wmaraci reklam

Adwords İnce İpuçları (Çok Önemli)

13 Mesajlar 2.949 Okunma
wmaraci reklam

PhpCode PhpCode Aslı ile Mecnun Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar çok önemli bir konudur....
Geçenlerde sitemin analizlerine baktım. Hemen çıkma oranım %73 inanamadım. ziyaretçiler ortalama 20sn geçiriyordu sitemde çıldırmamak elde değildi. Neden böyle oldu sorusuna adwordste bir durumu farkedince anladım. anahtar kelimem promosyon adwordste. adam vatan computer promosyon kodu yazıyor google'a ve benim reklamım çıkıyor adam tıklıyor bakıyor ki yanlış sitede ve doğal olarak hemen çıkıyor. buda benim hemen çıkma oranımı düşürüyor. ve doğal olarak google gözünden de düşürüyor. Onun yanında bu alakasız kelimeler benim paramı da yemiş oluyor. adwordste hangi anahtar kelimelerle tıklanıyor sizlere önce bakın alakasız kelimelerle sitenize girildiyse tehlike var demektir. adwords'e anahtar kelime girerken bunları çift tırnak içinde yazın. örneğin "promosyon". Çünkü böyle yazarsanız bir tek promosyon yazarlarsa reklamınız çıkar ve ne paranız boş yere gider ne de işinizle alakalı olmayan insanlar sitenize boş yere girer. sitenize tıklanan o alakasız kelimeleri engelleyin.Çünkü eğer kaşık satıyorsanız kaşık yazdıklarında çıkmak istersiniz. Ziyaretçiler kaşıkçı elması yazıyor ve siteniz yine çıkıyor reklamlarda. aradığı gerçekten kaşık değil ama sitenize tıklayıp boşuna paranızı tüketip bir de hemen çıkma oranınızı yükseltip google gözünde bilinçsizce de olsa düşmenizi sağlıyorlar . Ben yapamam diyen arkadaş varsa lütfen google adwords ücretsiz destek hattını arasın yardımcı oluyorlar.
onay34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Kimse cevap yazmamış ancak minik bir " " işaretinin manası cebinizdeki paranın tamamına denk geldiğinde bu yazıyı okuyan her arkadaş teşekkür edecektir. Dostum eyvallah, ne olur ne olmaz kulağıma küpe olsun.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Kimse cevap yazmamış ancak minik bir " " işaretinin manası cebinizdeki paranın tamamına denk geldiğinde bu yazıyı okuyan her arkadaş teşekkür edecektir. Dostum eyvallah, ne olur ne olmaz kulağıma küpe olsun.

Bu durumu farkettiğimde şok oldum. Parayı da bir kenara bırakın. Hemen çıkma oranı dediğimiz olay velinimetimiz kullanıcılar sitede az vakit geçiriyor. yanlış bir siteye girerseniz hemen çıkarsınız bu çok normaldir. google der ki kullanıcılar sitede ortalama 1dk vakit geçiriyorsa iyi bir sitedir. eğer 1dk altındaysa girenler siteyi beğenmiyor demektir. hemen aşağılara çeker siteyi. Bu olay bir tek parayı değil sıralamayı dahi etkiliyor çok ince bir detay ancak çok büyük bir konu

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Anahtar kelimeni sadece tırnak içerisinde yazarsan "promosyon" içinde promosyon geçen tüm arama sorgularında çıkabilir reklamın "ayakkabı promosyon" "promosyon ürünleri" vs.

En doğrusu doğrudan çıkmak istediğin anahtar kelimeyi köşeli parantezle [promosyon sitesi] tam eşleme olarak kullanabilirsin, böylece bu kelime haricindeki hiç bir sorguda reklamların gözükmez gereksiz tıklama almazsın
DisOrientedb

kişi bu mesajı beğendi.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

Anahtar kelimeni sadece tırnak içerisinde yazarsan "promosyon" içinde promosyon geçen tüm arama sorgularında çıkabilir reklamın "ayakkabı promosyon" "promosyon ürünleri" vs.

