wmaraci reklam

Hangi Reklam Tıklama Başına Kaç TL Veriyor?

12 Mesajlar 1.809 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TheRaizel TheRaizel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
İnternette "Adsense en çok kazandıran kelimeler" diye aratıp baktığım sitelerin hemen hemen hepsinde yüksek tbm oranına sahip olduğu söylenen kelimelerin birkaçını tek tek denedim. Şimdi onları paylaşmak istiyorum.

Bu reklam forex, dolar, borsa kelimelerinden geliyor. TBM si kesin olarak 0,08 TL.

Bu iki reklam ise hazır ofis, ofis kirala, sanal ofis kelimelerinden geliyor. TBM si kesin olarak 0,07-0,10 TL arasında.

Bu reklam ise faiz, kredi, kredi hesaplama kelimelerinde en çok çıkan reklam. TBM si ise 0,10 TL.

Yani bahsetmek istediğim, internette en çok kazandıran kelimeler olarak geçen kelimelerin %90 yalan. Bu listelere güvenip, bu kelimeler doğrultusunda site açmak yanlıştır. Şunu da ekleyeyim. Google Adwords'tan bu kelimelere baktığınızda sayfa alt ve üst sınırının oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Yani demek istediğim Adwords'ta geçen sayfa üst ve alt sınırı kesinlikle tbm yi yansıtmaz. Alakası dahi yoktur.

wmaraci
reklam

Kutlu44 Kutlu44 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 75 / 27
  • Ticaret 17, (%100)
forex reklamlarından tık başı 60 kuruş alıyordum hocam

ProDesigner ProDesigner Software Life Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 43 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Kutlu44 Ben de hâlâ 60 kuruş alıyorum. Forex reklamlarından.
Kutlu44

kişi bu mesajı beğendi.

rugal34 rugal34 Güvenli Ödeme Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ödeme Hizmetleri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ü**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 91 / 147
  • Ticaret 92, (%100)
Güncel TBM 1₺ şuan bende.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle şunu söyleyeyim; resimlerini ve tbm sini verdiğim reklam verileri kesinlikle doğru. Daha bugün denedim. O zaman şöyle bir durum var. Benim reklamları denediğim sayfa tamamen kalitesiz ve sadece anahtar kelimelerden oluşuyor. Bu anahtar kelimelerden gelen reklamlar çoğunlukla bunlar. Ya Google sayfa kalitesine göre farklı reklamlar sunuyor veya bu 60 kuruş alan arkadaşlar için gelen tıklar kişiselleştirilmiş reklamlardan oluşuyor. Amacım herkes için kesin bir bilgiye ulaşmak. O yüzden 60 kuruş alan arkadaşlar, tarayıcı çerezleri, geçmişi silip ve google oturumu kapatıp hangi reklamların sunulduğunu resim olarak gönderebilir mi?

ASY117 ASY117 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 465
  • Beğeniler 105 / 128
  • Ticaret 25, (%100)
Bende 30-40 kuruş alıyordum galiba kişiye göre aynı reklam çıksada tbm farklı oluyor.Arada bir çok kriterde var sanırım reklama tıklayan kişinin reklam sitesinde kalma süreside önemli .

oneyazar oneyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 126 / 156
  • Ticaret 3, (%100)
bunun doğruluk payı nedir . bizim sitelerde bu kelimelerdeki reklamlar oldukça iyi tbm veriyor nerden vardınız bu kanıya anlamadım.

• Üyelik 08.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
@AYS117 Doğru olabilir. Bende bunu çözmeye çalışıyorum. Eğer çözebilirsek herkese çok yararı olacaktır.

• Üyelik 08.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
oneyazara Doğruluk payı %100. Ama sadece resimde gösterilen reklamlar için. Ve resimdeki reklamlar, altında verdiğim kelimeler doğrultusunda çıkıyor. Sitede hiç tık yokken bizzat aynı reklama 3 kez tıklıyorum. Google 3 tıkı da sayıyor. Ve ilk tıktan itibaren tbm değişmiyor. Bunu birçok kez denedim. 3 tıktan sonrası çalışmıyor. Hergün bir reklam deniyorum. Yukarıda verdiğim forex reklamı, 5 ay önce 0,58 tl iken şimdi 0,08 tl. Eğer ben tıkladığım için tbm düşük olsaydı baştan itibaren öyle olurdu. Anlamaya çalıştığım şey, aynı anahtar kelimeler doğrultusunda herkese aynı reklamlar mı gösteriliyor. Bu forex reklamını 6 farklı sayfada denedim, bu reklamdan başka ilgili reklam gösterilmiyor. Acaba google belirli anahtar kelimeler doğrultusunda, sadece gerçekten potansiyel olan kişilere mi farklı gösterim yapıyor. Merak içerisindeyim.

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Adsense kullanıcının sitede kalma süresini, kullanıcının organik mi, sosyal medyadan mı geldiğini yoksa direkt mi girdiğini dikkaate alıyor diye biliyorum. Ziyaretçi geçmişinde reklamla ilgili gerçekten birşeyler aramış mı vs... Başka şeyler de vardır tabi. Normalde Türkçe sitemde tbm 40-50 kuruş civarıyken arkadaşlarım dur ben de bir tıklayayayım dediklerinde 8-10 kuruş gelmişti birkaç defa. Ben de ilk zamanlar bir iki defa kendim tıkladığımda yine en fazla 10 kuruş almıştım. Sonra zaten arkadaşların da tıklamalarına izin vermedim.

Yani sizin sonuçlar %100 doğru 'gibi' olabilir belki ama 'kime göre neye göre' diye düşünürsek adsense'e göre 'değil'.
TheRaizel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al