wmaraci reklam
lidertakipci

Altın Değerinde İpuçları Ve Google Adsense'de Kabul Edilir Site İçeriği

10 Mesajlar 3.320 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sosyofikir sosyofikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

Öncelikle başlığın okuyucuyu nasıl çektiğine inanamazsınız arkadaşlar. Başlığınızın kaliteli ve yaratıcı olması yazınızın değerini arttırıyor. Biliyorum ki bazı arkadaşlar yazı tarzımı pek beğenmiyorlar. Çok konuşuyor gibi yazıyormuşum. Neden ? İlla her zaman resmiyete dökmek zorundamıyız yazılarımızı :) neyse yazıma geçeyim dostlarım ; Google adsense herkesin çok istediği ama gerçekten de zorlu bir reklam platformu. Bu reklam platformun'dan reklam almak isteyen site sahipleri Google'a başvururlar. Peki neden ret cevabı alırlar ?
Şimdiki yazımda işte bunlar üzerinde durarak hem sizleri bilgilendirmek hem de kendi sitem üzerinden anlatımlarda bulunmak istiyorum.
Öncelikle ana hatları ile Google Adsense'yi bir konuşalım nedir bu Google Adsense ?

[*]Sitenizde hedefi belirlenmiş Google reklamları görüntüleyerek gelir elde etmenizi sağlar.
    [*]Reklamları kolayca özelleştirerek sitenizin görünümü ve genel yapısıyla uyumlu hale getirmenizi sağlar
    [*]Çevrimiçi raporlarla başarınızı izlemenize olanak sağlar
    [*]Siteniz Google'a neden kabul edilmez.
    [*]Siteniz Google politikalarına uyumsuz olarak müstehcen, illegal şeyler yayınlayan bir site ise asla google size reklam vermez.
    [*] Ücretli programları veya oyunları bedava yayınladığınızda Google tarafından kesinlikle kabul edilmezsiniz.
    [*] Telif hakkı olan içerik barındırıyorsanız kusura bakmayın Google Adsene'yi unutun.

[*]Özgün olmayan içerik ya da daha fenası kopya içerik mevcutsa yine de Google Adsense reklamlarını alamazsınız.
    [*] Şiddet ve vahşeti anlatan içerik: Deprem tsunami ve doğal afetler, ameliyat görüntüleri, kanlı içerik mevcutsa yine google reklamlarından yararlanamazsınız.
    [*]Yani sonuç olarak aslında binlerce madde yazmamak için en önemlisi az konu, öz konu diyor Google bu sistem üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Eğer kabul edilemeyen site içeriği ile ilgili bir hata mesajı alıyorsanız ;

Sözün özü şu: Videolar ve resimler tarayıcıların bilgi toplaması mümkün olmayan (uygun olmayan) içeriklerin başında gelir. Buradaki uygun olmama uygunsuz olma anlamında değil bugünkü en gelişmiş teknolojilerin bile rapor oluşturacak kadar bilgi toplamasına olanak vermeyen; flash, silver, pearl, image gibi içerik analizi yapılmasına izin vermeyen içerik anlamındadır.. Kısaca ilk aşama bilgileri tarayıcılar tarafından toplanması bir zorunluluk. Zira dünyada bu kadar materyali tarayıcı kullanmadan incelemek için çalıştırılabilecek yeterli nüfus yok.

Sitenizde sorun olmadığı halde banlandığını düşünüyorsanız bu formu doldurarak adsense yetkilileri ile temasa geçmelisiniz.

Sonuç olarak Google Adsense hesabını almaya hakkı olan bir site sahibi mutlaka aşağıdaki özellikleri bulundurmalıdır.
*Özgün içerik sunabilecek
*Kopya içerik paylaşmayacak
*Alıntı yaptığı takdirde kesinlikle alıntı yapılan adresin tam adresi "Kaynakça" adı altında belirtilecek.
*Konuşma dili anlaşılabilir, müstehcen kelimelerden çok uzak olacak.
*Illegal içerik asla paylaşmayacak.

Sonuç olarak bu özelliklerden birine bile sahipseniz ne yazık ki artık Google Adsense hesabı alamazsınız. Asla diyorum eğer buradaki özellikleri tam olarak sağlamazsanız adsense forumunda ikidebir soru sormanız hiçbir şey ifade etmez. Çünkü sizlere verecekleri cevap yine aynısı olacaktır. Ama Google Adsense forumuna girerek kendinizi tam olarak ifade edip spesifik cevapları almak zorlu Adsense yolculuğunda size çok katkı sağlayacktır. Bunu asla göz ardı edemeyiz tabii ki de.

"Kimse sayfanıza zorla girmek zorunda değil."

Aynen böyle söylüyor Google Adsense kendi sayfanıza zorla hit çekiyorsanız hele hele hit sitelerinden bedava link sağlayan kaynaklardan kusura bakmayın Adsense sizin için hayalden öteye gidemez. Asla dolduruşa gelmeyin.Forumlarda gördüğünüz kazanç istatistikleri sizi yanıltmasın.Siz 250 dolar kazanıyorsunuzdur ayda ama hakkıyla hile yapmadan veya hile korkusu ile yaşamadan.Adam 2500 dolar kazanıyordur gidin bide ona sorun nasıl kazanıyorsun diye.Yinede tüm genellemeler yanlıştır.Ancak asla Yabancı kelime veyahut Pahalı kelime furyasına kapılmayın. Elinizdekini de kaybedersiniz.Kısacası her söylenene inanmayın ve dolduruşa gelmeyin. Altın yumurtlayan tavuğu kesmeyin...
"Kullanıcıyı sakın kandırmayın."
Bu tip durumlardan öylesine muzdaribiz ki bir çok sitede gördüğümüz bu tarz kullanıcı kandırmaya yönelik hareketler dolayısıyla sitenizin kullanıcı odaklı olmadığını gösterir. Video açılmadan önce reklam çıkması, oyun sitelerinde oyun açılmadan önce zorla bir yere tıklatılması gibi.. Bunlar sayfalarca örneklerle açıklanabilir.

