wmaraci reklam
lidertakipci

Böyle Birşey Mümkün mü ?

7 Mesajlar 523 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

elsalvador elsalvador WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 16 / 24
  • Ticaret 1, (%0)
Arkadaşlar ornek.com(örnektir) alan adı ile başvuru yaptım adsenseye ve kabul edildi.2.onayda oldu.Ben şimdi yeni bir site satın alacağım ve satan arkadaşın adsensesi mevcut.Ben kendi reklamlarımı koyabilir miyim adsense açısından bir sıkıntı yaratır mı ?

GALATASARAY!
wmaraci
reklam

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Siteyi satın aldığın kişiden senin Adsense ID numaranı kendi Adsense hesabını kullandığı mail hesabından Adsense yetkililerine bildirmesini istemelisin.

Benim başıma bir olay gelmişti birisinden site satın aldım ve onun Adsense kodlarını silerek kendi kodlarımı yapıştırdım. Siteyi aldığım şahıs tam bir sene sonra beni Adsense yetkililerine şikayet etmiş. Adamlar doğal olarak benim tüm gelirlerimi bu şahısa aktardılar. Çünkü o şahıstan web sitesini satın aldığıma dair ya da o şahsın web sitesini bana sattığına dair elimde hiçbir kanıt yoktu.

Başınız bu konuda yanmasın. Bana tam 14.532 TL'ye mâl olmuştu bu hatam. Nasıl bir oturduysa içime bu rakamı unutamıyorum.

Yapacakların:
1. Siteyi satın aldığın kişi, onun Adsense hesabının bağlı olduğu mailden sana siteyi sattığına dair bir mail göndersin.
2. Siteyi satın aldığın kişi, onun Adsense hesabının bağlı olduğu mailden Google Adsense'e senin Adsense Kimliğini bildirsin.

Not: Google, %99 oranla gmail.com üzerinden yapılan yazışmaları kanıt olarak kabul eder.

Yilmazs Yilmazs Eski Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 12 / 112
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense hesabı kişiye aittir, siteye değil. Dolayısıyla aldığın sitede yer alan Adsense kodlarını silip kendi kodlarını ekleyebilirsin.

• Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Sezai adlı üyeden alıntı

Adsense hesabı kişiye aittir, siteye değil. Dolayısıyla aldığın sitede yer alan Adsense kodlarını silip kendi kodlarını ekleyebilirsin.

Konu hakkında yanlış bilgi vermeseniz iyi olurdu.

Siteyi satın aldığı kişi ileriki zamanlarda "bu adam sunucuma benden izinsiz girip tüm Adsense kodlarımı kendi kodlarıyla değiştirmiş" diye şikayet ettiği zaman Google sitenin ilk sahibini takacaktır. Ve siz ne yaparsanız yapın siteyi o adamdan satın aldığınızı ispatlayamazsanız tüm gelirleriniz o adama aktarılır.

Bu durumu yaşadım. Satın aldığım siteyi kendi sunucuma taşımış olmama rağmen, domain transferi yapmış olmama rağmen, Google beni hacker'lıkla suçlayıp Adsense hesabımı engellemişti.

wmaraci
wmaraci

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

NavarinTR adlı üyeden alıntı

Siteyi satın aldığı kişi ileriki zamanlarda "bu adam sunucuma benden izinsiz girip tüm Adsense kodlarımı kendi kodlarıyla değiştirmiş" diye şikayet ettiği zaman Google sitenin ilk sahibini takacaktır. Ve siz ne yaparsanız yapın siteyi o adamdan satın aldığınızı ispatlayamazsanız tüm gelirleriniz o adama aktarılır.

Bu durumu yaşadım. Satın aldığım siteyi kendi sunucuma taşımış olmama rağmen, domain transferi yapmış olmama rağmen, Google beni hacker'lıkla suçlayıp Adsense hesabımı engellemişti.

nasıl ispatlayamıyoruz orasını anlamadım ? ftp hosting domain hepsi bende siteyi google webmaster toolsdan benim hesabıma doğrulatırsam zaten sitenin benim olduğunu kanıtlamış olurum istediği kadar itiraz etsin...

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad

• Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

nasıl ispatlayamıyoruz orasını anlamadım ? ftp hosting domain hepsi bende siteyi google webmaster toolsdan benim hesabıma doğrulatırsam zaten sitenin benim olduğunu kanıtlamış olurum istediği kadar itiraz etsin...

Ben 2012 senesinde yaşadım bu olayı. Sadece başıma geleni söyledim ve dikkatli olması için uyardım. Adsense, katı kurallara sahip bir sistem. Her şey lehime olmasına rağmen beni haksız buldular.

Yilmazs Yilmazs Eski Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 12 / 112
  • Ticaret 0, (%0)

NavarinTR adlı üyeden alıntı

O halde ne yaptığınızı bilmiyorsunuz veya farklı bir durum vardır sizin olayınızda.

Yeni sitenizi wmtools hesabınıza, analytics'e veya Google'ın başka herhangi bir servisine eklediğiniz anda o sitenin sahibi siz olduğunu kanıtlamış olursunuz zaten. :)

Sizin olan bir siteyi size ait olduğunu kanıtlayamıyorsanız kusura bakmayın ama sorun sizdedir. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al