wmaraci reklam
lidertakipci

Bu TBM yi arttırmanın bir çaresi yokmu yaw

14 Mesajlar 1.452 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Poyrazxx Poyrazxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
yabancı içerik giriyorum aynı googledeki konulara bakıyorum aynı full özgün içerik giriyorum aynı yokmu yaw bunu arttırmanın yolu tbm 0.10 dolayında dönüp duruyor .

wmaraci
reklam

mklgirisim mklgirisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 16, (%100)
ben de 0,06 ile 0,08 arası konuyu takip deyim

Charizard Charizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 74 / 43
  • Ticaret 13, (%100)
Sorun filitre edememeniz.Kalitesiz reklamlar çıkıyor demekki.Kontrol edin sitenize göre reklamların çıkmasını ayarlayın panelden.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Charizard adlı üyeden alıntı

Sorun filitre edememeniz.Kalitesiz reklamlar çıkıyor demekki.Kontrol edin sitenize göre reklamların çıkmasını ayarlayın panelden.

tbm zaten 4 lerde sürünüyordu izn ver engelle kısmından hepsini engelledim 1 tane bıraktım test ettim sonra 2 tane 3 tane derken 1 tanede tbm 10 11 12 9 arası dolandığını gördüm başka ne yapabilirim öneriniz nedir

wmaraci
wmaraci

wmtr wmtr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam sektöre göre değişir bu tbm oyun siteleri 0.3 mesela ama ekonomi siteleri 0.30 ha birde çıkan şu kalitesiz böbrek reklamları zayıflama reklamları, onları tesbit edip engellemeniz gerekiyor, kolay gelsin

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

wmtr adlı üyeden alıntı

Hocam sektöre göre değişir bu tbm oyun siteleri 0.3 mesela ama ekonomi siteleri 0.30 ha birde çıkan şu kalitesiz böbrek reklamları zayıflama reklamları, onları tesbit edip engellemeniz gerekiyor, kolay gelsin

hocam benim sitemde en çok tık alan reklam türü
Kozmetik Prosedürler ve Vücut Modifikasyonu
gösterimyüzdesi = 2,5%
kazanç yüzdesi =2,9%

sadece bunu engellemedim gerisi hep engelli , söylediklerinizi kaldırsam faydası olurmu ?

Charizard Charizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 74 / 43
  • Ticaret 13, (%100)
Site içeriği ilede alakalı.Yazılarınız içeriğiniz ne kadar kalitelidir ? Benım türkçe sitelerimde tbm genellikle 0,9 ile 0,17 arası

Almanya bazlı tbmeler 0,70 ile 1,60 arası
İngilizce sitelerimde 0,20-22 ile 0,55-60 arası
İspanyolca sitelerde ise 0,15-20 yide gördüm 1,5 tlyide.Ama genelde 0,35-0,60 arası

dile göre değişir.

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
düşük reklamları engelleyin.

poyraz4111 poyraz4111 Yardımsever Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yardım
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 7, (%100)
Tbm oranı düşük olan reklamlar hangileridir, siz hangi reklamları engellediniz, hepimiz engellediklerimizi burada paylaşırsak, iyi bir sonuç elde edebiliriz. Şahsen ben hiç engelleme yapmadım.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Biraz da çuvaldızı kendinize batırmanız lazım.
Şimdi şöyle bir durum var. Türkiye'de genelde milletin en kolay yoldan açtığı siteler genel bilgi içerikli blog / websitesi karışımı işler.
Adsense ziyaretçiye önem veren bir sistemdir. Aynı şekilde reklamvereni de ön planda tutar. Adam bütçe ayırıp reklam vermiş. Reklamının da en kaliteli şekilde gösterilmesini istemek en doğal hakkı.
Öncelikle Adsense, Google aramalarından gelen ziyaretçiye bakar. Misal adam Google'a 'En İyi Pasta Tarifleri' yazdı. Aramalarda da hasbel kader sizin blogunuzdaki bir yemek tarifi rast geldi. Adsense botu sitenize girmiş ve önce sitenin hangi kategoride reklamlar yayınlayabilecek olduğuna karar vermeye çalışmış. Bakmış yemek tarifi var, bir sayfada seo ipuçları var, öbür sayfada oyun incelemesi var, bir diğerinde kültür sanat haberleri var... Liste böyle uzayıp gidiyor. Sonuç olarak bakıyor ki site hiçbir genel kategori üzerinden derecelendirilemiyor, o da senin siten gibi reklamları sana yolluyor.
Halbuki her zaman söylenen şeydir. Birden fazla alanda bir site açacağınıza, kategorisi belli bir konuda ya da alanda site açmış olsanız kazancınız bu şekilde daha çok olur.
Hamilelik konusunda bir blogunuz varsa ve adsense siteyi incelediğinde tamam bu sağlık başlığı altında hamilelikle ilgili bilgiler paylaşan bir sitedir diye etiketler ve size kategorinizle alakalı ağırlıkta reklamlar gönderir. Google'da hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler diye aratan biri, arama sonuçlarında sitenizi görüp geldiğinde ve bir bu alanda bir reklama tıkladığında kazancınız da normal sitedeki aynı reklama göre fazla olur.
Bazı arkadaşlar üzerine alınmasın ama burada 100 site sahibi varsa 70'i bu şekilde site açıyor ve ondan sonra benim reklam tıkım neden az.
Bir de kendini reklamverenin yerine koy. O parayı sen versen, çorba olmuş bir sitede verdiğin parayı hiç etmek ister miydin?
Sonuç olarak bu konuda yapılan en büyük hata belli bir alanda yoğunlaşmadan her konuda makale satın alıp sitesine ekleyenler. Bunların sayısı azalsa hem kaliteli içerik artacak hem tık başına düşen gelir.

Bir de ufak ipucu: Yazdığınız makalenin olduğu sayfaya son eklenenler widget'i yerine, kategoride son eklenenler widget'i yerleştirin. Bu şekilde en son eklenen birbirinden farklı konularla ilgili reklamlar yerine, o kategoriye ait reklamların sayısı daha fazla olur. Bu da hem tık gelirini arttırır hem de reklama tıklama oranını.
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al