wmaraci reklam

adwords sertifikası hakkında

6 Mesajlar 2.152 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

idea idea WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 165 / 44
  • Ticaret 4, (%75)
merhaba arkadaşlar,

adwords sertifikası için çalışmalara başladım. 2-3 yıl önce adwordsü birkaç kez kullanmıştım. şimdi de sertifika alıp bir ajans yada bir e-ticaret sitesi gibi yerlerde çalışmak istiyorum.

bu işin içinde olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

- bu sertifikayla iş bulma olasılığı nedir?
- adwords sertifikalı bir kişi en düşük-yüksek maaşı ne kadar?

teşekkürler

Yıllar sonra gelen edit: Google AdWords reklam şirketini kuralı 2 sene olmuş. Forum başlıklarını okurken buna denk geldim. :) Google reklamları konusunda benimle iletişime geçebilirsiniz arkadaşlar.

wmaraci
reklam

Buhara Buhara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 126 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
bu sertifika nedir ne işe yarıyor acaba ?

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Google Adwords sertifikaları Google Adwords Temelleri, Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı ve Raporlama olmak üzere tüm Adwords reklam sistemi hakkında bilgi sahibi olmanı sağlar.

Kaldı ki eskiden ücretli olan sınavlar artık ücretsiz hale getirildiği için herkesin sınavlara girip sertifika alma şansı var, geçtiğimiz aylarda değişen sistem ile Google Partners çatısı altında toplanan sınavlardan başarılı olduktan sonra "Şirket Bağlantısı" eklemediğin sürece bireysel profilin tamamlanmayacaktır. Yani yeni sistem "kaliteli ve sertifikalı" firma profilleri oluşturulmasını amaçlamaktadır.

Elbette bu sertifikaları tamamlamış olmak belli bir bilgi birikimine sahip olduğunu gösterse de sınavlar tek başına birşey ifade etmiyor, sonuçta aktif hesap yönetiyor olman kendini geliştirmeni etkileyecektir. Sana tavsiyem eğer Adwords uzmanı olarak çalışmak istiyorsan bir şekilde ajans yada müşteri tarafında bu pozisyonlara başvurup sektörün içine girmen olacaktır, o zaman online reklamcılığın ne kadar geniş olduğunu sadece sertifika ile yada Adwords için kelime eklemekten ibaret olmadığını görebilirsin.

Maaş konusunda pek birşey söylemek doğru olmaz, dediğim gibi sertifikalı olman da "Adwords Hesap Uzmanı" olarak alacağın ücreti pek etkilemez.
idea

kişi bu mesajı beğendi.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

• Üyelik 27.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 165 / 44
  • Ticaret 4, (%75)
@teymir elbetteki online reklamcılık Adwords ile sınırlı değil. O konuda haklısınız.

Anladığım kadarıyla sertifikanın bir önemi yok. Bilgi ve tecrübe önemli sektörde...

"'Şirket Bağlantısı' eklemediğin sürece bireysel profilin tamamlanmayacaktır." demişsiniz.

1- Bireysel profilimin tamamlanmasının faydası ve tamamlanmamasının zararı nedir?
2- Benim bir şirket bağlantım yok. Sertifikayı almak için bir şirket bağlantısı eklemek mi gerekiyor?

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

idea adlı üyeden alıntı

@teymir elbetteki online reklamcılık Adwords ile sınırlı değil. O konuda haklısınız.

Anladığım kadarıyla sertifikanın bir önemi yok. Bilgi ve tecrübe önemli sektörde...

"'Şirket Bağlantısı' eklemediğin sürece bireysel profilin tamamlanmayacaktır." demişsiniz.

1- Bireysel profilimin tamamlanmasının faydası ve tamamlanmamasının zararı nedir?
2- Benim bir şirket bağlantım yok. Sertifikayı almak için bir şirket bağlantısı eklemek mi gerekiyor?

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Selam dostum, rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu ;)

Eski sistemde temel sınav ve bir adet üst düzey sınav geçince kişiye özel Google Bireysel Sertifika linki veriliyordu artık bu kalktı, yani sertifikanın gözüktüğü o profil linki verilmiyor artık, sadece sınavı geçince şöyle bir sertifika indirebilirsin. Ve bu sayfadaki "sertikalı kişi" arama sonuçları listesinde gözükürsün.

Artık yalnız "Şirketler" için Google Partners sayfaları oluşturuluyor. Sen sınavları geçsen de bir firmaya bu hesabını bağlamadığın sürece profil tamamlanmıyor.
Bunun bir zararı yok elbette burdaki amaç Google'ın güvenilir ve sertifikalı firma sayısını artırmak istemesi, elbette firmalarda sınavları geçmiş çalışanları olsun isterler.

Sonuç olarak sen gir al sınavları, bu işi yapmak istiyorsan hem bilgilerini pekiştirmiş olursun hem de ilgili iş görüşmelerinde sınavları verdiğini söyleyerek bir adım öne geçersin.
idea

kişi bu mesajı beğendi.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

• Üyelik 27.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 165 / 44
  • Ticaret 4, (%75)
Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al