wmaraci reklam

Adwords'te Tıklama Miktarı Düşük Değil Mi?

7 Mesajlar 864 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

uzmanmedya uzmanmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 115 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar, adwords'te herhangi bir ürün ya da hizmet reklamı vereceğimiz zaman günlük 5-10 lira bir bütçe belirliyoruz örneğin. Minimum tıklama başına maliyeti de ilk sayfayı kurtarabilecek asgari düzeyde belirledikten sonra tahmini günlük tıklama 2-20 kişi arasında değişim gösteriyor. Hangi ürüne hangi konuda reklam vereceksem veriyim aşağı yukarı bu tutarlara bu tıklama miktarını çıkarıyor. Bu rakam çok düşük değil mi? Yani 10 kişi girse bu 10 kişiden 1'inin müşteri olma olasılığı var mıdır ki bu parayı ödüyorum, pek anlayamadım. İlgili Facebook gruplarında paylaştığımızda ya da ilgili forumlarda paylaştığımızda veya ilgili ilan sitelerinde paylaştığımızda daha çok kişiye erişiyorken bile bu erişenlerin nadir kısmı dönüşüm verebiliyor. Bu durumda reklama tıklayan 10 kişiden kaçı müşteri olabilir ki :) Adwords'e reklam verirken bu bakımdan çok çekimser kalıyorum açıkçası. Aydınlatabilir misiniz?
Bu arada bahsettiğim model arama ağı reklamı

wmaraci
reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
dünkü istatistiklerim şöyle.

gösterim: 228
tıklama sayısı: 22
to: %9,65
ort tbm: 0,23 tl
maliyet 5,15 tl

ortalama 3 günde 1 kişiye satış yapıyorum. yani 60 tıklamada 1 müşteri ortalamam var.
anahtar kelimeye hedef kitleye göre çok değişir bu oranlar.

NegatifeTR NegatifeTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 10 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
Anlık ödemeler ise mesela ürün satışı degil de kontör yükleme fatura ödeme gibi isletmelerde daha fazla müşteri sayib oluyor
uzmanmedya

kişi bu mesajı beğendi.

iosayin iosayin Webn Digital Agency Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Solutions
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 37 / 86
  • Ticaret 12, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

dünkü istatistiklerim şöyle.

gösterim: 228
tıklama sayısı: 22
to: %9,65
ort tbm: 0,23 tl
maliyet 5,15 tl

ortalama 3 günde 1 kişiye satış yapıyorum. yani 60 tıklamada 1 müşteri ortalamam var.
anahtar kelimeye hedef kitleye göre çok değişir bu oranlar.

sen kendi paranı baltalıyorsun.

ortalama ilk sayfa ilk sırada veya 3 lü içerisinde çıktığını sanmıyorum. bu da senin potansiyel müşterini kaçırman demektir.

en aşağı inene kadar kaç tane reklam var...

ayrıca arkadaşlar tbm leri iyi incelemiyorsunuz ve bütçeniz düşük.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
sen kendi paranı baltalıyorsun.

ortalama ilk sayfa ilk sırada veya 3 lü içerisinde çıktığını sanmıyorum. bu da senin potansiyel müşterini kaçırman demektir.

en aşağı inene kadar kaç tane reklam var...

ayrıca arkadaşlar tbm leri iyi incelemiyorsunuz ve bütçeniz düşük.

bu kanıya verdiğim istatistiklerden nasıl ulaştınız bilmiyorum. anahtar kelimeler ve hedef kitle çok önemli.

2 anahtar kelimemde de 1. sıradayım. bu kelimeleri benim hedef kitlemden arayan kişi sayısı günlük 200-300 arası. günlük 50 lira ayırsam bile 300 gösterim olacak ve hesaptan sadece 5-10 lira arası düşecek. saat 7 ye geliyor ve bugün daha 3 lira harcanmış. geceye kadar da 2 lira harcanır tahminen. bugünkü tıklama oranım %8. kelimelerden biri 11 diğeri 4 civarlarında. bunun da nedenini biliyorum ama o kadar ayrıntıyı anlatmak istemiyroum.

dediğim gibi püf nokta hedef kitleyi çok iyi ayarlamakta. günlük 5 liraya 1000 tık da alınabilir. ama müşteri olmazlar satış yapamazsınız. ben 40 ziyaretçiden 1 müşteri buluyorum ve yetiyor.

bgb bgb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yüksek İnşaat Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** U**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşların da dediği gibi anahtar kelime araştırması çok önemli, kimisine 50 TL ödersiniz 1 müşteri gelir, kimisine 10 TL ödersiniz 3 müşteri gelir.
uzmanmedya

kişi bu mesajı beğendi.

iosayin iosayin Webn Digital Agency Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Solutions
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 37 / 86
  • Ticaret 12, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

bu kanıya verdiğim istatistiklerden nasıl ulaştınız bilmiyorum. anahtar kelimeler ve hedef kitle çok önemli.

2 anahtar kelimemde de 1. sıradayım. bu kelimeleri benim hedef kitlemden arayan kişi sayısı günlük 200-300 arası. günlük 50 lira ayırsam bile 300 gösterim olacak ve hesaptan sadece 5-10 lira arası düşecek. saat 7 ye geliyor ve bugün daha 3 lira harcanmış. geceye kadar da 2 lira harcanır tahminen. bugünkü tıklama oranım %8. kelimelerden biri 11 diğeri 4 civarlarında. bunun da nedenini biliyorum ama o kadar ayrıntıyı anlatmak istemiyroum.

dediğim gibi püf nokta hedef kitleyi çok iyi ayarlamakta. günlük 5 liraya 1000 tık da alınabilir. ama müşteri olmazlar satış yapamazsınız. ben 40 ziyaretçiden 1 müşteri buluyorum ve yetiyor.

dostum anahtar kelimen ne kadar iyi olursa olsun her anahtar kelimenin maliyeti var.

tbm 19 kuruştan cam filmi çıkıyor ona kalırsa?
uzmanmedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al