Türkiye bazlı, Adsense’den gerçekten iyi para kazanabilen var mı?

44 Mesajlar 8.147 Okunma
lostyazilim
smmexpress

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)

mrtrclb adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katiliyorum hocam..Bazen 3bintl lik emek harciyoruz 300tl kazaniyoruz diye dusunuyorum. Youtube icin de aynini soyluyolar su aralar..

Yabanci dilimiz yok ki bi yabanci blog kasalim :)

sonucta 3000 tlyi 300 tl olarak alıyorsun onada şükür
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
reklam

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Şu ana kadar
Toplam görüntüleme 111.666
Toplam tıklama 909
Kazanç : 147,02 TL

Resmen boşuna uğraş veriliyor.
akmova aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
1000 görüntülemeye %1 tıklama oranı ve 1 TL kazanıyorsanız umut var demektir bence. O kadar enseyi karartmayın.

cnrsgr ve BakalimBilelim 'in yazılarını çok beğendim. Ve altlarına imzamı atarım.

Bu oranları yakalayamıyorsanız reklam yerleşimlerini gözden geçirin. Adsense reklam veren kategorilerini inceleyin ve kesinlikle size çok görüntülemeye çok az gelir veren kategorileri devre dışı bırakın (Bunu yüzlerce, hatta binlerce site yaparsa o reklam verenler fiyatları yükseltmek zorunda kalır).

Tıklama oranlarını artırmak için hileye başvurmadan yöntemler bulmamız lazım. Alternatif kanallara yönelmemiz gerekiyor.

Caner'in yazısına ek olarak şu benzetmeyi yapmak istiyorum: Evet dükkanı kiraladık, elektriğini açtık, rafları taktık ve dizdik. Dükkanı şehir merkezine de taşıdık ancak hala bir eksiğimiz var. Dükkanın tanıtımını iyi yapmamız, imaj oluşturmamız gerekiyor.

Bakalım Bilelim'in dediği sporx'i ben de benzeri bir durumda gördüm. Yanılmıyorsam siyaset haberi yazmıştı. Bu durum benim de dikkatimi çekti ve tahmin ediyorum diğer webmaster ve kullanıcıların da dikkatini çekmiştir. Bu imaj sporx için kötü bir imaj oldu. Artık spor haberi aradığımda dahil girmiyorum oraya.

O zaman ne yapmamız lazım: Tık tuzağından uzak durup, sitemizin adını bir imaj olarak yerleştirmeye, niş konulara yöneldiysek onun dışına çıkmamaya, her yere değil, gerçekten kaliteli yerlere backlink vermeye (google da en iyisinin doğal yoldan olduğunu söyler) özen göstermeli ve sitenin adına halel getirecek hilelerden kaçınmalıyız. Her yeri reklam doldurup kullanıcıları adblock kullanmaya teşvik etmemeliyiz ayrıca.

Kurumsal kimliğe bürünebilen siteler hiçbir zaman boynunuzu bükmez.

Ek not (Soruya cevap): Daha önce (veya halen) iyi paralar kazanan arkadaşlar var mı? sorusuna verecek bir cevabım var. Sitenin ismini vermiyorum. 8 yıldır elimizde olan bir haber sitesi domaini vardı. 3 arkadaş bu domaini canlandırdık. 1 ayda google news'e girdik sürekli haber yazdık ve günde en az 5 haber hedefi koyarak bu hedefi hiç bozmadık. 6 ay sonunda sitenin aylık 3 milyon gösterimi olmuştu. 9 taksit yapıp DHA'dan 9000 TL'ye yıllık abonelik aldık ve 3 taksitte ödedik. Bunun dışında cebimize de hatırı sayılır miktarlarda para kaldı. Editör aldık.

Sonra, aldığımız bu editörün girdiği haberleri kontrol etmediğimiz için hüsrana uğradık. Biz de haber yazıyorduk, daha fazla kazanalım istedik ancak site kopya içerikten newsten çıkarıldı. Tekrar newse sokmaya çalıştık ancak başaramadık. Dışarıdan destek almaya karar verdik. Newse sokma garantili biriyle anlaştık. O arkadaş evet tekrar siteyi newse sokmayı başardı ancak bütün yazıları silmişti. Yaklaşık 1000 tane organik backlink gitmiş oldu. Newse girdik ama site bir türlü kendini toparlayamadı. Sonra çok daha düşüşe geçmeden domaini sattık.

Bu süreç içerisinde (yükselme aşaması) dikkat ettiğimiz en önemli şey, yazdığımız şeylerin yalan olmamasıydı. Site adı akılda kalıcı olduğu için pr yapmayı hedeflemiştik (yaklaşık 4-5 yıl falan oldu bırakalı)

Çok güzel bir keyword buldum ancak benim niş sitemle alakası yok. Yazmayayım mı?

Bunun için de gördüğüm bir örneği biraz değiştirerek nakledeyim.

