lostyazilim

Blogger Adsense Başvuru

7 Mesajlar 898 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Bir blogum var oyun inceleme üzerine konusu. 22 Adet tamamen %100 özgün yayınım var. blog yaşı 1 hafta. Günlük tekil hitim ise 40-50 civarı. blogger kazançlar sekmesine girdiğim zaman blogunuz şuanda adsense için uygun değildir diyor. bu ne zaman düzelir acaba bilgili kişiler varmı? Blog yeni olduğu için mi böyle? ne kadar süre geçmesi gerek acaba. Biraz hit kazandıktan sonra sırf adsense başvuru yapabilmek için .com domain alıcam eğer blogger üzerinden başvuramazsam.
Blogumu inceleyip eksiklerimi yazarsanız sevinirim. Ben adsense için tek eksiğin biraz daha yayın paylaşmam ve biraz zaman geçmesi gerektiğini düşünüyorum onun dışında tamamen adsense ile uyumlu oldugunu düşünüyorum ama bilgili kişiler daha iyi bilirler tabi: www.oyunmedyasi.blogspot.com

wmaraci
reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bildiğim kadarıyla yaş, blogun yaşı çok yeni olduğu için olması lazım, bir yerde 6 ay açık olması lazım diye ibare görmüştüm, ama 6 ay kadar bekletmemişti benimki, 1,1.5 ay falan beklemiştim sanırım.

• Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
SunSky sağol hocam yanıtın için. acaba bilgi sahibi isen bloguma girip adsense için eksik birşeyler varmı bakabilir misin? paylaşımlarım tamamen adsense ile uyumlu oldugunu düşünüyorum çünkü oyun inceleme ve tanıtımı üzerine yazıyorum. Tamamıyla %100 kendim yazıyorum.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

cihan1 adlı üyeden alıntı

SunSky sağol hocam yanıtın için. acaba bilgi sahibi isen bloguma girip adsense için eksik birşeyler varmı bakabilir misin? paylaşımlarım tamamen adsense ile uyumlu oldugunu düşünüyorum çünkü oyun inceleme ve tanıtımı üzerine yazıyorum. Tamamıyla %100 kendim yazıyorum.

Hocam öncelikle kullanıcı bakımından;
-sitenizin arka planındaki gök yüzü fotoğrafı temayla uyumsuz geldi bana.
-logonuz biraz daha flat olsa, basit tasarım olsa daha iyi olur, fontun kenarlarına siyahlık, oyun kolunun etrafına siyah yıldızımsı şey falan, fazlalık gibi sanki.

Adsense onay bakımından da, yazılarınız çok kısa gibi, ama eğer içeriği fazlalaştırırsanız yazıların kısalığından problem çekmezsiniz, eğer içeriği çok arttıramam diyorsanız yazıları uzun tutun, yok içerik girerim sürekli diyorsanız onayda problem olmaz bence.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
SunSky hocam siteyi açalı 6 yada 7 gün oldu günde 4 yayın paylaşıyorum. %100 özgün 22 adet yayınım var şuan. Sizce çok mu kısa yayınlarım ve sorun teşkil edermi? ben o kadar kısa oldugunu düşünmüyordum aslında. en azından 1 paragraf yazıp resimlerle desteklediğimden dolayı öyle sanıyordum sanırım

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

cihan1 adlı üyeden alıntı

SunSky hocam siteyi açalı 6 yada 7 gün oldu günde 4 yayın paylaşıyorum. %100 özgün 22 adet yayınım var şuan. Sizce çok mu kısa yayınlarım ve sorun teşkil edermi? ben o kadar kısa oldugunu düşünmüyordum aslında. en azından 1 paragraf yazıp resimlerle desteklediğimden dolayı öyle sanıyordum sanırım

Hocam adsense resime pek puan vermiyor, resimler size artı kazandırmaz adsense konusunda, ancak takipçi kitlenize hoş bir izlenim verir, iyi olur ama adsense kısmında önemsiz.

Benim gözlemlerim ve insanların tavsiyeleri 250-300 kelimelik makaleler kullanılmasından yana ama dediğim gibi o paragraflar kısa.
Ama günde 4 yayın paylaşmaya devam ederseniz düzenli sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum çünki 30x4=120 yayın eder, az değil sonuçta.

• Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
SunSky teşekkür ederim hocam blogger kazançlar sekmesinde adsense başvuru yeri aktif olur olmaz birazda yayın sayım arttıysa başvuru yapıcam. Eğer kazançlar sekmesi aktif olmazsa domain alıp internet üzerinden başvuru yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim ilgilendiğin için :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al