"Google'a Haber Verin."
Birşeylerin garip gittiğini düşündüğünüzde (örneğin tıklama istatistiklerinizin ani fırlaması kazanç dengelerinin bozulması) veyahut yerleşimlerin hile kapsamına girip girmediği konusunda şüpheleriniz olduğunda mutlaka önceden googleye bildirin.Google sizin mailinizi bekliyor olacak.Çünkü iletişime önem veriyolar.
"Çakallık yapıp kendi reklamlarınıza tıklamayın."

Bilmiyorum farkında mısınız ama google mühendisleri Dünya mühendisleri'dir. Ne demek bu ? Dünyadaki en zeki mühendislerin bulunduğu bir platformu kandırmak ne derece saçma değil mi ? Asla ama Asla kendi reklamlarınıza tıklamayın, Heleki aynı bilgisayardan hesabınızı kontrol ediyorsanız. Daha önce banlanmış bir kişinin bilgileri ile(adres telefon ad soyad vs.) tekrar başvurmayın. Daha önce kullandığınız bir banka hesabını eft bilgisi olarak tekrar kullanmayın.Tüm bunlar banlanma sebebi ve risk taşıyıcı unsurlardır.

"Adsense Kullanım Koşullarını Okuyun."

Çok fazla okumadığımızdan kullanım sözleşmeleri de hemen onaylıyorum deyip geçilir. Peki ya sonra ? Kabul edilmedik diye bir çok kez forumlarda tartışma konuları oluştururuz. Sonuç koca bir sıfır. Bu yüzden bir sisteme kayıt olmak ve kabul edilmek için en önemli şart o sistemin en önemli kısmı olan "Kullanım Sözleşmeleri" kısmını okumaktır.
YAZAR : Sosyofikir
KAYNAK :http://www.sosyofikir.com/2012/03/google-adsenseye-kabul-edilmek-icin.html

Site Adresi: Sosyofikir.com
Kategori: Google Adsense

Sosyofikir.Com Kaliteli güncel blog
wmaraci
reklam

acemiphoto acemiphoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 41 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel yazı.Yararlı ...

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Paşam, google politikalarına göre iyi, hoş ve güzel bir yazı hazırlamışsın. Attığın başlığı görünce farklı bişeyler okuyacağımı zannettim, ancak Altın Değerinde bir ipucu göremedim...
Batuhan sosyofikir

kişi bu mesajı beğendi.

acemiphoto acemiphoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 41 / 50
  • Ticaret 0, (%0)

sanalzade adlı üyeden alıntı

Paşam, google politikalarına göre iyi, hoş ve güzel bir yazı hazırlamışsın. Attığın başlığı görünce farklı bişeyler okuyacağımı zannettim, ancak Altın Değerinde bir ipucu göremedim...

Benim en çok dikkatimi çeken bölüm Googleye haber verin bölümü.Daha önce az rastladım böyle bölümlere.

wmaraci
wmaraci

sosyofikir sosyofikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

sanalzade adlı üyeden alıntı

hocam altın ipuçları derken ben google adsense'ye katılabilmek için gerekli olan minimum gereksinimleri yazmak istedim. Ayrıca farklı başlıklar atarakta okuyumuzun ilgisini çekmeyi amaçlamıştım ama teşekkür ederim eleştirin için hocam. Umarım bundan sonraki yazılarımda daha iyi olurum

Sosyofikir.Com Kaliteli güncel blog

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
sitede pdf formatında dosyalar, belgesel ya da sunumları paylaşmak adsense açısından sakıncalı mıdır?

cografyahane.com

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)

sosyofikir adlı üyeden alıntı

hocam altın ipuçları derken ben google adsense'ye katılabilmek için gerekli olan minimum gereksinimleri yazmak istedim. Ayrıca farklı başlıklar atarakta okuyumuzun ilgisini çekmeyi amaçlamıştım ama teşekkür ederim eleştirin için hocam. Umarım bundan sonraki yazılarımda daha iyi olurum

İnşallah kardeşim, sakın yanlış anlama benimkisi bi yorumdu sadece...

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Google AdWords hesabınız, bu veya alakalı bir hesapta Google'ın Reklamcılık Politikalarının ihlal edilmesi nedeniyle askıya alındı.
4 saat önce adwors' da hesabım askıya alındı. promosyon çeki boşa mı gitti şimdi ?
Neden olabilir sizce? Buradan sizlere sormuştum, sorun yapacak bir şey var mı diye. Hiç kimse "sorun olacak bir şey var" dememişti.
Sabah sabah moralim bozuldu :(

KingReis KingReis Seo UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ..
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 12 / 60
  • Ticaret 10, (%100)
Eskiden hemen kabul ediliyordu siteler şimdi baya zora sokmuşlar

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Yardım merkezinde;
Onay Reddi bildirimini aldıktan sonra web sitenizde değişiklik yaptınız mı?
"Yeniden inceleme için, web sitesinde değişiklik yapmanızı rica ederiz. " diye not düşmüşler. Hatamı gören var mı arkadaşlar?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al