wmaraci reklam

"Ahlak dışı" Adsense reklamları

28 Mesajlar 5.045 Okunma
smmexpress

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar

Dün akşam mobilden girdiğimde fark ettiğim bir reklamın ekran görüntüsünü aldım ve sizlerle paylaşıyorum.

Web sitem tekstil ile alakalı olmasına rağmen adsense gibi bir reklam kuruluşunun böyle terbiyesizce reklamları yayınlıyor olması beni şok etti.

Bunları engellemenin bir yolu var mı?

Ekran görüntüsü

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
reklam

Sercans Sercans www.sercansevincer.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 100 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Bunları engellemenin tabi ki bir yolu var adsense hesabınıza girip reklamlar bölümünden hassas reklamlar kategorisini seçip kaldırabilirsiniz. Fakat bende bu reklamlar engelli olmasına rağmen hala gösterebiliyor. Bu da reklam verenlerin yapmış oldukları laf ebeliklerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Farklı kategorilerde bu tarz reklamları paylaşabiliyorlar. Bununda yolu aynı adsense üzerinden yayınlanan reklamları geçmiş dönem olarak görüp tek tek engel atmanız olabilir.
ntka

kişi bu mesajı beğendi.

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
Adsense paneline girip sol menüden --> Reklamlara İzin ver & Reklamları engelle bölümünden reklamın linkini engelleyebilirsiniz.Tabi öncelikle reklama tıklayıp linkini kopyalamanız gerekiyor.

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

Sercans adlı üyeden alıntı

Bunları engellemenin tabi ki bir yolu var adsense hesabınıza girip reklamlar bölümünden hassas reklamlar kategorisini seçip kaldırabilirsiniz. Fakat bende bu reklamlar engelli olmasına rağmen hala gösterebiliyor. Bu da reklam verenlerin yapmış oldukları laf ebeliklerinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Farklı kategorilerde bu tarz reklamları paylaşabiliyorlar. Bununda yolu aynı adsense üzerinden yayınlanan reklamları geçmiş dönem olarak görüp tek tek engel atmanız olabilir.

oBen adlı üyeden alıntı

Adsense paneline girip sol menüden --> Reklamlara İzin ver & Reklamları engelle bölümünden reklamın linkini engelleyebilirsiniz.Tabi öncelikle reklama tıklayıp linkini kopyalamanız gerekiyor.

Cevaplar için teşekkür ediyorum, engellemeye çalışacağım ama böyle reklamların böyle sitelerde yayınlanmasını etik bulmuyorum

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
wmaraci

Scripthanesi Scripthanesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hafız
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 164 / 96
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam adsensenin çalışma mantığı : kişinin en çok aradığı şeyler üzerinde çalışıyor . Hal böyle olunca ; kişi o sitelerden fazla vakit geçirdiği için , adsense ona yönelik reklam yayınlıyor. Normal yani .
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

LitmuS LitmuS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Dijital Web Hizmetleri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
Scripthanesi öyle bir şey yok kardeş cookie temizle bir kaç sitede dolaş sende de çıkacaktır.
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

Detaylar iftardan sonra 🟢

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Demekki siz bu tür konularda arama yapıyorsunuz google armanıza göre reklam gösterir bu sizden kaynaklı bişey yani başkasında o reklam çıkmaz engelleseniz dahi sizin aragığınız kelimelere göre yine bu tür reklamlar çıkıcaktır.
oBen

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

Scripthanesi Scripthanesi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hafız
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 164 / 96
  • Ticaret 9, (%100)
LitmuS
Adsense Reklam yayınını etkilen çok faktör var.
- Kullanıcı Tabanlı : Daha önce gezindiğiniz sayfaların ön belekte tutarak sizin hangi alana ilginiz olduguna karar verir ve bu önbellekte ki sitelerle alakalı reklamlar yayınlar. Örneğin, trendyola girdiniz sayfaları gezdiniz. Sonra genel bir bloğa girdiniz, adsense reklamlarında göreceğiniz şey %99 Trendyol reklamı olur ( TBM değeri de önemlidir ama)
iÇeriğe Göre : Sitenizin içeriğinde yer alan Makale ile ile ilgili olarak reklam çıkarır.
Domain Adı : Domain adının da Reklam gösterim açısından belirleyici olduğunu düşünüyorum. içerisinde borsa kelimesi gecen domainlerde borsa ile alakalı reklamalr görülebilir ( Site içeriğinin bORSA İLE ALAKASI olmasa bile .)
Keyword-Description : Site içerisinde ki makaleden farklı keyword, title, desc yazarsanız yine bunlarda baz alınarak reklam gösterimi yapılabiliyor.
Bu örnekler daha da çoğaltılabilir..

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
ntka haklı. Ben bu kısmı es geçmiştim. Şayet aramalarınız bu yöndeyse bu reklam size görünür.
Scripthanesi

kişi bu mesajı beğendi.

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Google reklam stratejisi şu "ne istiyorsan, ne arıyorsan onu veriyorum." Yani raad olun o reklamlar hekese gösterilmez. Sizinle aynı durumda olanlar da var :)

Kiroglumarket XGSpirit uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al