wmaraci reklam

memur olan bir kişi adsens den kazanabilir mi

25 Mesajlar 4.306 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
1- Her yıl yıllık iaşe bedeli belirlenir bu bedel üzeri yıllık gelir toplamı, iaşe bedelini geçerse ve maileye fark ederse ceza keser. Burda da şöyle bir açık var. Domain wohis bilgisi gizli sunucu yurt dışında hesaba Google irlanda merkezli bir şirketten düzensiz her ay para yatıyor. Para benim değil 18 yaşından küçük yeğenimin banka hesabı olmadığı için benim hesabı kullanıyor! Maliyenin bunu takip etmesi araştırması zor ve ülke ekonomisine zarar verir.
2- Kazanılan para vergisi ödenmiş paradır bunu da http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/uluslararasi_mevzuat/IRLANDA.htm
Bu linkten okuyabilirsiniz

wmaraci
reklam

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Emin olmamakla birlikte yillik 20k tl den fazla kayit disi para girisi varsa hesaplariniza vergi dilimine takilabilirsiniz. Bu durumda hesaplariniz bloke olur, incelemeye girer ve yuzde 20 bakiyeyi vergi olarak birakarak hesabi acabilirsiniz tekrar. Bilgili arkadaslar yorumlarsa sevinirim. Benim misal ayda 4k hedefli projem var suan 1k ya yaklasti, bende arastiriyorum bu konuyu.

Arkadaşın dediği gibi yıllık limiti var. Toplam internet kazancın yılda 24 bin TL'i geçiyorsa vergiye tabi olursun.Bunun için şahıs ya da LTD. şirketi kurman gerekiyor. Ya da partner bir şirketle belirli bir komisyon karşılığı anlaşma yapman gerekiyor.Yoksa vergi kaçakcısı konumuna giriyorsun. He limiti geçse bile böyle internet konularında ceza yiyeni de hiç duymadım oda ayrı konu.

bilmekistiyorum bilmekistiyorum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Biyomedikal Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 9 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

bitirimci adlı üyeden alıntı

1- Her yıl yıllık iaşe bedeli belirlenir bu bedel üzeri yıllık gelir toplamı, iaşe bedelini geçerse ve maileye fark ederse ceza keser. Burda da şöyle bir açık var. Domain wohis bilgisi gizli sunucu yurt dışında hesaba Google irlanda merkezli bir şirketten düzensiz her ay para yatıyor. Para benim değil 18 yaşından küçük yeğenimin banka hesabı olmadığı için benim hesabı kullanıyor! Maliyenin bunu takip etmesi araştırması zor ve ülke ekonomisine zarar verir.
2- Kazanılan para vergisi ödenmiş paradır bunu da http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/uluslararasi_mevzuat/IRLANDA.htm
Bu linkten okuyabilirsiniz

google bizim aldığımız para için gelir vergisini ödüyor mu? benim bildiğim kdv vesaire o tarz vergileri ödüyor. Eğer gelir vergisini de ödüyorsa ne kadar para girerse girsin devlet ceza yazamaz.

https://majorcosplay.com

Horseman53 Horseman53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek GIDA
  • Konum Rize
  • Ad Soyad N** I**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 29 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Ama vergi dairesine cagrilanlar var?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sergennaslan sergennaslan Razer Gold %80 Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
Banka hesabınızda kurumsal bir yerden 10.000 TL ve üzeri para geçişi olursa direkt bankadan arayıp konuyla ilgili bilgi alıyorlar. Yüksek kazançtan kasıtları o hocam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al