wmaraci reklam

Adsenseden banlanan hesaplar için öneri?

4 Mesajlar 1.315 Okunma
smmexpress

b244 b244 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar aklıma bir fikir geldi.

Adsenseden banlanların sayısı hergeçen gün artıyor. Banlanan hesaplar birdaha açılmıyor böyle olunca site sahipleri farklı arayışları giriyor ya yakını üzerine hesap açıyor yada farklı reklam servislerini kullanmaya çalışıyor.

Diyelimki banlanan bir hesap var adsense hesapnızdan banlanan kişeye istediği reklam kodlarını veriyorsunuz. oda kendi sitesinde yayınlıyor. bunun karşılıgında size Kazancın %20 si yada %30 kadar komisyon ödüyor. yani 100 dolar kazanırsa 20 yada 30 dolar ödüyor.

*sistemin işlemesi için adsense sahibinin güvenilir bir kişi olması gerekiyor. reklam kodunu kullandıran kişi reklam yayınlayan site sahibine düzenli olarak adsense ekran görüntüsü vermesi gerekiyor.

*sitesinde reklam yayınlayan kişininde adsense kurallarına uyması gerekiyor. Adsenseden gelecek uyarılar sonucu sitede hesabı banlatacak ihlal var ise reklam yayınlandıran kişi sitedeki reklamları ayarlardan o siteyi engelliyerek durdurma hakkıda olabilir.

ödeme adsense ödemeri bittikden sonra hesaba yatar yatmaz aynı gün içinde komisyon ücreti alındıkdan sonra diğer kişini hesabına aktarılması gerekiyor.

adsense site kazançları özel url oluşturak takip edilebilir. Böylece diğer sitelerle kazançlar karışmamış olur.

Ana fikirleriyle aklımdaki düşünceyi paylaşmak istedim. banlanan kişiler böyle bir sisteme yanaşırlarmı onuda bilmiyorum.

Burda en büyük unsur Güvendir. adsense hesap sahibininde, adsense reklamı yanlayacak kişininde güvenilir olması gerekiyor. Karşılıklı güven olursa iki tarafta kazanmış olur.

Bu öneriyi uygulanabilirmi adsenseye hakim olan arkadaşlar yorumlarlarsa memnun olurum.

wmaraci
reklam

macalsoft macalsoft WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 20.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam bende adsense magduruyum.Ben kendi üzerime ceza tedikten sonra eşimin üzerine açtım fakat bunuda kabul etmedi.Yani kullandıgın domaini direk cezalandırıyor.Siteyi başkasınada satsan kabul görmüyor.

b244 b244 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 7 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
Bildiğim kadarıyla Domain cezaları kalkıyor. Biraz araştırırsanız daha iyi bilgi bulabilirsiniz. Yeni başvurularda banlanan hesaba dair bilgileri yazmayın. başka adres, başka hasap numarası, başka telefon bilgilerini kullanın. Sitenizde kurallara uymayan içerik varsa onlarıda kaldırın.

ban için linkten konu açabilirsiniz. Konu açmak için gmail hesabınızdan giriş yapın Soru gönder butonuyna tıklayın.
http://productforums.google.com/forum/#!categories/adsense-tr/hesap-sorunlar%C4%B1

KraL41 KraL41 #banaoylebakma Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wp Cooder
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 17 / 114
  • Ticaret 15, (%93)

macalsoft adlı üyeden alıntı

Hocam bende adsense magduruyum.Ben kendi üzerime ceza tedikten sonra eşimin üzerine açtım fakat bunuda kabul etmedi.Yani kullandıgın domaini direk cezalandırıyor.Siteyi başkasınada satsan kabul görmüyor.

Domaini banlaması bir yana, Bir önceki hesaba başvuru yaptığınız aynı IP adresi üzerinden başvuru yapmayın, Ona bile çok dikkatli bakıyorlar. Başka IP adresi üzerinden başka domainle başka isim ve bilgilerle başvuru yapın. Hesabınız açildiktan sonra O eklemek istediğiniz domainleri zaten eklersiniz hocam.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al