0.05 belki daha az olabilirken, rekabetin düşük olduğu sektörde TBM 1 TL ve daha fazlasına çıkabilir.

Yani diyeceğim şu ki 10K hitli bir haber sitesiyle 1K hitli sektörel bir site aynı kazanca sahip olabilir.

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

BurakDemir adlı üyeden alıntı

Adwords keyword planner aracılığıyla hangi sektörün ne kadar kazandıracağını görebilirsiniz. Rekabetin fazla olduğu sektörde TBM 0.05 belki daha az olabilirken, rekabetin düşük olduğu sektörde TBM 1 TL ve daha fazlasına çıkabilir.

Yani diyeceğim şu ki 10K hitli bir haber sitesiyle 1K hitli sektörel bir site aynı kazanca sahip olabilir.

hocam bu sorunun doğru olmadığını biliyorum ama her gün düzenli olarak ( makale adedi önemli değil 3 kişiyiz) makale girildğinde yaklaşık 6 ay kadar sonra tahmini nasıl bi kazanç olur az çok?

• Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Aynen doğru bir soru değil, çünkü sektör çok önemli. Her sektörün kendine göre bir maliyeti vardır ve TBM ona göre değişir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

Aynen doğru bir soru değil, çünkü sektör çok önemli. Her sektörün kendine göre bir maliyeti vardır ve TBM ona göre değişir.

vaktinizi çalıyorum ama bir soru daha sormak istiyorum hocam. Sizce günlük kaç makale girilmeli? ingilizce mi seçilmeli türkçe mi?

• Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam günlük kaç makale girmeniz gerektiği size bağlı bir durum. Örnek olarak sektörünüzde içerik sıkıntısı varsa, hergün 10 makale girmek benim için yanlış bir durumdur. Bir süre sonra eğer siz girdiğiniz makale sayısını azaltır veya hiç girmezseniz siteniz Google gözünde güncelliğini yitirecektir.

İngilizce sitelerde TBM çoğunlukla yüksek oluyor. Ancak ben ingilizce siteleri tercih etmiyorum. Dünyada 400 milyondan fazla kişinin konuştuğu bir dilde, başarılı olmak için çok fazla çaba, emek sarfetmek gerekiyor. Tabi bu size kalmış bir durum. Eğer kendinize ve ekibinize güveniyorsanız, elbet bu büyük pastadan size de bir pay çıkar :)
joduska

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam günlük kaç makale girmeniz gerektiği size bağlı bir durum. Örnek olarak sektörünüzde içerik sıkıntısı varsa, hergün 10 makale girmek benim için yanlış bir durumdur. Bir süre sonra eğer siz girdiğiniz makale sayısını azaltır veya hiç girmezseniz siteniz Google gözünde güncelliğini yitirecektir.

İngilizce sitelerde TBM çoğunlukla yüksek oluyor. Ancak ben ingilizce siteleri tercih etmiyorum. Dünyada 400 milyondan fazla kişinin konuştuğu bir dilde, başarılı olmak için çok fazla çaba, emek sarfetmek gerekiyor. Tabi bu size kalmış bir durum. Eğer kendinize ve ekibinize güveniyorsanız, elbet bu büyük pastadan size de bir pay çıkar :)

vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum size hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al