wmaraci reklam
lidertakipci

Youtube hesabımı Amerika yapıp sitemde onaylı Adseneye bağlasam ?

11 Mesajlar 4.232 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ExelDragon ExelDragon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Youtube hesabımda ülkemi Amerika seçsem ve sitem için açtığım onaylı olan Adsense ile ilişkilendirsem bir sorun olur mu ?

Youtube ve Adsense banlar mı neler olur ?

wmaraci
reklam

mklgirisim mklgirisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 16, (%100)
Her zaman ikisini bir birinden ayrı tut nedeni biri banlanırsa diğeri banlanmasın ama ikisini bir birine baglarsan biri banlandığı an ikisi banlanmış olacak ve elde var sıfır Gerek yok böyle durumlara

• Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

mklgirisim adlı üyeden alıntı

Her zaman ikisini bir birinden ayrı tut nedeni biri banlanırsa diğeri banlanmasın ama ikisini bir birine baglarsan biri banlandığı an ikisi banlanmış olacak ve elde var sıfır Gerek yok böyle durumlara

Ayrı oluyorsa öyle yapayım :)

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 16, (%100)
Ayrı olur İkisi için Ayrı Mail adresi kullan ve mail leri aldığın Telefon Numaraları Farklı olsun Aynı telefon olursa Anlaşılır, Ödeme Almak İçin Kullandığım isim Biri senin Biri arkadaşının veya babanın üzerine olsun Ha dersen ki BABAMA bile güvenmem :) O zaman yapman gereken İki farklı bankada hesap açmak senin isminde Bir sürü insan vardır Türkiye de Telefon Numaran da farklı olsun ve Ödeme alacağın Hesap numarası da farklı olursa ki Ödeme Yapan Şirketler genel de Hesap numarasının Son 4 hanesini karşılaştırır sen de İki farklı bankadan hesap numarası al ve birini birinde diğerini de adsense de kullan
Kolay gelsin

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Ayrı olur İkisi için Ayrı Mail adresi kullan ve mail leri aldığın Telefon Numaraları Farklı olsun Aynı telefon olursa Anlaşılır, Ödeme Almak İçin Kullandığım isim Biri senin Biri arkadaşının veya babanın üzerine olsun Ha dersen ki BABAMA bile güvenmem :) O zaman yapman gereken İki farklı bankada hesap açmak senin isminde Bir sürü insan vardır Türkiye de Telefon Numaran da farklı olsun ve Ödeme alacağın Hesap numarası da farklı olursa ki Ödeme Yapan Şirketler genel de Hesap numarasının Son 4 hanesini karşılaştırır sen de İki farklı bankadan hesap numarası al ve birini birinde diğerini de adsense de kullan
Kolay gelsin

Adreslerde ne oluyor hocam aynı adresi versem olur değil mi ?

• Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 14
  • Ticaret 16, (%100)

ExelDragon adlı üyeden alıntı

Adreslerde ne oluyor hocam aynı adresi versem olur değil mi ?

Adresi verirken Mahalle ismini yazdıkdan Sonra bir hesabında cadde yazdıysan diğerinde cad. yaz kısalt birinde mahallesi yaz diğerinde mah. yaz birinde apartman 6 kat no 12 yazdıysan diğerinde sadece ev no 12 yaz zaten Postacı Çok Dağıttığından Adresleri sorun yapmadan sana ulaştırır.
ExelDragon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Adresi verirken Mahalle ismini yazdıkdan Sonra bir hesabında cadde yazdıysan diğerinde cad. yaz kısalt birinde mahallesi yaz diğerinde mah. yaz birinde apartman 6 kat no 12 yazdıysan diğerinde sadece ev no 12 yaz zaten Postacı Çok Dağıttığından Adresleri sorun yapmadan sana ulaştırır.

Tamam hocam teşekkürler.
İyi geceler.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Her ikisini aynı isim ve aynı adsense hesabına bağlayabilirsiniz arkadaşlar. Herhangi biri banlandığında diğeri de banlanmaz. Çünkü banlanma dediğimiz olay site üzerinden olur, siteler yada kanallar banlanır, adsense hesabınız banlanmaz.
Bu söylediklerimi kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Şöyle ki; ben ilk adsense başvurusunu site üzerinden yapmıştım. İlk onayı aldım ama siteyle bir türlü ilgilenemediğim için ikinci onayı alamadım. Ama bu arada youtube hesabımı ABD adresli yapıp youtube üzerinden adsense hesabım onaylandı ve yayın yapmaya başladım. Youtube dan yaklaşık 1000 tl civarı para kazandım. Aynı hesaba bağlı 3 youtube kanalımdan biri banlandı telif hakkı nedeniyle, diğerlerinden kazanmaya devam ettim. Sonra ikincisi de telif hakkı nedeniyle para kazanma özelliği 1 yıllığına devre dışı kaldı. Üçüncü hesabı da diğerleriyle bağlantılı olarak para kazanma özelliğini kapattılar. Adsense hesabım hala açıktı, ama youtube hesaplarımın para kazanma özelliği kapalı. Sonra siteyi yeniden kurdum, adsense 2. onay için başvurdum, kabul edildi ve 4 aydır sitede adsense reklamları yayınlıyorum. Hatta adsense premium yayıncı oldum. Ama youtube hesaplarımın para kazanma özelliği hala devre dışı. Kısmet olursa eğer 26 ocakta bir yıllık yasak bitiyor, ve şuan 2 ayrı youtube kanalımda olan yaklaşık 300 videodan da para kazanmaya başlıyorum.
Ama yine de riske girmek istemiyorsanız 2 ayrı adsense hesabı açabilirsiniz. Orada dikkat etmeniz gereken şey şu; her hesap farklı bir kişi adına açılacak. Çünkü adsense aynı kişinin 2 farklı hesap açmasını banlanma nedeni sayıyor ve yakalarsa banlıyor. Bir daha da adsense hesabı vermiyor ilgili kişiye. Site yada youtube hesabının banlanması ile adsense hesabının banlanmasını birbirine karıştırmayın, 5 farklı sitesi olan birinin bir sitesi ban yerse diğer siteleri reklam yayınına devam eder, youtube için de geçerli bu. Ancak adsense hesabınız banlanırsa açtırmak çok daha zor.
Herkes annesinin babasının kardeşinin üzerine açıyor ikinci hesapları, bu yöntem uygulanabilir.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

• Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Her ikisini aynı isim ve aynı adsense hesabına bağlayabilirsiniz arkadaşlar. Herhangi biri banlandığında diğeri de banlanmaz. Çünkü banlanma dediğimiz olay site üzerinden olur, siteler yada kanallar banlanır, adsense hesabınız banlanmaz.
Bu söylediklerimi kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Şöyle ki; ben ilk adsense başvurusunu site üzerinden yapmıştım. İlk onayı aldım ama siteyle bir türlü ilgilenemediğim için ikinci onayı alamadım. Ama bu arada youtube hesabımı ABD adresli yapıp youtube üzerinden adsense hesabım onaylandı ve yayın yapmaya başladım. Youtube dan yaklaşık 1000 tl civarı para kazandım. Aynı hesaba bağlı 3 youtube kanalımdan biri banlandı telif hakkı nedeniyle, diğerlerinden kazanmaya devam ettim. Sonra ikincisi de telif hakkı nedeniyle para kazanma özelliği 1 yıllığına devre dışı kaldı. Üçüncü hesabı da diğerleriyle bağlantılı olarak para kazanma özelliğini kapattılar. Adsense hesabım hala açıktı, ama youtube hesaplarımın para kazanma özelliği kapalı. Sonra siteyi yeniden kurdum, adsense 2. onay için başvurdum, kabul edildi ve 4 aydır sitede adsense reklamları yayınlıyorum. Hatta adsense premium yayıncı oldum. Ama youtube hesaplarımın para kazanma özelliği hala devre dışı. Kısmet olursa eğer 26 ocakta bir yıllık yasak bitiyor, ve şuan 2 ayrı youtube kanalımda olan yaklaşık 300 videodan da para kazanmaya başlıyorum.
Ama yine de riske girmek istemiyorsanız 2 ayrı adsense hesabı açabilirsiniz. Orada dikkat etmeniz gereken şey şu; her hesap farklı bir kişi adına açılacak. Çünkü adsense aynı kişinin 2 farklı hesap açmasını banlanma nedeni sayıyor ve yakalarsa banlıyor. Bir daha da adsense hesabı vermiyor ilgili kişiye. Site yada youtube hesabının banlanması ile adsense hesabının banlanmasını birbirine karıştırmayın, 5 farklı sitesi olan birinin bir sitesi ban yerse diğer siteleri reklam yayınına devam eder, youtube için de geçerli bu. Ancak adsense hesabınız banlanırsa açtırmak çok daha zor.
Herkes annesinin babasının kardeşinin üzerine açıyor ikinci hesapları, bu yöntem uygulanabilir.

Dün gece açtım 2 tane fakat zaten var diye yemedi :) Şimdi 3 tane kanalı ve 1 sitemi aynı adsenseye bağlasam biri banlanınca diğerlerine bir şey olmuyor değil mi ?

Birde kanallarda para kazanmayı açsak fakat adsenseye bağlamasak kazandığımız birikir mi hesapta ne olur hocam ?

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Birde kanallarda para kazanmayı açsak fakat adsenseye bağlamasak kazandığımız birikir mi hesapta ne olur hocam ?[/QUOTE]

Para kazanmaya bağlamazsan kazanmazsın. Youtube da sadece bilgi amaçlı gösterir, adsense hesabından görünmeyen para kazanç sayılmaz hocam, adsense bağlamazsan boşa kürek çekmiş olursun.

Youtube hesaplarından biri banlanınca diğerleri kimi durumlarda banlanıyor, kimi durumlarda banlanmıyor. Benim 3-4 kanalım kapandı, onlar kapanınca diğerlerinden kazanmaya devam ediyordum. Ama sonuncu defa telif hakkı nedeniyle para kazanma devre dışı kalınca bir tanesinde, diğerlerinin de para kazanma özelliğini devre dışı bıraktılar. Adsense açık, web sitesinden kazanmaya devam ediyorum ama youtube hesabı kazanmıyor şuan, 26 ocakta kazanabileceğim youtube dan.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al