freelance iş ilanları

TBM, BGBG ve Tık Başına Kazanç Değerlerini Uçuracak Yöntem

13 Mesajlar 2.195 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kaan05 kaan05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 33 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar herkese

İnsan tecrübe edip mecbur kalmadan birşeyler yapmıyor malesef. Benimde başıma böyle bir durum geldi. Önceleri sitemin tekil hiti 40k - 50k aralarında gezerken sayfa görüntülenme sayısı (çoğul hiti) 60k - 70k aralarında gezerdi ve buda adsense için çokta sıkıntı olmazdı.

Ancak yeni (henüz 1 aylık) kodlayıp yayın hayatına soktuğum web sitemin geçenlerde, tanınmış ve takipçi sayısı oldukça falza bir youtube kanalında tanıtım videosunu çektik. Bunun üzerine hitler tam anlamıyla kafayı yedi. tekil hit sayısı 100k civarlarında gezerken sayfa görüntülenme sayısı birkaç gündür 200k - 250k aralarında geziyordu ve buda TBM ve BGBG değerlerini, dolayısıyla kazanç değerlerini oldukça düşürüyordu. Buna bir önlem almak için mantığını aşağıya yazacağım kodlamayı yaptım.

Kodlama Mantığı:

Sistem, siteye yeni giren x ziyaretçiyi algılayıp 3 defa sayfa görüntülenmesinden sonra sadece x ziyaretçi için reklamları site genelinde tamamen devre dışı bırakıyor. İşte bu durum aşırı sayfa görüntülemelerinin önüne geçerek Adsense tık, TBM ve BGBG değerlerini oldukça iyi konuma getiriyor.

Bu sistemi uyarlamak için siteye giren kullanıcının gerçek (modem) ipsini, tarayıcı ve konum bilgilerini, ziyaret ettiği tarihi ve sayfa görüntüleme sayısını veritabanına kaydediyorum. Sonra php if else metodu ile 1 ip'ye en fazla 3 sayfa dahilinde reklam gösterimi sağlıyorum.

Buraya kadar güzel, ancak veritabanı şişmesine nasıl mani olabiliriz derseniz bunun da çözümü basit. Siteye giren kullanıcıların ziyaret bilgilerini tuttuğum veritabanına bir sorgu gönderiyorum her gece 00.01'de ama bu yine sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor (php fonsiyon yardımı ile). Bu sorgu (tarih-1) olarak işlem görüyor ve her gece 00.01 de bir önceki güne ait tüm kayıtları siliyor. Böylelikle bir önceki gün siteye girenler saat 00.01'den sonra tekrar siteye girdiklerinde yine aynı metodlar otomatik olarak uygulanıyor. Yani 3 defa sayfa görüntülenmesinden sonra yine otomatikmen reklamlar devre dışı kalıyor.

Bu sistemden çok memnun kaldım, sizde sitelerinize yukardaki mantığı uyarlayarak kodlamasını yaparsanız Adsense kazançlarınızın oldukça iyi noktalara geleceğini umuyorum. Yapamayanlar içinde pm ile ücreti mukabilinde yardımcı olurum.

Merak edenler için web sitem Paylaş & Kazan uygulaması üzerine kurulu ve an itibarıyla 7188 aktif üye var. Hepsi kazanmak için sürekli siteden paylaşım yapıyor ve istatistiklerine bakmak için "Hesabım" bölümünü sürekli refresh ediyorlar. İşte sayfa görüntülememin kafayı yemesinin asıl sebebi buydu ama sonuç itibarıyla çözüm bulmuş bulunuyoruz.

