wmaraci reklam
lidertakipci

Teşekkürler Adsense (!)

25 Mesajlar 2.526 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Ve bahsettiğim bu durum rekabet ile alakalıdır. Her gün sıfırlanan bu algoritma, reklamverenlerin sahip oldukları bütçe ve reklamverenlerin tanımış oldukları maks. birim maliyet üzerinden değişir. Örneğin bir Adwords ya da Facebook reklamına günlük 15 TL toplam bütçeyle 0,50 TL TBM belirlemiş olun, başka bir reklamveren ise günlük 1500 TL toplam bütçeyle 0,60 TL TBM belirlemiş olsun. Onun 1.500 TL'si tamamen bitene VEYA ilgi görmeyi kaybedene kadar, sizin reklamlarınız hiç gösterilmeyecektir.

Türkiye'de en fazl reklam veren ve blog sitelerde en fazla gösterilen reklamların e-ticaret platformları olduğunu, ikinci sırada ise "belki iki üç müşteri gelir" umudu ile 5-10 TL bütçeyle reklam veren KOBİ'lerin olduğunu düşünürsek, reklam gelirlerinin 0,01-0,15 TL aralığında gezmesi normaldir. Ana taktik, internet sitenizde görüntülenme potansiyeli olan yüksek TBM'ye sahip sektörler/alanlar ile ilgili yayın yapmak, bu yayınlar vasıtası ile hit çekmek, çekilen hitleri de Adsense'ye yönlendirebilmektedir. Bunun bir türlü başarılamaması olması, X şirketini Google'dan büyük bir şirket yapmaz. :)

wmaraci
reklam

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Tekel olan bir firmanın yalan söylemeye ihtiyacının olmadığı mantıklı bir çıkarım:)
Rakipleri 0.01 veriyor, böyle düşünün..

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

"Kendi reklam harcamalarımız yılda yüzlerce lirayı geçerken" :)

"Merhaba, ben son birkaç yıldır web yazılımı ile uğraşmaktadırım.
HTML CSS ve PHP konularında tam anlamıyla olmasa bilgi sahibiyim.
Çeşitli sektörlerde birçok internet sitesi açmakta sosyal medya hesapları ile bu siteleri desteklemektedirim.
İnternet üzerinde birçok hazır scriptleri kullandığımdan biraz tecrübe kazandım.
Ben yazılım yazarken genelde para veya şan şöhret için değil, yazılım sırasında insanlara yardımcı olabilmek, tecrübe kazanabilmek ve keyif almak için yazıyorum.
Bana sametyldrym2@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz." :)
AzX66 ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle burası Türkiye... O yüzden bu değerler her zaman düşük olur.

cnrsgr Adam piyasada tek el konumunda. Çıkıp istediğim kadar alırım kimse karışamaz derse itiraz etme gibi bir lüksümüz yok istedikleri gibi oynarlar yani güçlü bir rakibi yok sonuçta :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Nasıl hesaplanıyorsa bizim tbmler yerlerde oluyor. gakgos

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
"X şirketini Google'dan büyük bir şirket yapmaz." Hocam (!) var orada farketmediniz sanırım. cnrsgr

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
SerdarCR dedim ya adamlar tek el konumunda ;) İstediği gibi hesaplama yapar benim bir tanığımda adwords işi yapıyor, adamın dediği 1 tıka 2 tl veriyor sadece 15 kuruşu yayıncıya gidiyor 1.85 tl google alıyor. Adam işinde uzman olmasına rağmen halen neye göre, hangi sisteme göre bu hesaplamalar yapılıyor belli değil. O kadar destek mail falan atmış ancak doğru dürüst cevap yok.

Bu ne zaman son bulur adsenseye güçlü bir rakip çıkana kadar bu iş böyle gider :)

• Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Aynen öyle ama olan gerçekten emek veren oluyor. Ben çok şahit oldum adsenseden para kazanırım deyip adsense aldıktan birkaç ay sonra pes edip siteyi kapatanı hocam. gakgos

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
SerdarCR google tek el olduğu şu zamanda sağlam bir projen ve bütçen yok ise pek umutlu olmamak gerek. Her zaman söylüyorum hak ettiğiniz parayı alacağınız zaman adsenseye güçlü rakiplerin çıkacağı zamandır :)

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Tekel olmaları hiçbir şey değiştirmez. Tüm ülkelerde, tüm birliklerde ve tüm kıtalarda birçok rekabet kurumu tarafından denetlemeden geçmeden yayın yapamazlar.

Google'ın tek el olması, elde ettiği başarıyı, elde ettiği başarı, yürüttüğü disiplinli politikalarını gösterir. Politikaları anlamak ve inanmak ise, bu politikalar doğrultusunda kazanç sağlamak için önemlidir. Yanlış anlamayın ama; hem politikalar inanmayıp, hem de Google'ı sahtekârlık ile suçlarken pek kazanç sağlamanız mümkün olmayacaktır. "Ben ne insanlar gördüm" "Ben ne TBM'ler gördüm" demek yerine, "Ben birşeyi yanlış biliyor olabilir miyim?" demek gerekir diye düşünüyorum.

Takdir, uygulama; herkesin bireysel dürtüsüdür.

Ayrıca SerdarCR konu başlangıcında kinayede bulunduğunuz için, ben de "X şirket" diyerek size eşlik ettim, ters yazılmış herhangi birşey yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al