wmaraci reklam

Geçersiz tıklamadan ban yemişim

9 Mesajlar 1.526 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

bu geçersiz tıklamadan kasıt sadece benim tıklamam ise bu işte bir yanlışlık var çünkü ben eklenti ile engellemiştim reklamlarımı yanlışlıkla tıklamamak için fakat başkalarının tıklamalarını diyorsa burası çok saçma o zaman herkes birbirini banlatsın reklamlarına tıklayarak...

Adalet isterim Google !

wmaraci
reklam

conject conject Yakın gelecek.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci,webmaster,designer and coder
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Burda sizin tıklamanızdan vs.. bahsedilmiyor, daha doğrusu neden kapatıldığı da bahsedilmiyor zaten orda anlatılmış ihlal hakkında sınırlı bilgi verebiliyoruz diye..Geçersiz etkinlik kavramını araştırmak lazım, sizin tıklamanızla ilgili olduğunu düşünmüyorum..

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
makul bir açıklama sunun eğer sizden dolayı olmadığına inanırlarsa banı açabilirler

• Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

conject adlı üyeden alıntı

Burda sizin tıklamanızdan vs.. bahsedilmiyor, daha doğrusu neden kapatıldığı da bahsedilmiyor zaten orda anlatılmış ihlal hakkında sınırlı bilgi verebiliyoruz diye..Geçersiz etkinlik kavramını araştırmak lazım, sizin tıklamanızla ilgili olduğunu düşünmüyorum..

geçersiz etkinlik geçersiz tıklama anlamına gelmiyor mu ?

lodos adlı üyeden alıntı

makul bir açıklama sunun eğer sizden dolayı olmadığına inanırlarsa banı açabilirler

girdim sordukları sorular çok saçma şüphelendiğiniz bir ip adresi var mı birde daha önce politikalara uymayan bir davranışınız oldumu diyor sizin veya sitenizin.

Ek Olarak: neyse baktık olmuyor bizde takarız siyah şapkamızı başka isimle alırız yeni hesabı :) zaten seneye kendi adıma alabileceğim :) aa birde şu geldi aklıma şundan ban yemiş olabilirmiyim ben arkamızdaki yurdun şifresiz wifisinden girdim adsense hesabıma oradaki bir pc den tıklama almış olabilirmi sitelerim ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Geçersiz etkinlik geçersiz tıklama anlamına geliyor fakat senin tıklaman için mi başkasınınki için mi o belirtilmemiş belirtilmiyor da..
Senin için google'ın yardım sayfasında bir yorum buldum yararlı olacağını düşündüm buraya ekliyorum:

Bir sitede geçersiz etkinlik oluşturma riski olarak nelerin değerlendirildiğine dair açık bir kaynak yok. Fakat sizin gibi foruma katılan arkadaşların sitelerini incelediğim zaman aşağıda sıraladığım durumlara rastladım. Burada yazacaklarımın bir çoğu kişisel saptamalardır.
----------------
Bir sitedeki reklam yerleşimi ziyaretçilerin yanlışlıka reklamların üzerine tıklayacağı şekilde yapılıyor. Ziyaretçi de ilgili sayfa açılınca bir saniye bile kalmadan yaptığı hatayı farkedip geri dönüyor.

Oyun sitelerinde reklam ile oyun arasında 150 px. mesafe bırakılmıyor. Bu konuda AdSense yetkililerinin makaleleri var. Şayet siteniz oyun sitesiyse bu makalelerin linkini verebilirim.

Site içindeki bir kaydırma çubuğu, menu veya buton gibi ziyaretçinin dokunacağı elemanlar ile reklamlar bitişik oluyor. Dolayısıyla yanlışlıkla tıklama gerçekleşiyor.

Reklam çeşitli kodlarla sabitleniyor ve sayfa kaydıkça içerik reklamın altında kalıyor. İçeriğe bakmak için reklam yanlışlıkla tıklanıyor.

Yetersiz bilgi ile yapılan CSS uygulamalarında farklı tarayıcılarda sayfa farklı görünüyor ve reklam site elemanları ile üst üste geliyor.

Sayfa içeriğinin kaldıramıyacağı kadar reklam konuluyor içerik ile reklam birbirinden ayırt edilmiyor.
-----------

Bunlar gibi birçok gerekçe sayılabilir. Fakat sizi hangileri ilgilendiriyor ya da AdSense yetkilileri gerçekten bunları mı gerekçe olarak görüyorlar tam olarak bilemiyeceğim. Kişisel düşüncelelerim bunlar.

Siz bir form doldurarak müracaat ettiniz ve müracaatınız kabul edilmedi ise artık ikinci bir itirazdan sonuç almanız imkansız gibi.