Merak edenler için: Web sitem | Paylaş & Kazan Kampanyası

wmaraci
reklam

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
gercekten guzel mantık calışıyor :)
kaan05

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 33 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

mondschein adlı üyeden alıntı

gercekten guzel mantık calışıyor :)

bu kodlamayı baştan yapsaydım belkide şuan, şimdiye dek kazandıklarımın 4 - 5 katını kazanmıştım. ama işte insanın başına gelmesi gerekiyormuş :D tecrübenin gözünü seveyim :)

• Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)

kaan05 adlı üyeden alıntı

bu kodlamayı baştan yapsaydım belkide şuan, şimdiye dek kazandıklarımın 4 - 5 katını kazanmıştım. ama işte insanın başına gelmesi gerekiyormuş :D tecrübenin gözünü seveyim :)

kodlama sitenin yazılımına bağlı mı ? her turlu scripte kullanılabilir mi ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 33 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

kodlama sitenin yazılımına bağlı mı ? her turlu scripte kullanılabilir mi ?

her türlü scripte uyarlayabilirim.

• Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
ucretli script kısmına konu acıp fiyat yazarsanız alıcı çıkar bence. ozellikle popup slasph turu reklamlar gunde 1 kez gorununce para veriyor, daha fazla gorunse de ip havuzundan dolayı daha fazla kazandırmıyor bir de kullanıcıyı rahatsız ediyor.

Referans amacıyla benim siteye uygularsanız sevinirim :D

• Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 33 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

ucretli script kısmına konu acıp fiyat yazarsanız alıcı çıkar bence. ozellikle popup slasph turu reklamlar gunde 1 kez gorununce para veriyor, daha fazla gorunse de ip havuzundan dolayı daha fazla kazandırmıyor bir de kullanıcıyı rahatsız ediyor.

Referans amacıyla benim siteye uygularsanız sevinirim :D

İşin parasında değilim, kodlama bilgisi olanlar mantığı kapsınlar kodlasınlar ve daha fazla kazansınlar maksadıyla konuyu açtım. Yapamayanlarada uygun bir ücret mukabilinde ben yaparım. Ayrıca referans derken satış konusu değilki bu :) İlla referansa ihtiyaç varsa bu sistemi kurduğum siteyi link olarak ekledim, dileyen inceleyebilir.

egeyazilim egeyazilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 27 / 31
  • Ticaret 27, (%100)
adsense için, yaptığınız kod sonrasında gelirinizin düşeceğini tahmin ediyorum.
tbm ve to yükselebilir, ancak tıklama sayısı azalacaktır. Bu da direk gelirin azalması anlamına gelir,
Amaç daha çok kazanmaksa yapılan işlem tam tersi, tıklama sayısını azaltıcı bir işlem. Belki ziyaretçi 4-5(ya da 10 her neyse) sayfa okuyacak sonra reklama tıklayıp ayrılacak... Daha az kazanayım ama to ve tbm yüksek olsun da denilmez herhalde.
Ben böyle düşünüyorum, eğer kod öncesi ve sonrası gelir durumunuzu incelediyseniz ve geliriniz gerçekten arttıysa mantığım yanlış demektir. O zaman sizi tebrik ederim.
akvarist

kişi bu mesajı beğendi.

haberken.com

• Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 33 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

egeyazilim adlı üyeden alıntı

adsense için, yaptığınız kod sonrasında gelirinizin düşeceğini tahmin ediyorum.
tbm ve to yükselebilir, ancak tıklama sayısı azalacaktır. Bu da direk gelirin azalması anlamına gelir,
Amaç daha çok kazanmaksa yapılan işlem tam tersi, tıklama sayısını azaltıcı bir işlem. Belki ziyaretçi 4-5(ya da 10 her neyse) sayfa okuyacak sonra reklama tıklayıp ayrılacak... Daha az kazanayım ama to ve tbm yüksek olsun da denilmez herhalde.
Ben böyle düşünüyorum, eğer kod öncesi ve sonrası gelir durumunuzu incelediyseniz ve geliriniz gerçekten arttıysa mantığım yanlış demektir. O zaman sizi tebrik ederim.

2 gündür kazanç ve diğer oranlar 3 katı artmış durumda. ama bu 2 günle belli olmaz 1 aylık izllenme sonucuna bakıcam.

Gupur Gupur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 28 / 70
  • Ticaret 30, (%100)
Saolun hocam cidden güzel mantık

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al