wmaraci reklam
lidertakipci

TBM'ler hakkında

7 Mesajlar 539 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hafselkarayel hafselkarayel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
Merhabalar..
Yeni site açmayı düşünüyorum. Ama TBM'ler düşük olacaksa hiç girmeyeyim bu işe diyorum. Gireceğim sektörün TBM oranını öğrenme şansım var mı?

Adwords kelime aracından aşağıdaki gibi istatistiklere ulaştım. Bunlar mı oluyor TBM'ler?

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Orada yazan alt limitin %50 daha az şekilde düşünün. Fakat 200tl yazsa bile yine 1 kuruş alabiliyorum. 1 kuruş yazsa bile 75 kuruş alabiliyorum.

Yani tam güvenmeyin. Çünkü sitenizi ziyaret eden kişiye çıkan reklam o kişinin çerezlerine göre çıkar. Sitenizin anahtar kelimesine göre değil :)
hafselkarayel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
ASametYildirim alt limit dediğiniz sol taraftaki değerlerin %50si mi diyorsunuz?

bagwell34 bagwell34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 22 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Orada yazan alt limitin %50 daha az şekilde düşünün. Fakat 200tl yazsa bile yine 1 kuruş alabiliyorum. 1 kuruş yazsa bile 75 kuruş alabiliyorum.

Yani tam güvenmeyin. Çünkü sitenizi ziyaret eden kişiye çıkan reklam o kişinin çerezlerine göre çıkar. Sitenizin anahtar kelimesine göre değil :)

Genelde çereze göre çıkıyor gözlemlerime göre. Ancak şunu da unutmamak gerekir. Konu neyse onla da ilgili gösterim yarı yarıya diyebilirim.

Basit bir örnek vermek gerekirse; diyelim ki ziyaretçi daha önceden hep ayakkabı aradı. Sonra kolonya lazım oldu sitenize girdi. Kolonya konunuza girince reklamların yarısı kolonya ile ilgili o yazı kolonya ile ilgili olduğu için yarısı da ayakkabı çıkıyor. Bu sadece benim gözlemimdir. Genel bir kaide değildir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

hafselkarayel adlı üyeden alıntı

ASametYildirim alt limit dediğiniz sol taraftaki değerlerin %50si mi diyorsunuz?

Evet hocam yanılmıyorsam adsense reklamın %60 na yakınını size veriyor. Fakat geçersiz tıklama veya geçersiz gösterimden kesintiler felan yapınca bu oranı %50 gibi düşünmekte fayda var.

Geçenlerde bir makale yazmıştım adwords de aylık 10-100 aranması var tbm ise 0.01 kuruş. Fakat makaleyi farklı yazarlarada eklemeler yaptırarak ilk sıraya geçtim ve sadece bu makaleyle ayda 3-5tl kazanıyorum.

Aylık aranması 10-100 ve tbm si 0.01 olmasına rağmen. Normalde her gün tıklama gelse bile ayda 30 kuruş kazanırım gibi bir istatislik çıkıyor ama dediğim gibi reklam sizin kelimenize göre değil sitenizi ziyaret eden kişinin çerezlerine göre gözüküyor.

Hocam sektörde en iyisi siz olursanız her zaman kazanırsınız burada yazanları fazla kafaya takmamanızda fayda var.
hafselkarayel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
ASametYildirim anladım. Çok teşekkür ederim hocam.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

bagwell34 adlı üyeden alıntı

Genelde çereze göre çıkıyor gözlemlerime göre. Ancak şunu da unutmamak gerekir. Konu neyse onla da ilgili gösterim yarı yarıya diyebilirim.

Basit bir örnek vermek gerekirse; diyelim ki ziyaretçi daha önceden hep ayakkabı aradı. Sonra kolonya lazım oldu sitenize girdi. Kolonya konunuza girince reklamların yarısı kolonya ile ilgili o yazı kolonya ile ilgili olduğu için yarısı da ayakkabı çıkıyor. Bu sadece benim gözlemimdir. Genel bir kaide değildir.

Haklısınız hocam ben zaten sitenin kelimesine göre reklam çıkmaz demiyorum sadece sitedeki reklamların hepsi sizin kelimenize göre çıkmaz demek istiyorum. Yani size katılıyorum.

Tabi sitenizi kolonya kelimesi üzerinden ziyaret eden kişinin daha önce de bu kelimeye bakma ihtimali yüksek olduğundan kendi kelimenize göre de reklam çıkabilir. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al