lostyazilim

Advoly Hakkında

5 Mesajlar 1.167 Okunma
lostyazilim

Fauna Fauna www.onlinezeka.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba Arkadaşlar Bu yazımızda Google Adsense‘den ban yiyenler ya da bu sisteme alınamayanlar için başka bir reklam sistemi olan Advoly den bahsedeceğiz.
Advoly nedir? Advoly ve Adsense Arasında ki Fark Nedir? Advoly size Google adx reklamları sunmaktadır.
Google Adx Nedir? :Google Ad Exchange, ya da kısa adıyla Google AdX, Google’ın gerçek zamanlı ihale (real time bidding) sistemiyle internet sitelerindeki her bir reklam gösterimini OpenX, MediaMath, Criteo, Adwords gibi büyük reklam ağlarından en yüksek teklif verene tahsis ettiği bir sistemdir.
Dolayısıyla Advoly’e kabul edilebilmeniz için Google’nin size gönderdiği formu doldurup göndermeniz gerekmektedir. Onay sürecini genellikle ”warez” siteler hariç çoğu geçmektedir. Onayı geçtikten sonra size verilen id ve şifre ile Advoly yönetim panelinize giriş yaparak istediğiniz reklam boyutunu seçip sitenize ekleyebilirsiniz. Advoly reklam yerleşiminin Google Adsense’den farkı Adsenseye maksimum 3 reklam birimi ekleyebiliyorken, Advoly’de 5 adet reklam yerleştirebilmenizdir. Bir diğer fark ise esnek reklam boyutları seçimi yapılamadığı için mobil tema kullanırken reklamlarda kayma sorunları çıkabiliyor. Dolayısıyla şuan için mobil temalarda pek iyi olduğu söylenemez. Advoly aynı zamanda gösterim bazlı bir kazanç sistemidir. Dolayısıyla örneğin Adsense’de 1000 gösterime 10 kuruş kazanbiliyorken Advoly’de 1000 gösterime bazen 40-50 kuruş kazanmanız mümkün. Ancak çalışanların dediğine göre gösterim bazlı kazanç sistemi gösterilen bütün reklamlar için mevcut değil, bazı reklamlar için geçerli. Tbm ise İncelediğim kadarıyla çoğu zaman Adsense’den daha yüksek olabiliyor. Ben kendi sitemde kullanıyorum ve tbm 0,35 kuruş’a kadar gördüm.

Mevcut Adsense hesabım ile Advoly’i beraber kullanabilir miyim?
Elinizde onaylı bir Adsense hesabı varsa 3 adet adsense 3 adet de Advoly olmak üzere 6 adet reklam birimi ekleyebilirsiniz. Advoly çalışanları her ne kadar bunun Adsense için sorun teşkil etmeyeceklerini söylüyorlar sa yine de işinizi sağlama almanızı tavsiye ederim

Advoly’de Video Reklamları ile Kazanın
Evet Advoly’i cazip kılan en önemli özelliklerinden birisi de video bazlı kazanç sistemi. Videolarınızdan para kazanmak isterseniz. Bunu mail olarak bildirmeniz gerekiyor. Daha sonra tarafınıza mail atılarak tıpkı ilk kaydınızda olduğu gibi size id ve şifre verilerek video yönetim panelinize girebilirsiniz. Videolarınızdan para kazanmak için video yönetim panelinize girerek videoları Advoly’nin sunucusuna yüklemeniz gerekmektedir. Ardından size bir embed kodu verilecek ve bu kodu sitenizde kullabileceksiniz. Video için reklam için yapmanız gereken sadece videoyu sunucuya eklemek ve verilen kodu yazınıza eklemek. Reklamlar otomatik olarak belirmeye başlayacaktır.

Ödemem ne zaman yapılacak
Advoly’nin ödeme sistemi Adsense ile birebir aynı. Yani her ayın 15’inden sonra ödemeniz kesinleştikten sonra diğer ayın başında ödemeniz sisteme eklediğiniz paypal ya da Banka hesabınıza yatacaktır. Tek fark Adsense’de ödeme alt limiti 200 tl iken Advoly’de 50 tl.

Sonuç olarak
Advoly, Google Adsense mağdurları için çok cazip bir reklam sistemi olacağa benziyor. Sonuçta Sitenizde Google reklamları yayınlayacaksınız bu da diğer Adsense alternatifi reklam sistemlerine nazaran ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarına yönelik reklamlar olacağı için tıklanma oranları da daha yüksek olacaktır. Ödeme konusunda sıkıntı çıkmayacaksa Advoly şuan için Adsense mağdurları için bulunmaz bir nimet… Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın…

KAYNAK

wmaraci
reklam

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1157
  • Beğeniler 257 / 264
  • Ticaret 150, (%100)
ellerine sağlık girdim okudum bir adette reklama tıkladım kardeşim kolay gelsin...

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

• Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
sağolasın kardeşim yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

TeyzenTevfik TeyzenTevfik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
Güzel olmuş, fakat yazının şu kısmını düzenlemen gerekiyor "Elinizde onaylı bir adsense hesabı varsa 3 adet adsense 3 adet de Advoly olmak üzere 5 adet reklam birimi ekleyebilirsiniz. "

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
gözümden kaçmış teşekkürler bilgilendirme için :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al