Bir keyword buldum (örneğin en iyi filmler) Bununla ilgili yazılan içeriklere baktım ve karşıma bir mimarlık sitesi çıktı. Başlığı çok iyi atmışlar: En iyi filmlerin çekildiği mekanlar (bunu da değiştirdim).

Mutlaka kendi niş sitenizle alakalı kısımlarını bulabilirsiniz. Mesela Sporx "Çocuk parası ne kadar" başlığı yerine "hangi futbolcular çocuk parası alabilir" başlığını atmış olsaydı gönlümde taht kurardı.

Çok uzun yazdığım için özür dilerim. Sizleri -kendimce önemli olan- bu bilgilerden mahrum etmek istemedim.
bagwell34 akmova ontedi

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
birhabervar

Hocam, bahse konu her alandan yazı yayınlayan haber vb. sitelere kızmamın ana nedeni esasen bu alakasız yazılar değil. Hadi yazdınız diyelim, bari doğru, hatasız ve sizi bir parça ilgilendiren(Verdiğin hangi futbolcular çocuk parası alabilir örneği gibi) şekilde yazın. Yani bir sgk yazısı yazmış, bir gram doğru bilgi yok.

Bir diğer konu da sizin haber sitesinde yaşadığınız olayla ilgili... Şimdi bu işlerde tek başına hareket etmek cidden zor. Şahsen ben dahil birçok kişi bunu ek gelir olarak yapıyor. Yani bu işler için ayırabildiğimiz süre kısıtlı. Bu nedenlerle birçoğumuz makale yazdırma, editör tutma işlerine girişiyor. Ama gel gör ki bu alanda hizmet verenlerin büyük kısmı çöp iş çıkartıyor. Hiç ordan makaleciler veya editörler atlamasın, bu kocaman bir gerçek!

Özet geçmek gerekirse zor gerçekten zorrr!
akmova birhabervar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlardan bazıları sormuş, gerçekten az para veren reklamverenin engellenmesinin avantajı var mı diye ve sen yaptın mı diye...

Arkadaşlar ben çok görülmeye az veren reklam sektörlerini komple yasakladım ve görülme başına ortalama daha yüksek para veren sektörleri açık bıraktım. Henüz çok yeni. 1 hafta olmadı. Objektif olabilmek çok zor lakin görebildiğim kadarıyla to %0,20–25 düştü. Yaklaşık %1,15–20 aralığından %0,90–%1 civarında to var. Ancak tbm oranları bayağı yükseldi. Hatta teker teker tıklamanın ne kadar getirdiğine bakıyorum. Önceden 0,01 getiren tıklamalar hiç olmadı ve en düşük 0,16 oldu. En yüksek gördüğüm rakam ise 0,80 kr.

Bence denemeye değer. Bir süre daha böyle devam edeceğim.

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Günlük 150-200 tekil ziyaretçi, 7-8 TL adsense kazancım var. Aynı site ile 5.000 tekil hitim olsa günlük kazanacağım rakamı hayal edemiyorum. Site 6 aylık ve sektör seçimini iyi yaparsanız Türkçe sitelerden kazanmak imkansız değil.

Aynı şekilde benimde o durumda aylık kazanç 13 TL :) Keşke 5000 hite ulaşabilsek hocam.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
4 adet sitem var toplam 4 haneli kazanca ulasıyorum. Günlük 1000 hitli siteden aylık 200 civarı bir gelir elde ediyorum. Bence de kategori ve makale kalitesine bakıyor her şey. Birde reklam yerleşimine. Özellikle şu 1-2 ay önce gelen yeni adsense özelliği gelirimi arttırdı. Normal yerleşime ek olarak onu head kısmına ekledim. Normal yerleşim dısında ekstra kendi reklam ekliyor. Kesinlikle öneririm.

tabilen tabilen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Bilgisayar ve Yazılım Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Yarım milyon gösterim 133 teleeee kazanç :)

zaferceyhan zaferceyhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Z** C**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 29 / 17
  • Ticaret 12, (%100)
Ayda 1.000 TL de 5.000 TL de kazanmak mümkün, sadece sabır, özveri ve ilgi gerekli. Bizler sabırsız insanlarız bi anda çok yüksek paralar kazanmak istiyoruz. Sadece 3 ay disiplinli ve düzenli çalışarak 1.000TL lik kazançlara çok rahat ulaşabilirsiniz.
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
tabilen hocam to çok çok düşük. Sayfa görüntüleme/gösterim sayısına bakınca reklam çok ama tıklama yok gibi görünüyor. Kesinlikle reklamların yerlerini değiştirmelisiniz.

Bir wp eklentisi var, kullanıcıların en çok sayfanın nerelerinde fareyi gezdiriyor, bunu gösteriyor. 1 hafta 10 gün bunu kullanıp ona göre reklam yerleşimini güncelleyebilirsiniz bence. Tbm 0,17 idare eder. Sitede umut var bence.

Eklentinin ismi aklımda değil, wpmavi'de görmüştüm araştırabilirsiniz.
tabilen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al