freelance iş ilanları

Sitenizde Çıkan AdSense Reklamları Neler?

15 Mesajlar 2.705 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar, iki gündür TBM'de aşırı derecede düşüş olduğunu gözlemledim, konu açan olmamış bununla ilgili; ama farklı yerlerde bununla ilgili ciddi bir gündem yaratılmış; biz de konuşalım:
Reklam gelirlerinin düşüş nedeninin, AdSense'de gösterilen kalitesiz reklamlardan kaynaklandığını düşünenler çoğunlukta. Herkes sitesinde sık rastladığı AdSense reklamını yazarsa, reklamların gerçekten ne derece kalitesiz olduğunu anlayabiliriz sanıyorum.
Mesela ben sk sık, dijital fotoğraf makinesi; ve domain tescil reklamları görüyorum. Sizler?

wmaraci
reklam

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Yıllardır bildiğim bir şey var. O da Google reklam konulan sayfadaki kelimeleri tarar ve ona göre reklam yayınlar. Benim Blogumda şu anda Web Tasarım ile ilgili konular var ve dolayısıyla bir Hosting firmasının reklamı çıkıyor. Sayfayı defalarca yeniledim ve hep aynısı çıktı. Ardından saat satan bir e-ticaret sitesinin reklamı çıktı. E-Ticaret'le ilgili yazılarda olduğu için onu koyduğunu düşünüyorum.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)
Tanju çolak çamyağı saç dökülmesi reklamı çıkıyor, kaç gündür en çok çıkan reklam çoğu sitede bu :)
Bozkirli siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Bazı arkadaşların sitesinde, akşamdan kalmayın alkol etkisini yok edin gibi eklamlar bile çıkıyormuş arkadaşlar :) Bir terslik var bu işte bence, benim domain reklamı çıkan sitem genel içerikli bir site, yani rüya yorumu, sağlık da bulabilirsiniz; ama domainin d'si bile yok sitede, ne alaka domain tescili :)

wmaraci
wmaraci

Sonsoz Sonsoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
google reklamları kişiye göre çıkar örneğin kullanıcı google arama sayfasında uçak bileti araması yaparsa gün içerisinde adsense yayınlayan tüm sitelerde kullanıcıya uçak reklamları gösterilir. Bizler genelde hosting yada domain konulu aramalar sıkça yaptığımız için adsense bize bu tür reklamları gösteriyor.
nega

kişi bu mesajı beğendi.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)
Herkesin girdigi sitelere gore reklam cikiyor. Mesela deneyin. Hepsiburada'ya girin ve kozmetik kategorisinde gezin. Ardindan kendi sitenize girin. Kozmetik reklamlari cikacaktir. Bu da demek oluyor ki cop ziyaretciler sitenizi ziyaret ediyor.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri

tasarhane tasarhane şayet³ bir¹ kalp² varsa° Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Karışık
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar,

Reklamlar sitenize nasıl hedeflenir?
https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=tr&topic=1628432&hlrm=en&ctx=topic&answer=9713

İlgi alanına dayalı reklam gösterimi ile alakalı konu
http://support.google.com/ads/bin/answer.py?hl=tr&hlrm=en&answer=2662749

Birde ayarı var adsensede sitenizdeki reklamları ilgi alanına veya site içeriğine göre yayınlamakla ilgili..

Genel bir blog değilse siteniz içeriğe odaklı yayınlayın. Çalıştığınız kelimelerdeki tbm oranlarını yakalamak için.. Yoksa sitenizde kellik reklamlarından, tatil fiyatlarına kadar kullanıcı çerezlerinden alınan bilgiye göre her tür reklam çıkabilir.

tasarhane.com

• Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Bahsettiğim genel bir durum değil ama arkadaşlar sanırım genel anlaşıldı...
Dünden bu yana, AdSense'de bir tuhaflık var; bu sadece ben değil çok kişi için geçerli. Öyle ki: 10 reklam tıklaması 0.04$ veren kişiler var. Bu nedenle açmıştım konuyu, ama sanırım sizlerde yok böyle bir sorun.

tasarhane tasarhane şayet³ bir¹ kalp² varsa° Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Karışık
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Almina adlı üyeden alıntı

Bahsettiğim genel bir durum değil ama arkadaşlar sanırım genel anlaşıldı...
Dünden bu yana, AdSense'de bir tuhaflık var; bu sadece ben değil çok kişi için geçerli. Öyle ki: 10 reklam tıklaması 0.04$ veren kişiler var. Bu nedenle açmıştım konuyu, ama sanırım sizlerde yok böyle bir sorun.

Selamlar,

Yani adsensedeki reklam yayınlama ayarınız içerik odaklı olduğu halde mi genel (alakasız) reklamlar çıkıyor?

tasarhane.com

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)
SeoHocasi yine parayı basmış onun reklamları oyun sitemde bile çıkıyor oyunla ne alakası var ise engelleyesim geliyor böyle alakasız reklamları...

Google genelde site içeriği ve sitenize gelen ziyaretçilerin web tarayıcılarına bırakmış oldukları çerezler ile onların genel ilgi alanı olan siteleri belirliyor ve ona göre reklam sunuyor...

(Arada (bazen sık sık ) abudik gubudik hiç mi hiç alakası olmayan reklamlar çıkıyor ama :D )

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al