freelance iş ilanları

Sildiğim Indexler Adsense Başvurusunda Sıkıntı Yaratır Mı?

3 Mesajlar 580 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Daha önce adsense almış olduğum blogun içeriklerin indexlerini sildim. Bazıları silinmiş bazıları silinmemiş. O yüzden smalltools üzerinden özgünlük kontrolü yaparak içerikleri yeni adsense alacağım bloga atıyorum. Yalnız şöyle bir sorunum var. Bazı içerikler özgün görünmüyor fakat kontrol ettiğimde özgün olmamasının sebebi benim blogun indexi değil. Benim blog haricindeki her şeyi özgünlük kontrolünde özgün değilmiş gibi gösteriyor. Ama içeriğin kaynağı google'dan silinmiş. Bu durum sizce yeniden adsense başvurusu yapmam da bir sıkıntı yaratır mı?

wmaraci
reklam

Ucantereyagi Ucantereyagi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 88 / 180
  • Ticaret 12, (%83)
Ozgun olmamasının sebebi sizin blogunuz değil ise içerik farklı bir sitede mevcut demektir. Bu içerikler sana ait ise başka bir site tarafından kopyalanmıştır ancak sildiğin için kopyalayan site özgün duruma geçti. Sildiğiniz içeriklerin indexlerini console üzerinden kaldırın. Kaldırma işlemi birkaç saati bulabilir. Daha sonra smallseotools.com ve *** makale özgünlük kontrolünden geçirin. Dediğim gibi başka bir site bu içerikleri kopyalanmış ise yazıları aktaracağın site kopyacı olarak görünecektir ve adsense vermeyecektir. Kopyalanmamış, indexi tamamen silinmiş ve özgün görünen yazılar ile adsense başvurusunda sıkıntı yaşamazsınız. Smallseotools.com içeriğin hangi sitede olduğunu gösterir. Özgün çıkmayan yazıları oradan kontrol edin geri ayrıca sosyal Medya paylaşımları var ise onları da silin.

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)
Hayır hocam kopyalanma gibi bir durum söz konusu değil. Smalltools'da her tıkladığımda farklı siteler çıkıyor. Mesela bir yerde geçen kelimeyi almış o sitede de bu kelime geçiyor diye özgün değil olarak tanımlamış. Her birinde farklı siteler çıkıyor. Yani tek sitede değil yazdığım yazıda geçen kelime ile ilgili tüm sayfalar çıkıyor. Cümlenin tamamı herhangi bir sitede yok sadece cümlenin içinde geçen kelimelerden bir kaçı var onlar da zaten farklı yerlerde. Sadece bu yüzden özgün olarak göstermiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al