Bunun dışında yine google amcanın yardım bölümündeki şu kısmı inceleyebilirsin: https://support.google.com/adsense/answer/57153?hl=tr

Başka isimle yeni hesap alma işini de birkaç ay sonra yap derim, aynı siteyi eklersen yine ban yersin bu yüzden biraz zaman geçmesini bekle.Yapacak bişey yok geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşmazsın iyi forumlar..
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
Adalet yok Google'da, birçok sitede sabit reklamlar görüyorum, üstelik büyük siteler. Neden bunlara göz yumuluyor anlamış değilim. Geçmiş olsun hocam.

• Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

conject adlı üyeden alıntı

Geçersiz etkinlik geçersiz tıklama anlamına geliyor fakat senin tıklaman için mi başkasınınki için mi o belirtilmemiş belirtilmiyor da..
Senin için google'ın yardım sayfasında bir yorum buldum yararlı olacağını düşündüm buraya ekliyorum:

Bir sitede geçersiz etkinlik oluşturma riski olarak nelerin değerlendirildiğine dair açık bir kaynak yok. Fakat sizin gibi foruma katılan arkadaşların sitelerini incelediğim zaman aşağıda sıraladığım durumlara rastladım. Burada yazacaklarımın bir çoğu kişisel saptamalardır.
----------------
Bir sitedeki reklam yerleşimi ziyaretçilerin yanlışlıka reklamların üzerine tıklayacağı şekilde yapılıyor. Ziyaretçi de ilgili sayfa açılınca bir saniye bile kalmadan yaptığı hatayı farkedip geri dönüyor.

Oyun sitelerinde reklam ile oyun arasında 150 px. mesafe bırakılmıyor. Bu konuda AdSense yetkililerinin makaleleri var. Şayet siteniz oyun sitesiyse bu makalelerin linkini verebilirim.

Site içindeki bir kaydırma çubuğu, menu veya buton gibi ziyaretçinin dokunacağı elemanlar ile reklamlar bitişik oluyor. Dolayısıyla yanlışlıkla tıklama gerçekleşiyor.

Reklam çeşitli kodlarla sabitleniyor ve sayfa kaydıkça içerik reklamın altında kalıyor. İçeriğe bakmak için reklam yanlışlıkla tıklanıyor.

Yetersiz bilgi ile yapılan CSS uygulamalarında farklı tarayıcılarda sayfa farklı görünüyor ve reklam site elemanları ile üst üste geliyor.

Sayfa içeriğinin kaldıramıyacağı kadar reklam konuluyor içerik ile reklam birbirinden ayırt edilmiyor.
-----------

Bunlar gibi birçok gerekçe sayılabilir. Fakat sizi hangileri ilgilendiriyor ya da AdSense yetkilileri gerçekten bunları mı gerekçe olarak görüyorlar tam olarak bilemiyeceğim. Kişisel düşüncelelerim bunlar.

Siz bir form doldurarak müracaat ettiniz ve müracaatınız kabul edilmedi ise artık ikinci bir itirazdan sonuç almanız imkansız gibi.

Bunun dışında yine google amcanın yardım bölümündeki şu kısmı inceleyebilirsin: https://support.google.com/adsense/answer/57153?hl=tr

Başka isimle yeni hesap alma işini de birkaç ay sonra yap derim, aynı siteyi eklersen yine ban yersin bu yüzden biraz zaman geçmesini bekle.Yapacak bişey yok geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşmazsın iyi forumlar..

daha önce görmüştüm bunu zaten oyun sitesi açarken ona göre açtım belli ki biri saldırı düzenledi :)

fatih83 adlı üyeden alıntı

Adalet yok Google'da, birçok sitede sabit reklamlar görüyorum, üstelik büyük siteler. Neden bunlara göz yumuluyor anlamış değilim. Geçmiş olsun hocam.

evet büyük sitelere ayrıcalık yapılıyor premium adsense hesabı olmayanlara dahi ! misal normalde oyun öncesi reklam yerleştirmek yasak iken oyunskor bunu kullanabiliyor.

• Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Saldırı aldığını düşündüğün veya geçersiz tıklama olduğunu tespit ettiğin an aşağıdaki adresten geçersiz tıklama olduğunu bildirebilirsin:

https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?contact_type=invalid_clicks_contact

Ama hesap kapanmadan önce yapılmalıydı, dolayısıyla ileride açacağınız hesaplar için kullanabilirsiniz burayı..
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Geçersiz etkinlik dediği şey sadece tıklamalar değil. Yoksa dediğin gibi herkes birbirinin reklamına tıklayarak banlatırdı. Kendi reklamına da tıklasan pat diye kapamıyor hesabı.

Burada ki şey geçerli tıklamaların reklamverene bir faydası olmadığından dolayı ekosistem için zararlı site olarak görüyor.

Yani siten günlük 100 tık alıyordur ortalama ama reklam verene 1 tanesnin bile faydası olmuyorsa bunun şeceresini tutuyor google ve en kalitesiz yayıncıları yavaş yavaş atıyor sistemden...
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al