wmaraci reklam

Yabancı İçerik İçin Hangi Kategori Kullanılmalı?

6 Mesajlar 1.028 Okunma
wmaraci reklam

wanderlust wanderlust WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 87 / 13
  • Ticaret 26, (%96)
Merhaba arkadaşlar, herkesin dilinden düşmeyen bir konu var yabancı içerikle daha fazla kazanırsın ama emek vermen gerek gibi. Aklımdaki çoğu şeyi çözdüm ancak birkaç sorum daha var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

1) Adsense hesabı alana kadar bir sitede özgün içerikler girilse sonrasında özgünleştirilmiş yarı özgün içerikler girilse bunun bir sakıncası var mıdır?

2) Yabancı içerik sektörü için sizce hangi kategorilere yönelmeli?

3) Yabancı veya Türkçe sitelerde sizler sitenizde kaç özgün içerik varken adsense alabildiniz? Ya da sitenizin yaşı neydi?

Redea Çok Amaçlı Tema Yayında! - Skype: wanderlust1628
wmaraci
reklam

sterkamed sterkamed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek facebookworker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 176 / 176
  • Ticaret 23, (%100)
1 sakincasi yok.
2 herkes magazin diyor ama siz iyi olduğunuz alanda gidin
3.değişken bir durumdur 3 numara
wanderlust

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 87 / 13
  • Ticaret 26, (%96)
Sizin dışında kimse bilgi paylaşmamış :) Teşekkür ederim.

summer summer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 229 / 209
  • Ticaret 53, (%100)
1) Adsense hesabı alana kadar bir sitede özgün içerikler girilse sonrasında özgünleştirilmiş yarı özgün içerikler girilse bunun bir sakıncası var mıdır?

Adsense alınana kadar özgün içerik sonrasından yarı özgün içerik girilse sıkıntı olmaz.

Yabancı içerik Türkçe sektörlerden daha fazla kazandırıyor. Yabancı çok kazandıran kelimeleri arattırıp ilgi alanınızda ki bir konuda açmanız daha iyi olacaktır.

3) Yabancı veya Türkçe sitelerde sizler sitenizde kaç özgün içerik varken adsense alabildiniz? Ya da sitenizin yaşı neydi?

Yabancı sitelerde Türkçe'ye göre daha az içerikle adsense alınabiliyor. Site yaşı pek önemli değil adsense'in o anki haline bağlı 3 haftalık siteyede veriyor 1 senelik siteye de vermeyebiliyor
wanderlust

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
1- Adsenseyi aldiktan sonra isterseniz icerik girmesenizde olur ama kazanabilmeniz icin ozgun icerik girerseniz Google ziyaretcileri artar ve tiklamalarinizda artar.
2-Yabanci icerik icin en cok kazandiran sektor bence moda uzerine yapilan sitelerde genelde elbise mazalarinin reklamlari cikiyor ve tiklamalara iyi ucret oduyor. Cunku genelde yurt disinda bulunan elbise mazalari Google reklamlarini cok kullaniyorlar tabiki kazandiklari icin reklamada fazlasi ile butce ayiriyorlar.
3- Yabanci icerikli sitemde site 1 aylik olmamisti 50 tane makale ile adsense hesabi aldim. Tabiki ben yurt disinda oturdugum icin adsense almada sorun yasamiyorum. Turkiyeden adsense istekleri baya zor kabul olunuyor.
wanderlust

kişi bu mesajı beğendi.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

• Üyelik 08.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 87 / 13
  • Ticaret 26, (%96)

summer adlı üyeden alıntı

Adsense alınana kadar özgün içerik sonrasından yarı özgün içerik girilse sıkıntı olmaz.

Yabancı içerik Türkçe sektörlerden daha fazla kazandırıyor. Yabancı çok kazandıran kelimeleri arattırıp ilgi alanınızda ki bir konuda açmanız daha iyi olacaktır.

Yabancı sitelerde Türkçe'ye göre daha az içerikle adsense alınabiliyor. Site yaşı pek önemli değil adsense'in o anki haline bağlı 3 haftalık siteyede veriyor 1 senelik siteye de vermeyebiliyor

flatcast adlı üyeden alıntı

1- Adsenseyi aldiktan sonra isterseniz icerik girmesenizde olur ama kazanabilmeniz icin ozgun icerik girerseniz Google ziyaretcileri artar ve tiklamalarinizda artar.
2-Yabanci icerik icin en cok kazandiran sektor bence moda uzerine yapilan sitelerde genelde elbise mazalarinin reklamlari cikiyor ve tiklamalara iyi ucret oduyor. Cunku genelde yurt disinda bulunan elbise mazalari Google reklamlarini cok kullaniyorlar tabiki kazandiklari icin reklamada fazlasi ile butce ayiriyorlar.
3- Yabanci icerikli sitemde site 1 aylik olmamisti 50 tane makale ile adsense hesabi aldim. Tabiki ben yurt disinda oturdugum icin adsense almada sorun yasamiyorum. Turkiyeden adsense istekleri baya zor kabul olunuyor.

Vakit ayırıp cevap yazıp benim gibi düşünen insanları bildirdiğiniz için teşekkür ederim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al