wmaraci reklam

Youtube Kanalına Adsense Eklemek

9 Mesajlar 1.010 Okunma
wmaraci reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

İnternet sitemdeki adsense hesabımı youtube kanalım ile ilişkilendirmek istiyorum. Bunun için 'para kazanma' yı aktifleştirmek gerekiyormuş. Ben 2 ay önce para kazanmanın yanına bulunan 'Youtube İş Ortaklığına Başvur' seçeneği ile bir form doldurmuştum. Reddedildi. Sebep ise görüntüleme sayısı imiş. Neyse.

Şu an para kazanma sekmesinde tekrar başvuru yapmaya kalkınca şu uyarıyı veriyor.

Bu özellik şu an ülkenizde kullanılamıyor.

İnternette araştırma yaptığımda ise adsense türkiye yi desteklemiyormuş zaten ve Youtube/İçerik Oluşturucusu Stüdyosu/Kanal/Gelişmiş yönergelerinden ülkeyi değiştirmek gerekiyormuş. Bu doğru mudur ?

Ülkeyi değiştirince de hakkaten Para Kazanma seçeneğinin yanında 'etkinleştir' diye bir seçenek çıktı. Fakat bu yaptığım şey doğru mu emin olamadım. Kanala ya da adsense hesabıma kalıcı bir zarar vermek istemiyorum.

Bu ülke seçeneğini değiştirmek neyi değiştiriyor ? Sadece bir formalite midir acaba ? TL olarak mı para kazanacağım örneğin ? Kafamda deli sorular. Bu konuda beni bilgilendirebilecek bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Bir ekleme daha yapayım. Youtube da bir telif sorunu oldu diyelim ve youtube kanalımız kapandı. Site üzerinde etkinleştirdiğimiz ve youtube ile senkronize ettiğimiz adsense hesabımız da kapanır mı bu durumda ? Yoksa zaten site aracılığıyla almıştık adsense i ve siteye kullanmaya devam mı ederiz ?

Teşekkürler.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Hocam yasa dışı bir iş yapmadınız normal bir şekilde kazanacaksınız. Öylesine yaptığınız bir şey şuan da Türkiye de kazanan firmaların da yabancı ülkedir. Ben de o şekilde kazanıyorum her şey Türkçe, Türk lirası ülke farklı sorun yapmayın.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Muhammed Öksüz adlı üyeden alıntı

Hocam yasa dışı bir iş yapmadınız normal bir şekilde kazanacaksınız. Öylesine yaptığınız bir şey şuan da Türkiye de kazanan firmaların da yabancı ülkedir. Ben de o şekilde kazanıyorum her şey Türkçe, Türk lirası ülke farklı sorun yapmayın.

3. kez soruyorum bu soruyu, çok sevindim birinin cevap vermesine, teşekkürler dostum :)

Benim youtube daki mailim gmail değil, sitemin uzantılı olduğun bir mail adres. Adsense i ise sitem için almıştım, o gmail. Eğer youtube da ihlal vs. gibi bir sıkıntı olursa sadece kanalda adsense kullanamaz hale mi gelirim yoksa adsense toptan gider mi ? Yani sitede de mi artık kullanamaz hale gelirim ? Bu konuda bir bilgin var mı acaba ?

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

3. kez soruyorum bu soruyu, çok sevindim birinin cevap vermesine, teşekkürler dostum :)

Benim youtube daki mailim gmail değil, sitemin uzantılı olduğun bir mail adres. Adsense i ise sitem için almıştım, o gmail. Eğer youtube da ihlal vs. gibi bir sıkıntı olursa sadece kanalda adsense kullanamaz hale mi gelirim yoksa adsense toptan gider mi ? Yani sitede de mi artık kullanamaz hale gelirim ? Bu konuda bir bilgin var mı acaba ?

Youtube hesabın kapanır, adsense hesabı kalır diye biliyorum.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Youtube hesabın kapanır, adsense hesabı kalır diye biliyorum.

Peki kaç ihlalde oluyor bu ? Mesela benim 90 videom var kanalımda. 5 tane çat diye ihlal geldi ve ben hepsini kaldırdım diyelim. Bir sorun oluyor mu ? Kusura bakma, bu youtube adsense konusunda araştırma da yaptım fakat çok muğlak bilgiler var, kafam çok karışık.

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Peki kaç ihlalde oluyor bu ? Mesela benim 90 videom var kanalımda. 5 tane çat diye ihlal geldi ve ben hepsini kaldırdım diyelim. Bir sorun oluyor mu ? Kusura bakma, bu youtube adsense konusunda araştırma da yaptım fakat çok muğlak bilgiler var, kafam çok karışık.

Hocam ihlalin ne olduğuna bağlı bir müzik mi kullandın adult paylaşım mı yaptın yoksa bir kuruluşa karşı paylaşım mı yaptın ? Mesela bunlarda müzik olursa istediğin kadar yapar silersin ama böyle hakaret tarzın da örnek olarak Acunnla çok yaşadım "survivor hatalar/failler" diye videoya ihlal gönderdiler. Bir kere oldu iki kere daha olursa 3 kere olursa kanalın kapanır diyordu. Adult hakkında bilgi sahibi değilim.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam ihlalin ne olduğuna bağlı bir müzik mi kullandın adult paylaşım mı yaptın yoksa bir kuruluşa karşı paylaşım mı yaptın ? Mesela bunlarda müzik olursa istediğin kadar yapar silersin ama böyle hakaret tarzın da örnek olarak Acunnla çok yaşadım "survivor hatalar/failler" diye videoya ihlal gönderdiler. Bir kere oldu iki kere daha olursa 3 kere olursa kanalın kapanır diyordu. Adult hakkında bilgi sahibi değilim.

Yok yahu öyle şeyler yok, konu anlatıyorum çocuklara, öğretmenim ben :) Sadece acemiyken ve bu tarz şeyleri bilmiyorken MEB in herkese ücretsiz olarak verdiği resmi ders kitabından sayfa babında alıntılar yapmıştım. Telif ile ilgili bir sıkıntı olursa hepsini siler tekrar video da çekerim sorun değil de, bu yüzden merak etmiştim. Dilersen pm olarak kanalı atabilirim de.
Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Yok yahu öyle şeyler yok, konu anlatıyorum çocuklara, öğretmenim ben :) Sadece acemiyken ve bu tarz şeyleri bilmiyorken MEB in herkese ücretsiz olarak verdiği resmi ders kitabından sayfa babında alıntılar yapmıştım. Telif ile ilgili bir sıkıntı olursa hepsini siler tekrar video da çekerim sorun değil de, bu yüzden merak etmiştim. Dilersen pm olarak kanalı atabilirim de.

Merak ettim hocam pm olarak atabilirmisiniz. :)

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Merak ettim hocam pm olarak atabilirmisiniz. :)

pm attım dostum.

Ayrıca bu konuda bilgili diğer arkadaşların da bilgi ve fikirlerini merakla bekliyorum. Yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al