wmaraci reklam
lidertakipci

Kolay Adsense Hesabı ve Kolay Kazanç

4 Mesajlar 1.497 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tif tif Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Bir çoğunuzun adsense hesabı alamadığınızı alsanız bile stabil olarak kazanç sağlayamadığınızı biliyorum.

Bu yazıyı okumayı bitirdiğinizde adsense hesabı alabilecek ve ayrıca istikrarlı olarak kazançlarınızı artırabileceksiniz.

Başlayalım,
Öncelikle genel içerik saçmalığını bırakın. Kendinize tek bir konu bulun. Bu size yüksek kazanç getirebilecek bir konu olsun. Adwords reklam vereni bol olsun, tık ücretleride yüksek olsun. Bunu Google Adwords Kelime aracı kullanarak bulabilirsiniz.

Ben örnek olarak 'Kasko' konusunu seçiyorum. (Türkçe içerikte neredeyse rekabet düşük, siz kendinize göre seçin)

Neyse konumuzu seçtik. Şimdi sermayeye gerek yok. Fakat domain alırsanız daha güzel olur. Blogger'dan blog açın. Blogger yeni arama ayarları bakımından çok kullanışlı ve Wordpress'i aratmıyor diyebilirim. SEO konusunda büyük atak yaptı.

Daha sonra seçtiğiniz konuyla ilgili makaleler yazmaya başlayın. Makale sayınız 100'ü geçtiğinde Adsense Başvurusu yapın. Kabul edilecektir. Mümkünse 2 kolonlu ve sade bir şablon kullanın ve bir kolonuna 160x600 boyutlarında reklam ekleyin.

Peki hit durumunu nasıl yükseltebiliriz?
Bir süre sonra aynı konuyla ilgili yazacak birşey bulamayabilirsiniz. En iyi yöntem: soru-cevap sitelerinde sorulan sorularla ilgili makaleler yazmanız olacaktır. Örneğin ben Yahoo Answers kullanıyordum. Orada sorulan soruları çevirip site konumla ilgili makaleler hazırlıyordum. Türkçe içerikli soru cevap sitelerini kontrol edebilirsiniz. (Bulamazsanız bana pm atın)

Bu zaten bilinen yöntemlerden fakat bilmeyenler için yazdım. Bu yöntemle banlanma vs. korkunuz olmadan istikrarlı şekilde kazanabilirsiniz. Bu yöntemle 3 ayrı site açsanız günde 2 makale ekleseniz bile genel bloglarınızdan kazandığınızın daha fazlasını kazanırsınız.

Sabrınız varsa şunlarıda öneriyorum:
http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/translate-nimetleri-ekstra-trafik-kazanc-33280.html
http://wmaraci.com/forum/sosyal-aglar/twitter-nimeti-tweet-basina-125-kazan-33289.html
Psycho TDWeb burakkaptan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

burakkaptan burakkaptan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 8, (%100)
gözden kaçırdığım bir noktaydı kelimeye yönelmek. anımsatmanız iyi oldu.

burakaydin.cc >>> kodladığım ücretsiz wordpress temaları

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
Kazanamayan varsa sabırsızlığından kazanamıyor :) Sabrettikten sonra bu işlerden çok iyi para kazanılabiliyor. Güzel yazı olmuş teşekkürler :)

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Google adsense için bir önemli husus ise tıklama oranlarını kontrol etmelisiniz art niyetli kişilerin art arda reklamlarına tıklamasıyla adsense de ban yiyebilirsiniz. Bu duruma düşmemek için şüpheli gördüğünüz tıklamaları google bildirmelisiniz. Ayriyeten arkadaşlarınıza veya tanıdıklarınıza reklamlara tıklamasını isterseniz google bunu anlıyor çünkü sitede belirli bir süre geçirmeden (mouse hareketlerini de dikkate alarak) tıklamaları banlanma riski oluşturur. Bunları da kısa bir not olarak geçelim. :) Ayriyeten makale için teşekkürler sabır olmadan bu işler çok zor bunu öğreniyorum yavaş yavaş :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al