wmaraci reklam
lidertakipci

Sitelerimden biri adsense politika uyarısı aldı

15 Mesajlar 2.030 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sterkamed sterkamed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek facebookworker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 176 / 176
  • Ticaret 23, (%100)
arkadaşlar adsense mesaj atmış sitemdeki bir konum poltikalarını ihlal ediyor diye, konuyu hemen kaldırdım, ve o konuya benzer tüm konuları dondurdum, siteyi yeniden göz geçiriyorum açıkçası bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum elim ayağım birbirine karıştı, görüş ve önerilerinizi bekliyorum

''' Sayın Kullanıcımız,
Bu bir uyarı mesajıdır. AdSense hesabınızı AdSense program politikalarımızla uyumlu·hale·getirmek için yapmanız gereken işlemler·vardır. Aşağıda, yapmanız gereken işlemlerle birlikte, ek bilgiler sunduk.

Etkilenen web sitesi: .......

İhlalin söz konusu olduğu örnek sayfa:.........
Yapılması gereken işlem: Lütfen AdSense program politikalarına uymak için sitenizde hemen değişiklik yapın.

Mevcut hesap durumu: Etkin

İhlal açıklaması

Yayıncılar, Google reklamlarını, reklamları herhangi bir yöntemle gizleyecek şekilde uygulayamaz. İyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için, yayıncıların Google reklamlarını site içeriğinden açıkça ayırmaları önemlidir. Bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, reklamın mobil cihazlarda içeriği ekranın alt kısmına itmesi ve mobil uyumlu bir sitede ekranın üst kısmına 300x250 boyutlu veya daha büyük bir reklam biriminin yerleştirilmesi bu kural kapsamında yasaklanmıştır.

Kurallara eksiksiz bir şekilde riayet etmek adına, lütfen site ve reklam düzeninin uygunluğunun tüm cihazlarda korunduğundan emin olun. Bu politikaya ilişkin daha fazla bilgiyi yardım merkezimizde bulabilirsiniz.

Çözüm:
Sayfa içeriğiyle ilgili bir bildirim aldıysanız lütfen içeriği sitenizden kaldırın veya reklamları politikaların ihlal edildiği sayfadan kaldırın.
Reklamların sitenizde uygulanma şekliyle ilgili bir bildirim aldıysanız lütfen uygulamanızda gerekli değişiklikleri yapın.
Değişiklikleri yaparsanız bizimle iletişim kurmanız gerekmez. Başka ihlaller de gerçekleşirse, yukarıda listelenen ilgili web sitesinde reklam sunumunun devre dışı bırakılabileceğini lütfen unutmayın. Hemen zaman ayırıp içeriğinizi incelemeli ve politikalarımızla uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca, yukarıda belirtilen URL'nin yalnızca bir örnek olduğunu ve bu web sitesinin başka sayfalarında veya sahip olduğunuz diğer sitelerde aynı ihlallerin söz konusu olabileceğini bilmenizi isteriz. İleride bizden uyarı alma ihtimalini azaltmak için, tüm sitelerinizi inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmenizi öneririz. İlginizi çekebilecek bazı yararlı kaynaklar aşağıda belirtilmiştir.''
aktuelsoylesi ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MEKANSIZ MEKANSIZ --- Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 11 / 7
  • Ticaret 8, (%100)
Konu ne ile ilgili hocam? sterkamed
sterkamed

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek facebookworker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 176 / 176
  • Ticaret 23, (%100)
MEKANSIZ hocam magazin sitesi, konuları törpüleme rağmen birinde aşırı çıklaklık diye vermiş sanırım, benim sayfanın üst tarafında 250*300 reklamı kaldırmam bir hafta oldu ama onla ilgilide yazı var

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
bende konuyu değil reklamı kaldırıp uygun boyutta bir reklam yerleştirmen daha doğru olurdu ben bu şekilde anladım.
ATLAS2016

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
300x250 konusunu daha yeni konusmustuk. ?

ATLAS2016 ATLAS2016 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 58 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Adsense Politikası kısaca : Lütfen Mobil erişimde bulunan kullanıcıların kullanımını etkileyecek
veya içeriğin görüntülenmesini etkilecek bir davranıştan uzak durun demiş.Yine kanaatimce tabi.

Webmaster'ın İlk Kuralı : Önce Zarar Verme!

• Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek facebookworker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 176 / 176
  • Ticaret 23, (%100)
Lejyoner hocam zaten öyle,

ozgurgezen hocam sizle konuştuğum anda o reklamı kaldırıp yerine 300*100 reklamını koydum,,

ATLAS2016 BENDE arada kaldım hangisi için uyarmış diye

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 11 / 7
  • Ticaret 8, (%100)
Mobil içerikte tepeye koyduğunuz 300X250'lik reklam alanına binaen uyarı almışsınız, içerikle ilgili bir sorun gözükmüyor açıklamada.

İlgili düzenlemeyi yaptıysanız içiniz rahat olsun :)
ATLAS2016

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek facebookworker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 176 / 176
  • Ticaret 23, (%100)
MEKANSIZ hocam sıkıntı şurda ben o reklamı kaldırdıktan birkaç gün sonra bu konuyla ilgili uyarı geldi

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 11 / 7
  • Ticaret 8, (%100)

İçeriğinizdeki reklam yerleşimi şu an yukarıdaki görsele uygun bir şekilde ise içiniz rahat olsun.
Lejyoner sterkamed

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al