En doğrusu doğrudan çıkmak istediğin anahtar kelimeyi köşeli parantezle [promosyon sitesi] tam eşleme olarak kullanabilirsin, böylece bu kelime haricindeki hiç bir sorguda reklamların gözükmez gereksiz tıklama almazsın

Bunu bana, aradığım Google Adwords uzmanı söyledi. Eğer doğrusu köşeli parantez şeklinde olsaydı o şekilde yapmaz mıydı sizce?

DisOrientedb DisOrientedb YouGiveUp? Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 115 / 67
  • Ticaret 14, (%100)
promosyon inanılmaz geniş bir kelime. Sürekli olarak takip edilip negatiflerini eklemeyi gerektirir. Anahtar kelimeler mutlaka spesifik olmalı. %100 "X marka sitesinin promosyunu" değil de, Web Site Promosyonu bile olur örneğin. Promosyon aşırı genel.

Bu arada teymir adlı arkadaşın söylediği de doğru. Eğer nokta atışı yapabileceğin bir anahtar kelimen varsa tam eşleşme kullanabilirsin. İster köşeli yap istersen seçeneklerden "Tam eşleşme" yi seçebilirsin.

• Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)

DisOrientedb adlı üyeden alıntı

promosyon inanılmaz geniş bir kelime. Sürekli olarak takip edilip negatiflerini eklemeyi gerektirir. Anahtar kelimeler mutlaka spesifik olmalı. %100 "X marka sitesinin promosyunu" değil de, Web Site Promosyonu bile olur örneğin. Promosyon aşırı genel.

Bu arada teymir adlı arkadaşın söylediği de doğru. Eğer nokta atışı yapabileceğin bir anahtar kelimen varsa tam eşleşme kullanabilirsin. İster köşeli yap istersen seçeneklerden "Tam eşleşme" yi seçebilirsin.

bana adwords uzmanı sıralı eşleme yapmamı söyledi peki o ne işe yarıyoar

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)
Ayrıca, 2-3 güne bir Adwords üzerinden reklamlarınıza hangi kelimeler ile gelindiğini kontrol edin. Yukarıda bahsettiğiniz kelimelerle(istemediğiniz kelimeler) sitenize geliyorlarsa o kelimeleri mutlaka negatif kelimelere ekleyin. Çok faydasını göreceksiniz.
PhpCode

kişi bu mesajı beğendi.

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Hemen çıkma Oranı, ziyaretçilerinizin sitenizde gezdiği Link yani sayfa sayısı ile alakalıdır.
Mesela diyelim siz siteye 1 satlik bir video yüklediniz. Ziyaretçi geldi 1 saat boyunca videoyu izledi sonra başka sayfaya geçmeden çıktı siteden. Bu hemen çıkmış demektir. Ama bir ziyaretçi gelsin 5 dk da 10 tane sayfanızı gezsin bu Hemen çıkmadı demektir.
Düşürmek istiyorsanız, Yazılarınızın içine başka sayfalarınıza link verin, benzer yazılar ekleyin yani site içi seo yapın diye tavsiye verebilirim.

Elimden Geliyor

• Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)

Macolm X adlı üyeden alıntı

Hemen çıkma Oranı, ziyaretçilerinizin sitenizde gezdiği Link yani sayfa sayısı ile alakalıdır.
Mesela diyelim siz siteye 1 satlik bir video yüklediniz. Ziyaretçi geldi 1 saat boyunca videoyu izledi sonra başka sayfaya geçmeden çıktı siteden. Bu hemen çıkmış demektir. Ama bir ziyaretçi gelsin 5 dk da 10 tane sayfanızı gezsin bu Hemen çıkmadı demektir.
Düşürmek istiyorsanız, Yazılarınızın içine başka sayfalarınıza link verin, benzer yazılar ekleyin yani site içi seo yapın diye tavsiye verebilirim.

Ziyaret süreleri de önemlidir. yani ortalama ziyaret süresi 30sn olanla 3dk olan bir sitenin google gözünde aynı olacağını düşünmüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al