wmaraci reklam

Reklam Dengesi Tam Nedir

12 Mesajlar 1.614 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

Eğer sitenize reklamları yeni eklediyseniz veya site ziyaretçi sayınız düşükse reklam dengesini hemen kullanmayın. Ortalama bir hit ile en az 1-2 ay %100 seviyesinde kullanın ki Adsense hangi reklamların size kazandırıp hangilerinin kazandırmadığını anlayabilsin. Siteye reklam ekler eklemez (veya ekledikten kısa süre sonra), henüz sitenizin hangi reklamlara uygun olduğu belli değilken reklam dengesini düşürürseniz en iyi kazandiracak reklamlar bile o âna kadar sans eseri tiklanmadiysa gösterilmeyebilir. Zaten adsensesin reklam dengesi için 'deneme'si var. Reklam dengesi sayfasında görürsünüz. O denemeyi kullanın. Denemenin süresini de kendisi 90 güne falan ayarlıyordu sanırım. 3 ay boyunca %100 kalsın ama denemeleri kullanın. Sonradan deneme sonuçlarına bakıp ona göre ayarlayın reklam dengenizi.

söylediklerine katılıyorum

lakin sitelerin en yenisi 2 yaşında hit durumu her site için günlük nerdeyse 5 k aniden reklamlar görünmemeye başladı.

TheRaizel adlı üyeden alıntı

Değiştirdiğin gibi uygulanmıyor. Belki bir saat belki bir gün. Bazen google da sorun olabiliyor. Bir tane de Adblock eklentisi kur. Belki çok sayıda ziyaretçin adblock kullanıyordur.

reklam dengesiyle oynamak zorunda kaldım önceden %100 dü sorun yoktu bir kaç gündür oldu mecbur oynak dorumunda kaldım destek ticket açtım ciddi anlamda gelirim yarı yarıya oynadı

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Bir de reklam dengesinin amacı zaten 'daha az reklamla benzer gelir' veya 'daha az reklamla daha fazla gelir' olayını tutturmak. %100'de iken 8k sayfa görüntülenmesine 10k reklam gösterimi olurken, reklam dengesini %50 yaptiğinizda 8k sayfa gösteriminde 5k reklam gösterimi olur. Yani ziyaretçiler siteye girdiği zaman %50 daha az reklam görür (sadece kazandiracak reklamlar varsa gösterilir, kazandırmayacak reklamlar gösterilmez). Sizin sadece kazanca bakmaniz gerek, eğer 10k gösterimde 10tl kazaniyorsaniz ve reklam dengesini %50 yaptiğinizda 5k gösterimle yine 10tl kazaniyorsanız bu daha iyidir. Ziyaretçiler reklama boğulmamış olur ve siteye daha sık gelir. Olayın mantığı budur. O yüzden sizin de 8k sayfa görüntülenmesine 5k reklam gösterimi olması normal. Kazanç sizi memnun etmiyorsa dengeyi arttırırsınız yine. Kendi sitenizin dengesini bulmaya çalışın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al