Merhaba Arkadaşlar;

Google Adsense Hakkında sizlere birkaç bilgi verelim. Google adsense yani (Yayıncı) Sitenize Reklam aldığınız ortaklık Aracıdır.

Ancak Bu konuda bir çok arkadaşım yanlış bildikleri için ya kapanıyor yada para kazanamıyor.

Şuan ben google adsense kullanmıyorum Önceki bildiklerimden ve burada yazılanları gördükten sonra yazma gereği duydum.

Adsense Kayıt :

Önceden adsense hesabınız var ise veya o isimle bir hesap aldıysanız adsense bunu anlıyor ve hesabınızı onaylamıyor. İp adresinden bile anlıyabiliyorlar. O yüzden sıfır bir gmail hesabı açıp adsenseye öyle başvurun.

Öncelikle Adsenseyi yerleştireceğiniz site ;

Siteniz Özgün olması herzaman için google açısından ön plandadır. Tabiki wordpress joomla hazır kodlamalarda googlede gözdedir . Önemli olan içerik İçeriğiniz yazılarınız resimleriniz ne kadar özgün olursa adsensede ücretiniz o kadar artar çünkü google sizi her yazdığınızı üste taşır.

Blogger Adsense:

Blogger adsense hesabınızda olan ve bu hesabı yeni domaine aktardığınız zaman çalışmaz. Çünkü bloggerde de adsense hesabı vardır otomatik yapar. Ancak com a geçtiğinizde onu göremez. Tekrardan reklam kodunu yazmanız gerekecektir.

Reklam Yerleştirmesi :

Arkadaşlar googlenin reklam yerleştirmesi sayfa başına 3 Banner, 1 Yazı, 1 Search tır.
Daha fazla diyen arkadaşlar olur ama google açısından pek sevilmez. Ne Kadar göze batarsa google için o kadar düşer.

Benim size tavsiyem

üste logonun menüsüne 728*60 yatay reklam

yazı bölümünün üstüne 338*228 dikdörtgen reklam

kategori bölümüne 700*90 yatay reklam

her konu bölümünün üstüne yazı reklam

sağ üst köşeye search

Çok abartmaya gerek yoktur.

Uyarı : Kesinlikle reklama tıklayın diye ibareler kullanmayın ben banlandım öle paranız çöpe gider.

Yardımcı olduysak ne mutlu bize

Saygılarımızla

Bekayazılım Web Design & Graphic Design

www.bekayazilim.com

0543 370 98 83

info@bekayazilim.com