wmaraci reklam

Yurt Dışı AdSense Hesabı Prosedürleri Nelerdir?

12 Mesajlar 4.476 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Son zamanlarda çıkan vergi haberleri ve kur nedeniyle Yurt Dışı AdSense hesabı açmayı düşünüyorum. Doğrulama ve ödeme alma konusunda nasıl prosedürler işliyor? Doğrulama için posta kutusu kiralamak yeterli olur mu veya başka bir yol var mı? Ödeme konusunda ise ödemeyi nasıl alabiliriz yerel banka şartı var mı?

wmaraci
reklam

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Aslında çok bir farkı yok benzerler.Ödeme hususu konusunun pek bilemiyorum o ülkeden ülkeye değişebilir.Lakin elbette vardır bir çözümü. Bu blogta https://allbloggingtips.com/applying-for-google-adsense-program/ prosüdürler anlatılmış hocam gördüğüm kadarıyla Türkiye ile Aynı lakin ödeme hususunu bilemedim.

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
forumdan bir tane onaylanmış almanya adsense hesabı alıyorsun, bir tane de sanal almanya banka hesabı açıyorsun, güle güle kullan :)

sanal banka hesabı için: https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/sanal-yabanci-banka-hesabi-acmak-ucretsiz-534210.html

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında böyle bir şey yapılabilir ama o parayı Türkiyeye soktuğun zaman belli bir süre sonra tespit edilir. Yani para her zaman yurt dışı hesabında mı kalacak? Nakit olarak almayacak mısın? Tabi paranın miktarı da önemli. Normal şartlarda 300-500e burada da bir şey demiyorlar.
mexnet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Gelir vergisi kanunu madde 3 ve 1. kısmını inceleyiniz.

Avkarogullari Avkarogullari Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 69 / 63
  • Ticaret 10, (%90)
aklınızda yurtdışı adsense ile ilgili ne soru varsa özelden selam çakın , sıfır vergi ile size yolu anlatırım , sadece almanya ve ingiltere için geçerli başta yazayım
brbtt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
fbyazilim , nigne2011 , MasterKazanç , vergici , Avkarogullari yanıtlarınız için teşekkürler. Şu an için Euro, Dolar veya Sterlin kullanan herhangi bir ülke olabilir. İlerde parayı alırken sıkıntı yaşatmasın yeter. Sadece Ağustos ayında ABD’ye gitme ihtimalimden dolayı ABD hesabı açabilirsem daha iyi olur düşüncesindeyim.

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Şu an için Euro, Dolar veya Sterlin kullanan herhangi bir ülke olabilir. İlerde parayı alırken sıkıntı yaşatmasın yeter. Sadece Ağustos ayında ABD’ye gitme ihtimalimden dolayı ABD hesabı açabilirsem daha iyi olur düşüncesindeyim.

payoneer kullanabilirsin. adına sanal hesaplar açıyorlar. her üç para birimi hatta daha fazlası üzerinden transferler yapabilirsin. Ama dediğim gibi vergi için çözüm olmaz. Türkiyeye para transferinde veya çekiminde yine de takibe alınabilirsiniz.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
MasterKazanç Parayı sadece online işlemlerde kullanmayı düşünüyorum sanırım bu durumda bir sorunla karşılaşmam. TR hesaplarıma giriş olmayacak yani. Anladığım kadarıyla banka hesapları gibi Payooner hesabımı da Google'a ekleyerek ödeme alabiliyorum doğru mu?

• Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Parayı sadece online işlemlerde kullanmayı düşünüyorum sanırım bu durumda bir sorunla karşılaşmam. TR hesaplarıma giriş olmayacak yani. Anladığım kadarıyla banka hesapları gibi Payooner hesabımı da Google'a ekleyerek ödeme alabiliyorum doğru mu?

Evet yurt dışı bir adsense hesabı açtığınızda (ABD, Almanya veya İngiltere olabilir) payoneerin verdiği banka bilgileri ile ödeme alabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al