wmaraci reklam
lidertakipci

Belli bir bütçem var ne şekilde kullanmalıyım.

20 Mesajlar 2.222 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rad Rad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar öncelikle kendimden bahsedeyim. Daha önce belli bir sitede bana verilen konularla ilgili özgün makaleler yazarak ayda 200 - 300 tl kazanıyordum. Bir makaleyi 4 ya da 5 tl ye yazıyordum. Bu işe arkadaş vesilesiyle başladım. Başlarda oturduğum yerde para kazanmak çok cazip geldi ama zamanla makale yazdığım sitenin yükselişi daha cazip gelmeye başladı.

Şimdi şöyle bir düşüncem var. Bir blogger hesabı açıp .com uzantılı bir domainle, güzel bir tema güzel kategorilendirme ve günde 1 - 5 arası benzersiz içerik girersem ne zaman ayda 200 - 300 tl kazanmaya başlarım.

Reklam olarak adsense kullanacağım.

1000 Tl ye kadar harcayabilirim. Harcamam gerekir mi. Harcarsam ne faydası olur ? Ne şekilde harcamalıyım. Ben şahsen tıkandığım zamanlar için free yazarlardan makale almayı düşünüyorum siz ne dersiniz.

Teşekkürler

wmaraci
reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Bence bir şey harcamanıza gerek yok. Bir host ve bir domain alın gerekirse bir de güzel bir tema alın ve dediğiniz şekilde başlayın içerikleri oluşturmaya. Bu şekilde biraz siteyi doldurduktan ve bir yere getirdikten sonra adsense başvurusu yapıp reklamları almaya başlayabilirsiniz. Sitenizi seo ya uygun yapın belki biraz zaman geçtikten sonra ufak çaplı seo çalışması yapabilirsiniz. Totalde 5-6 ay en geç güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Tabi dediğiniz gibi benzersiz içeriklerle. Kolay gelsin :)

makalehizmeti makalehizmeti Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Sağlık Memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 27 / 73
  • Ticaret 8, (%100)
1k lira bütçe varsa blogger ile uğraşma direk wordpress geç sonra başın ağrımasın hocam.
Blogger tam erişim sağlamıyor sonuçta.

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Tek bir sektöre bağlı kalarak makale yazmanı öneririm

wmaraci
wmaraci

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Sadece host+domain+tema alın.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

erekaone adlı üyeden alıntı

Bence bir şey harcamanıza gerek yok. Bir host ve bir domain alın gerekirse bir de güzel bir tema alın ve dediğiniz şekilde başlayın içerikleri oluşturmaya. Bu şekilde biraz siteyi doldurduktan ve bir yere getirdikten sonra adsense başvurusu yapıp reklamları almaya başlayabilirsiniz. Sitenizi seo ya uygun yapın belki biraz zaman geçtikten sonra ufak çaplı seo çalışması yapabilirsiniz. Totalde 5-6 ay en geç güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Tabi dediğiniz gibi benzersiz içeriklerle. Kolay gelsin :)

İçeriği hazırladıktan sonra kontrol ettiriyorum %100 özgün olduguna emin olana kadar düzenliyorum. Blogum yeni olduğu için manuel olarak google indexletiyorum. Rekabeti yüksek bir anahtar kelimede 75. sırada çıktığım oldu ama normal rekabetsiz bir anahtar kelimede 4. sırada da çıktım.

Ek Olarak:

makalehizmeti adlı üyeden alıntı

1k lira bütçe varsa blogger ile uğraşma direk wordpress geç sonra başın ağrımasın hocam.
Blogger tam erişim sağlamıyor sonuçta.

sağolun bunu araştıracağım. Ama web ve seo bilgi yok tek yeteneğim yazarlığım. O yüzden blogger dedim.

Ek Olarak:

denizbabasi adlı üyeden alıntı

riko adlı üyeden alıntı

Tek bir sektöre bağlı kalarak makale yazmanı öneririm

O beni kısıtlar gibi geliyor.

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
O parayı başlangıç masraflarınıza harcayabilirsiniz. Örneğin özel tema yaptırabilirsiniz, iyi bir host alabilirsiniz, başlangıç SEO masraflarınıza harcayabilirsiniz. Yada o parayla hazır bir site alıp devam edebilirsiniz.
Ayrıca blogger ile iyi yerlere gelebilirsiniz ancak imkanlar kısıtlıdır. Bu yüzden wordpress kullanmalısınız.

• Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

reklam, backling, seo hizmetleri falan ?

Ek Olarak: Google nin bloggeri çok sevdiğini söylüyorlar. Siz neden karşısınız ? Ben zengin olayım demiyorum aylık faturalarım ödense yeter. Yeter ki düzenli olsun. Bloggerle çok iyi sıralamaları olan bloglar var.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

Rad adlı üyeden alıntı

reklam, backling, seo hizmetleri falan ?

İlk başta tavsiye etmem biraz ilerletin öyle.

synk synk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Kendiniz de yazıyorsunuz ama hızlı girmek için 150TL ilk etapta özgün makaleler, 200TL hosting domain tema logo vb. 150TL toplamda 6-7 tanıtım yazısı(aynı sektörde ki sitelere), kalan 500TL ile de çok aktif, etkileşimi iyi ve sektörünüzle alakalı bir Facebook sayfası alıp ordan hit çekmeye başlayabilirsiniz. İçeriği kaliteli ve kullanıcı deneyimi iyi düzeyde bir blog oluşturursanız ilk aydan itibaren 150-200 arası kazanmaya başlarsınız. Aldığınız Facebook sayfası, girdiğiniz içerikler ve sitenin seo uyumuna bağlı olarak kazanacağınız rakam her ay %40-50 civarında artarak devam eder.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al